• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Hackowanie, MR.Robot

Object Storage Arubacloud
0 głosów
582 wizyt
pytanie zadane 4 marca 2020 w Bezpieczeństwo, hacking przez Kot Oliwier Nowicjusz (230 p.)
Cześć Wszystkim,

Piszę do was z takim pytaniem. Otóż od pewnego czasu oglądam serial MR.Robot i zaciekawiła mnie pewna sprawa. Otóż jak wszyscy wiemy Eliot potrafi włamać się na skrzynkę pocztową wielu osób (co udowadnia też w samym serialu). I moje pytanie brzmi: czy włamanie się na skrzynkę pocztową gmail jest realne? Spodziewam się, że atak polegałby na SQL Injection, ale nie jestem pewien. Przecież Google na pewno ma wysoki poziom zabezpieczeń. W jaki sposób byłoby to możliwe?

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 4 marca 2020 przez Ehlert Ekspert (212,670 p.)

Eliot tworzył listę słów związanych z daną osobą. Imię psa, data urodzenia itp itd. Potem z takiej listy robił atak słownikowy.

SQL injection to raczej nie Google, przynajmniej nie dla dużych frontowych usług laugh

komentarz 4 marca 2020 przez Kot Oliwier Nowicjusz (230 p.)
Dzięki Wielkie :D
komentarz 6 marca 2020 przez obl Maniak (51,280 p.)

@Ehlert,
 Raczej tą metodą się nie włamiesz na gmaila bo po kilku próbach dają bana. Więc stworzenie automatu nie daje możliwości testowania iluś tam haseł. No chyba, że ktoś używa hasła typu hasło albo daty swoich urodzin + imię psa/kota/żony/kochanki/wybierz co tam chcesz z swoich ulubionych rzeczy.

komentarz 6 marca 2020 przez Ehlert Ekspert (212,670 p.)
Nie spodziewałem się że Gmail zablokuje 500 prób logowania na jedno konto. Szok.
komentarz 6 marca 2020 przez obl Maniak (51,280 p.)
Muszę cię rozczarować, zablokuje jedno nieznane i nie zweryfikowane logowanie:) A po trzech nieudanych musisz przejść dodatkową weryfikację. Ale o tym to już raczej wiesz.
0 głosów
odpowiedź 5 marca 2020 przez wyczesany16 Nowicjusz (140 p.)
Wszystkie pisane linie kodu w serialu, są rzeczywistym kodem, którego używają hakerzy do włamywania się do kont mailowych i innych miejsc. Czy można włamać się na gmaile? nie wiem do końca
komentarz 5 marca 2020 przez Nicekovsky Dyskutant (9,820 p.)
Kto ci powiedział że to rzeczywisty kod które używają hakerzy do włamania? Sposób zawsze jest, wystarczy wiedzieć jak np. próbując wyciągnąć sposobem od danej osoby ;)

Podobne pytania

–3 głosów
1 odpowiedź 631 wizyt
–1 głos
3 odpowiedzi 1,492 wizyt
pytanie zadane 14 listopada 2020 w Offtop przez Elmejs Nowicjusz (190 p.)
–4 głosów
2 odpowiedzi 513 wizyt
pytanie zadane 13 marca 2019 w Offtop przez poprostuWitold Nowicjusz (120 p.)

92,550 zapytań

141,394 odpowiedzi

319,522 komentarzy

61,935 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...