• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Kierunki Technium

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
174 wizyt
pytanie zadane 29 lutego 2020 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez What_RU_Doing Początkujący (310 p.)
Zastanawiam się nad wyborem kierunku szkoły średniej. Konkretnie  technik programista. Nie spodziewam się fajerwerków, bo z tego co czytałem nie nauczą mnie tam za wiele. Jednak u mnie sprawa jest trochę inna. Uczęszczam na zajęcia dodatkowe z programowania z nauczycielem z tego technikum i widzę że to pasjonat i zna się na rzeczy. Dodatkowo w szkole do której zamierzam iść można zrobić sporo płatnych certyfikatów za darmo. Jednak pytania:

-czy opłaca się iść na ten kierunek, czy jednak lepiej klasycznie technik informatyk (patrząc na moją sytuację)

-czym się to różni od kierunku technik informatyk

-czego mnie tam nauczą (języki)

-czy ktoś będzie patrzył przy wyborze do pracy na oceny i maturę

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 29 lutego 2020 przez Ehlert Ekspert (213,530 p.)

czy opłaca się iść na ten kierunek, czy jednak lepiej klasycznie technik informatyk (patrząc na moją sytuację)

czym się to różni od kierunku technik informatyk

Sprawdź jakie są różnice programowe. Na pewno są dostępne w internecie, obstawiam że na stronie CKE.

czego mnie tam nauczą (języki)

Czego nie zostałbyś nauczony, to i tak musisz rozwijać się sam, bo w programowaniu wiedza zawierająca dobre praktyki komercyjne nie ma nic wspólnego z wiedzą wymaganą na egzaminach zawodowych. 

czy ktoś będzie patrzył przy wyborze do pracy na oceny i maturę

Na pewno nie. Jeśli już to patrzą na:

• staż pracy
  • certyfikaty (te z udemy raczej nie mają znaczenia)
  • studia (rzadziej) 

Przed zatrudnieniem będziesz mieć rozmowę z osobą, która zweryfikuje Twoją wiedzę techniczną i to właśnie od poziomu tej wiedzy zależy, czy firma będzie chciała Cię przyjąć w swoje szeregi.

0 głosów
odpowiedź 29 lutego 2020 przez Leonardo Użytkownik (770 p.)
W technikum informatycznym uczą oprócz programowania także instalacji sieci lokalnej, jej projektowania, kosztorysu za usługi itd. Technikum programistyczne mniej zwraca uwagę na takie rzeczy, bardziej uczy języków. Są to zazwyczaj webowe (html, css, js, php) + python/java/c++ (zależnie od szkoły).

Nie zwracałbym jednak na to zbytniej uwagi, gdyż wszystko zależy od nauczycieli. W mojej szkole (technikum informatyczne) mam słabego nauczyciela od naprawy komputerów, więc z tych przedmiotów za dużo nie wyciągnę (jeśli chcę się tego uczyć, musiałbym sam w domu, co w tych przedmiotach jest mało możliwe), a za to świetnego nauczyciela od sieci, dzięki czemu ich tworzenie i konfigurowanie idzie mi świetnie. W skrócie - zdecyduj czego chcesz się uczyć najbardziej i przeprowadź wywiad o nauczycielach w Twojej szkole.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 172 wizyt
pytanie zadane 22 lutego 2021 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Czokonuszek Nowicjusz (220 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 196 wizyt
pytanie zadane 11 czerwca 2020 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Pluumek Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
4 odpowiedzi 810 wizyt

92,840 zapytań

141,781 odpowiedzi

320,856 komentarzy

62,172 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...