• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Prosze o odpowiedzenie na kilka pytań związanych z Systemami Operacyjnymi

Object Storage Arubacloud
–1 głos
242 wizyt
pytanie zadane 27 lutego 2020 w Systemy operacyjne, programy przez PasuT Nowicjusz (120 p.)
edycja 27 lutego 2020 przez PasuT
Prosiłbym o pomoc w rozwiazaniu zadań . Pisze z tego jutro sprawdzian a nie było mnie wtedy w szkole bo byłem w szpitalu i nie rozumiem tego.

1.Wymień etapy uruchamiania komputera (System operacyjny) dla systemów Win XP i starszych

2. Wymień etapy uruchamiania komputera (System operacyjny) dla systemów Win Vista i nowszych

3. Wskaż podstawowe różnice w uruchamianiu Win XP a Win 10

4.Wskaż podstawowe różnice w uruchamianiu systtemu windows w przypadku BIOS/UEFI

5.Chcesz zainstalować Win 10 z pendrive, Jakie czynności wykonasz aby przygotować odpowiedni nośnik oraz jaką konfiguracje wykonasz w BIOS/UEFI, aby była mozliwa instalacja systemu?
komentarz 27 lutego 2020 przez Mariusz08 Maniak (62,300 p.)

Ale... czego nie rozumiesz? Przecież to zwykła pamięciówka, kilka zdań do wkucia na blachę, nie wiem jak mam tutaj pomóc frown

komentarz 27 lutego 2020 przez PasuT Nowicjusz (120 p.)
Chodzi mi o to, że odpowiedzi na te zadania nie moge znalezc nigdzie w internecie.

A jak pisałem, nie było mnie wtedy w szkole bo byłem długo w szpitalu więc notatek ani samej wiedzy nie mam.
komentarz 27 lutego 2020 przez Maciek123233 Gaduła (3,400 p.)

Bardzo proszę o pisanie tematów które są bardziej konkretne - nawet przy tym polu, gdzie się wpisuje temat jest napisane "czego konkretnie dotyczy pytanie? Unikaj słów: problem, nie działa, pomocy etc.". Temat "Proszę o pomoc" jest bardzo nieprecyzyjne.

komentarz 27 lutego 2020 przez marcin99b Szeryf (82,180 p.)
1 wciskasz guzik i włączasz

2 wciskasz guzik i włączasz

3 ekran ładowania jest inny

4 przy spamowaniu F2 lub del przed uruchomieniem, otworzy ci to co masz dostępne (bios/uefi)

5 wrzuce obraz z możliwością bootowania na pendrive'a i odblokuje opcje bootowania z usb

 

Coś czuje że dostałbym 5 z tego sprawdzianu, a wcale sie nie przygotowywałem
1
komentarz 27 lutego 2020 przez PasuT Nowicjusz (120 p.)
Już zmieniłem, tak lepiej?
komentarz 27 lutego 2020 przez PasuT Nowicjusz (120 p.)
Oj, gdyby to było takie proste :P Jestem w technikum i mam to rozszerzone
komentarz 27 lutego 2020 przez JakSky Stary wyjadacz (14,770 p.)
Polska edukacja kilku słowach "dla systemów Win XP i starszych"
komentarz 27 lutego 2020 przez tkz Nałogowiec (42,000 p.)

JakSky i co? Nie rozumiem dlaczego mieliby, to pominąć. 

1 odpowiedź

–1 głos
odpowiedź 27 lutego 2020 przez JakSky Stary wyjadacz (14,770 p.)
A komu to potrzebne? Ktoś w ogóle używa Windowsa XP? Jedynie w muzeach albo w jakiś starych fabrykach. Poza tym po co pytać o takie rzeczy? To już lepiej czym się te systemy różnią, a nie jaki mają panel logowania czy jak się go uruchamia :DD niezły ten program nauczania
komentarz 27 lutego 2020 przez tkz Nałogowiec (42,000 p.)

1.Wymień etapy uruchamiania komputera (System operacyjny) dla systemów Win XP i starszych

2. Wymień etapy uruchamiania komputera (System operacyjny) dla systemów Win Vista i nowszych

3. Wskaż podstawowe różnice w uruchamianiu Win XP a Win 10

4.Wskaż podstawowe różnice w uruchamianiu systtemu windows w przypadku BIOS/UEFI

No zobacz...

komentarz 27 lutego 2020 przez PasuT Nowicjusz (120 p.)
Fakt, pytania sa bezsensowne. No ale co poradzisz :p
komentarz 27 lutego 2020 przez tkz Nałogowiec (42,000 p.)
Nie są bezsensowne...

Assembler też jest bezsensu? Warto znać, nie musisz z niego na co dzień korzystać.
komentarz 27 lutego 2020 przez PasuT Nowicjusz (120 p.)
Jednak assembler a te pytania to jest coś innego, assembler kiedyś może się przydać szczególnie na etapie  szkolnym, co do Win XP to już raczej wyszło z mody i raczej nie będziemy się o tym uczyć.
komentarz 28 lutego 2020 przez kubaapk Nałogowiec (44,270 p.)
Nie chodzi o to co jest modne a co nie, tylko zrozumienie co jak działa i dlaczego rozwiązane zostało w taki a nie w inny sposób.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 256 wizyt
pytanie zadane 20 maja 2022 w C i C++ przez gilban Nowicjusz (140 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 566 wizyt
pytanie zadane 29 lipca 2017 w Offtop przez Hiskiel Pasjonat (22,830 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 71 wizyt
pytanie zadane 8 października 2023 w Urządzenia mobilne przez daro19862 Nowicjusz (120 p.)

92,570 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,643 komentarzy

61,958 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...