• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Studia - Web Dev - jaki kierunek?

Object Storage Arubacloud
+1 głos
1,123 wizyt
pytanie zadane 27 lutego 2020 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez TaskerPEW Użytkownik (510 p.)
Cześć, jest jeszcze sporo czasu na ostateczną decyzję, ale zaczynam się już powoli zastanawiać nad tym, jaki kierunek studiów wybrać. Aktualnie głównie interesuję się Frontendem, mam w planach poszerzenie wiedzy o backend (narazie znam podstawy więc nawet tego nie liczę), mam pół roku komercyjnego doświadczenia i jestem pewien, że chcę to robić, nawet jeśli nie webdev to napewno programowanie. Wiem, że studia informatyczne nie przygotują mnie do programowania kompletnie, jedyne co to pewnie nauczę się nowych języków oraz oczywiście poszerzyłbym wiedzę ogólną z informatyki. Tylko czy to ma sens? Zacząłem zastanawiać się nad innym kierunkiem, tj. zarządzanie. Studia na tym kierunku poszerzyłyby moją wiedzę poza informatyką i mogłyby się przydać w przyszłej pracy czy gdy chciałbym otworzyć firmę. Jakie jest wasze zdanie? Czy przyszli pracodawcy będą patrzyć na mnie gorzej, jeżeli nie skończę studiów związanych z informatyką? Czy mimo wszystko mogę się czegoś nauczyć? I czy będąc na zarządzaniu będę mógł odbywać praktyki jako programista, czy musi to być coś z związanego z zarządzaniem? Myślicie, że takie studia z zarządzania mi coś dadzą?

4 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 27 lutego 2020 przez NowyUrzydgownig Mądrala (5,090 p.)
wybrane 28 lutego 2020 przez TaskerPEW
 
Najlepsza
Jeżeli masz doświadczenie komercyjne to studia nie są istotne. Warto na nie iść, aby poszerzyć swoją wiedzę i horyzonty, że informatyka to nie tylko klepanie programów. Wraz z doświadczeniem jeżeli nie będziesz miał wykształcenia wyższego z informatyki, jedyny minus jaki może się pojawić to brak możliwości udziału w pewnych projektach. Czasami jak ktoś ogłasza przetarg na jakiś projekt to stawia wymóg, aby osoby, które go wykonują miały stopień magistra, bądź po prostu wykształcenie wyższe w tym kierunku. Tak samo jest też z ofertami pracy - zwłaszcza za granicą.

Jeżeli chodzi o rekrutację to zazwyczaj jest tak: doświadczenie > studia, jeżeli ktoś będzie się wahał między jednym kandydatem bez studiów, a drugim ze studiami to wiadomo, że wybierze tego ze studiami. Na pewno jak masz studia, to jest to zawsze na twoją korzyść, a jeżeli ich nie masz to jest to na twój minus. Wydaje mi się jednak, że ten minus nie jest, aż tak duży - jednak to zależy też od twoich oczekiwań. Na pewno posiadając doświadczenie, bez studiów nie będziesz miał problemów, aby znaleźć pracę, jednak kilka ofert ci odpadnie, właśnie ze względu na ich brak.

Jeżeli masz iść na studia to radziłbym ci iść na studia informatyczne.
komentarz 28 lutego 2020 przez TaskerPEW Użytkownik (510 p.)
Wiem, że informatyka to nie samo programowanie. Aktualnie jestem w technikum informatycznym. Wiadomo, że poziom technikum jest dość niski, ale dosyć obszernie poza niego wyszedłem, więc obawiam się, że przez pierwsze dwa lata na studiach informatycznych mógłbym uczyć się tylko matematyki i fizyki.

Jest w Krakowie kierunek zarządzanie ze specjalnością zarządzania aplikacjami, który jest nieco połączony z informatyką (głównie z programowaniem). Jak myślisz, jak reagowaliby rekruterzy na takie coś?

Napisałeś, że przeszkadza to zwłaszcza za granicą. Skupiają tam większą uwagę na to czy programista skończył studia na kierunku informatyki, niż u nas??
komentarz 28 lutego 2020 przez NowyUrzydgownig Mądrala (5,090 p.)

Napisałeś, że przeszkadza to zwłaszcza za granicą. Skupiają tam większą uwagę na to czy programista skończył studia na kierunku informatyki, niż u nas??

Z doświadczenia znajomych tak i to dużą wagę do tego przywiązują.

Jest w Krakowie kierunek zarządzanie ze specjalnością zarządzania aplikacjami, który jest nieco połączony z informatyką (głównie z programowaniem). Jak myślisz, jak reagowaliby rekruterzy na takie coś?

Jeżeli to są studia Informatyczne, to nie ma znaczenia - chodzi o możliwość realizacji konkretnych projektów. Pracę i tak znajdziesz, tylko będziesz miał trochę bardziej ograniczoną liczbę ofert i projektów jakie możesz realizować. Zawsze możesz też pracować na własną rękę, jednak ten problem przy większych projektach zawsze będzie się pojawiać.

+1 głos
odpowiedź 27 lutego 2020 przez JakSky Stary wyjadacz (14,770 p.)
edycja 27 lutego 2020 przez JakSky
Szczerze, to poszedł bym na inny kierunek niż informatyka. Np. tak jak wymieniłeś np. zarządzanie. Świetna sprawa bo można zdobyć dużo wiedzy właśnie pod prowadzenie firmy. A studia informatyczne zawsze sobie możesz zacząć, najlepiej jak już ma się większe doświadczenie. Wtedy studia będą łatwiejsze i wniosą jeszcze więcej. Poza tym teraz rynek szybko się zmienia, więc warto być elastycznym na rynku.
0 głosów
odpowiedź 27 lutego 2020 przez pvalue Dyskutant (8,720 p.)
z własnego doświadczenia wiem ze specjalizacja zależy od ilości chętnych. Ja na studiach zaocznych chciałem webdev, niestety koledzy większość wybrała sieci komputerowe....które do niczego mi sie nie przydały bo i tak poszedłem w webdev, za pomocą strefy kursów czy eduweb'a. Niestety te kursy pomagają w stopniu podstawowym, rzadko zdarza się wersja zaawansowana...
0 głosów
odpowiedź 27 lutego 2020 przez Paweł Nąckiewicz Nałogowiec (48,990 p.)
studia informatycznie nie są konieczne aby być programistą tak samo jak studia z zarządzania nie są potrzebne aby kierować firma :)
komentarz 27 lutego 2020 przez TaskerPEW Użytkownik (510 p.)
Jasne, zdaję sobie z tego sprawę :D Tym bardziej, że już trochę pracowałem. Ale studia chcę jakieś skończyć i mieć z nich coś co mi się przyda, oprócz papierku. Dlatego rozważam, czy nie lepiej iść na kierunek, który jakoś napewno się przyda w przyszłości, trochę poszerzy horyzonty, niż na informatykę, która do webdevu, czy ogólnie programowania nie da mi za wiele.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 987 wizyt
pytanie zadane 22 października 2018 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez seitoru Nowicjusz (140 p.)
–1 głos
1 odpowiedź 887 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 181 wizyt
pytanie zadane 4 stycznia 2021 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez ogrod0707 Początkujący (480 p.)

92,552 zapytań

141,399 odpowiedzi

319,534 komentarzy

61,938 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...