• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Liceum czy technikum

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
748 wizyt
pytanie zadane 23 lutego 2020 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Młody Nowicjusz (120 p.)
Witam! Chciałbym zostać programista i powoli zbliża się czas wyboru szkoły. Nie wiem czy pójść w stronę liceum czy technikum. Osobiście bardziej podoba mi sie opcja technikum. Jednak szkoła ma niezbyt dobre opinie, więc czy mógłby ktoś mi coś doradzić?
1
komentarz 23 lutego 2020 przez NowyUrzydgownig Mądrala (5,090 p.)
Po co się ograniczać, wybierz oba!

5 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 23 lutego 2020 przez Bartx Bywalec (2,120 p.)
Bardzo trudno odpowiedzieć na takie pytanie. Ale jeśli zależy ci na nauce czegoś o czym po roku zapomnisz to idź do liceum, jeśli chcesz uczyć się programowania we własnym tempie, nie będąc obciążonym nawałem innych przedmiotów to idź do technikum, jeszcze należy wspomnieć, że w liceum nie będziesz mógł liczyć nawet na minimum wsparcia w zakresie nauki do swojego zawodu programisty, w technikum zawsze ktoś nakieruje, pokaże co i jak. Nawet jeśli nauczyciel w technikum nie będzie stawiał jakiś dużych wymagań to i tak będzie ci łatwiej osiągnąć cel, wiem to po sobie, często samemu się nie chce, nie może się znaleźć rozwiązania jakiegoś problemu, nauczyciel w liceum ci w tym nie pomoże, w technikum prędzej. Ale jest też drugi aspekt, czyli czas spędzony w szkole. Liceum trwa teraz 4 lata, technikum 5 lat, warto to wziąć pod uwagę, czy chce się przeznaczać dodatkowy rok życia na edukację.
+1 głos
odpowiedź 1 maja 2020 przez miro Pasjonat (23,870 p.)
edycja 1 maja 2020 przez miro
Ja na Twoim miejscu szedł bym do liceum - dlaczego? Powód jest bardzo prosty- mniej czasu spędzisz w szkole tym lepiej. Powiedźmy sobie szczerze i tak w szkole średniej dużo się nie nauczysz co będzie Tobie potrzebne w pracy zawodowej. Szybciej mógłbyś pójść na studia, które dadzą Tobie już konkretną wiedzę dziedzinową i otworzą drogę do niektórych ofert pracy lub ten rok mógłbyś poświęcić na zdobycie umiejętności używanych w zawodzie.
0 głosów
odpowiedź 1 maja 2020 przez Anonim666 Użytkownik (950 p.)
raczej technikum ale jesli szkola ma zle opinnie za nic tam nie idz bo trafisz na szkole w ktorej tylko bedziesz tracil czas.. mowie z wlasnego doswiadczenia.. lepiej poszukac w necie i popytac osoby uczace sie w danej szkole niz stracic 5 lat zycia nic sie nie uczac
–3 głosów
odpowiedź 30 kwietnia 2020 przez niezalogowany
Zdecydowanie technikum ponieważ masz zawód.
komentarz 30 kwietnia 2020 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
Dlaczego? Na jakiej podstawie twierdzisz, że technik informatyk daje większe szansę na pracę niz liceum?
1
komentarz 1 maja 2020 przez Milesq Nałogowiec (32,020 p.)
Ale on nie powiedział że są większe szanse na pracę. Powiedział że po technikum masz zawód
1
komentarz 1 maja 2020 przez miro Pasjonat (23,870 p.)
Pytanie jest- po co Tobie tytuł na który prawdopodobnie nikt nie zwraca uwagi? Przynajmniej z moich obserwacji tak wynika.

Podobne pytania

+4 głosów
5 odpowiedzi 2,002 wizyt
0 głosów
5 odpowiedzi 2,939 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 222 wizyt

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,088 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...