• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed Nie można uruchomić programu na Windows 10

Object Storage Arubacloud
0 głosów
376 wizyt
pytanie zadane 22 lutego 2020 w Systemy operacyjne, programy przez Krzysiek_34 Mądrala (6,050 p.)
zamknięte 23 lutego 2020 przez Krzysiek_34

Witam.

Na nowszym laptopie mam Windows 10 Pro (64-bit).

Chciałem zainstalować program Apowersoft Video Converter Studio v4.5.5. Po instalce postanowiłem uruchomić ten program, ale wyskoczył mi taki błędny komunikat:

Domyślam sie, że dwie ostatnie linijki dotyczą pakietu systemowych bibliotek o nazwie Microsoft .NET Framework. Zajrzałem do systemu i w ścieżce:

C:\Windows\Microsoft.NET\Framework\v4.0.30319\... tu są pliki

C:\Windows\Microsoft.NET\Framework64\v4.0.30319\... tu są pliki

...podana jest taka sama wersja zainstalowanego folderu 4.0.30319 jak w tym błędnym komunikacie (dwie ostatnie linijki).

Na drugim (starym) laptopie mam Win7 i ten program uruchamia sie bez problemu - jest tam zainstalowany Microsoft .NET Framework 4.5.2 (stara wersja z 2012 roku).

Skoro po uruchomieniu tego programu na laptopie z Win10 wyskakuje mi taki błędny komunikat i nic sie dalej nie uruchamia, to przyczyną jest nieodpowiednia wersja tego zainstalowanego Frameworka?

Co w praktyce oznacza ten błędny komunikat?

Będę bardzo wdzięczny za fachową pomoc.

komentarz zamknięcia: Problem został rozwiązany
komentarz 22 lutego 2020 przez JakSky Stary wyjadacz (14,770 p.)
Trzeba zacząć od podstawowego pytania... Czy ten program wspiera system Windows 10? Najlepiej też pobrać najnowsze aktualizacje jak istnieją.
komentarz 22 lutego 2020 przez Krzysiek_34 Mądrala (6,050 p.)

Z reguły jest tak, że to co uruchamia sie na Win7, to i uruchamia sie na Win10.

Chciałem na Win10 zainstalować Microsoft .NET Framework 4.5.2 (to co jest na Win7), ale tuż przed instalką wyskoczył mi komunikat, że w systemie jest już inna wersja tego Frameworka.

Zastanawiam sie czy jest sens odinstalować z Win10 wersje 4.0.30319 i zainstalować 4.5.2

Dziwi mnie tylko to, że na Win7 w panelu sterowania podana jest w spisie wersja Frameworka 4.5.2, natomiast na Win10 w panelu sterowania nie widać żadnego Frameworka.frown

komentarz 23 lutego 2020 przez Mariusz08 Maniak (62,300 p.)
No update biblioteki z wersji 4.0 na 4.5 zawsze będzie wskazany, raczej nie powinno się nic stać a może się poprawić :)
komentarz 23 lutego 2020 przez Krzysiek_34 Mądrala (6,050 p.)

Kurde, prawdopodobnie update chyba nie bedzie tu potrzebny.

Gdy uruchamiam regedit na obu systemach, to w podkluczu:

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\NET Framework Setup\NDP\v4\Full

wygląda to następująco:

Windows 7 ---> Release (379893) oraz Version (4.5.51209)

Windows 10 ---> Release (528040) oraz Version (4.8.03752)

Czy w takiej sytuacji jest sens robić update na Win10 ?

komentarz 23 lutego 2020 przez Krzysiek_34 Mądrala (6,050 p.)

Dobra, teraz uruchomił mi sie ten program na Win10.

Wersja  Microsoft .NET Framework nie miała tu nic do rzeczy.

Plik Apowersoft.CommUtilities.dll powodował, że program nie uruchamiał sie. Musiałem wykasować ten plik tam gdzie program był zainstalowany.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 72 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 361 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 131 wizyt
pytanie zadane 2 stycznia 2019 w Systemy operacyjne, programy przez Qmega Początkujący (270 p.)

92,570 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,643 komentarzy

61,958 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...