• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Zhakowano mi komputer/wirusy wzięły się znikąd

Object Storage Arubacloud
–4 głosów
474 wizyt
pytanie zadane 22 lutego 2020 w Bezpieczeństwo, hacking przez Niepokonana7999 Bywalec (2,270 p.)
Witam

Ratunku, mam wirusy na komputerze, ale darmowy MalwareBytes ich nie wykrył. Darmowy Avast też nie.

Funkcje typu scrollowanie i wybieranie opcji z listy nie działają. Co robić, proszę o pomoc. Czy to może być od przegrzania komputera? Z racji tego, że jest zima to jakiś czas temu zrezygnowałam z deski chłodzącej, bo i tak jest zimno, ale nie wiem.

EDIT: czy może to być także spowodowane korzystaniem jako zarejestrowany użytkownik ze stron takich jak sanctionedsuicide.com, które są regularnie atakowane DDOSami?

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 22 lutego 2020 przez Mariusz08 Maniak (62,300 p.)
Ale... opisz konkretnie co się stało, co robisz, czego nie możesz, jak wirus wpływa na Twój komputer. Obecnie nie wiemy nic oprócz tego że masz wirusa :(
komentarz 23 lutego 2020 przez Niepokonana7999 Bywalec (2,270 p.)

@DragonCoder, To jest złożony problem. Mój ojciec jest jakimś informatykiem, ale nie wiem od czego. Wziął, zrobił coś na komputerze, nie wiem co, wyłączył i stwierdził, że mam zainstalować sobie antywirusa eseta albo avasta i to wystarczy.

1
komentarz 23 lutego 2020 przez Mariusz08 Maniak (62,300 p.)

Jeśli więc powiedział Ci tak jakiś informatyk to zrób to, i powinno działać :)

komentarz 23 lutego 2020 przez Niepokonana7999 Bywalec (2,270 p.)
No właśnie tak robię, aczkolwiek za bardzo mojemu ojcu nie ufam, więc przyszłam tutaj.
komentarz 23 lutego 2020 przez Mariusz08 Maniak (62,300 p.)
Spokojnie, jeśli problemy ustąpiły to nie ma się czym martwić
komentarz 23 lutego 2020 przez Niepokonana7999 Bywalec (2,270 p.)
Taką mam nadzieję.

Podobne pytania

0 głosów
4 odpowiedzi 407 wizyt
pytanie zadane 28 stycznia 2016 w Bezpieczeństwo, hacking przez Jakub7 Początkujący (300 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 391 wizyt
–1 głos
1 odpowiedź 838 wizyt

92,567 zapytań

141,420 odpowiedzi

319,615 komentarzy

61,952 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...