• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

c++ stoi() "unable to resolve identifier stoi", najnowsza wersja c++

Object Storage Arubacloud
0 głosów
442 wizyt
pytanie zadane 19 lutego 2020 w C i C++ przez xmigox Obywatel (1,090 p.)
Cześć,

Chcąc konwertować string do int używając stoi() dostaję error o treści "unable to resolve identifier stoi". Jak przeczytałem jest to problem z wersją kompilatora. Używam Netbens z MinGw. Po sprawdzeniu wersji w cmd "gcc --version" jest niby wersja 6.3.0. Instalowałem wszytko dosłownie kilka dni temu, niby najnowsze wersje (wróciłem do programowania po długiej przerwie). Nie znalazłem żadnych aktualnych artykułów na ten temat. Gdzie może leżeć problem?

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 19 lutego 2020 przez Patrycjerz Mędrzec (192,320 p.)
Funkcja `std::stoi` została dodana wraz ze standardem C++11. Sprawdź, czy twoje IDE używa flagi kompilacji `-std=c++11` oraz czy dodałeś do kodu nagłówek `<string>`.
komentarz 19 lutego 2020 przez xmigox Obywatel (1,090 p.)
Dobra, niby już działa ale dalej jest ostrzeżenie "unable to resolve identifier stoi". Mógłbyś mi jeszcze powiedzieć jak zaktualizować kompilator do najnowszej wersji c++ (c++17 jeśli dobrze myślę)?
komentarz 20 lutego 2020 przez Patrycjerz Mędrzec (192,320 p.)
Napisałeś identyczny kod jak mój? Podaj także, skąd i jak pobrałeś MinGW.
komentarz 20 lutego 2020 przez xmigox Obywatel (1,090 p.)
Kod identyczny, tak jak mówiłem wszystko działa, sprawdziłem też czy rzeczywiście string jest konwertowany do int (przypisałem dwóm stringom "3", następnie konwersja do int i dodanie obu wartości. Dalej NetBeans ostrzega "unable to [...] Stoi", lecz kod robi co powinien i dostaje wynik 6.

Mingw mam stąd

https://osdn.net/projects/mingw/releases/

Zmienne środowiskowe dodane, w NetBeans też dodałem patha do mingw.
komentarz 20 lutego 2020 przez Patrycjerz Mędrzec (192,320 p.)

Osobiście polecam używanie menedżera zainstalowanych modułów mingw-get. Nie będziesz musiał instalować wszystkiego z osobna i będziesz widział, czy coś ma nowszą wersję.

Z tego co kojarzę, pewne wersje GCC miały problem z pełną obsługą standardu C++11. Pisałeś, że posiadasz wersję 6. Aktualnie jest 9. Zaktualizuj proszę tym menedżerem kompilator i sprawdź, czy problem nadal występuje.

komentarz 20 lutego 2020 przez Patrycjerz Mędrzec (192,320 p.)
Podziel się także wszystkimi logami błędów. Interesuje mnie na przykład ten z funkcją `std::stoi`. Może coś przeoczyłeś.

Podobne pytania

+1 głos
3 odpowiedzi 6,393 wizyt
pytanie zadane 20 listopada 2015 w Offtop przez Skill Użytkownik (910 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 472 wizyt
pytanie zadane 28 marca 2018 w C i C++ przez Jakub 0 Pasjonat (23,120 p.)
+4 głosów
2 odpowiedzi 204 wizyt
pytanie zadane 6 stycznia 2019 w C i C++ przez Sokon Nowicjusz (200 p.)

92,566 zapytań

141,420 odpowiedzi

319,604 komentarzy

61,952 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...