• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Intellij + inne języki

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
306 wizyt
pytanie zadane 19 lutego 2020 w Inne języki przez Ehlert Ekspert (212,630 p.)
Cześć,

miał ktoś sposobność pracować w Intellij Ultimate w innych językach niż Java? Chodzi mi głównie jak środowisko radziło sobie w PHP + Symfony, albo Python + Django. #cebula

3 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 20 lutego 2020 przez Paweł Nąckiewicz Nałogowiec (48,990 p.)
Ja pracowałem na Ultimate z JS oraz TS. Dokładniej to pisałem aplikacje w React oraz Angular i powiem szczerze ze nie było większych problemów. Teraz korzystam z WebStorma (cały czas pisze to samo) i jest niewiele lepiej :)
+1 głos
odpowiedź 20 lutego 2020 przez KubenQPL Maniak (62,820 p.)
Z tego co mi wiadomo to wszystkie inne IDE od JetBrains bazują na Intellij więc nie powinno być problemu z żadnym językiem dla którego mają osobne IDE bo pluginy są dostępne tak czy siak w Intellij, różnica jest pewnie w jakichś dodatkowych drobnych usprawnieniach w tych IDE dla konkretnego języka.

W Intellij korzystałem z Javy, Kotlina, Darta i JS (Vue) i z nimi nie widziałem żadnych problemów.
–3 głosów
odpowiedź 19 lutego 2020 przez ValgeHunt22 Obywatel (1,160 p.)
Intellij radzi sobie tylko z javą do pythona jest inne ide PyCharm a do php jest phpstorm do pythona sprawdza sie bardzo dobrze wedlug mnie najlepsze mozliwe ide w phpstorma nie uzywalem ale pewnie tak jak inne ide od jetbrains bedzie sobie dobrze radzić
1
komentarz 19 lutego 2020 przez ValgeHunt22 Obywatel (1,160 p.)
Skad ten downvote jakis fan netbeans'a sie znalazł?
1
komentarz 19 lutego 2020 przez Ehlert Ekspert (212,630 p.)

no nie ode mnie kolego, ale chyba nie zrozumiałeś pytania. Do Intellij można doinstalować obsługę innych języków.

komentarz 19 lutego 2020 przez ValgeHunt22 Obywatel (1,160 p.)

Pytanie tylko po co jak są specjalnie do tych języków osobne ide. Szczególnie że autor pyta sie odrazu o działanie z fameworkami (django, symphony) które nie są już tak dobrze wspierane przez pluginy. Wiec chyba ty kolego nie zrozumiałeś pytania jak mówisz tylko o obsłudze języków bez frameworkówwink

komentarz 19 lutego 2020 przez Ehlert Ekspert (212,630 p.)

Hm nie zrozumiałem pytania które sam zadałem? 

Chcę zapłacić za jedno środowisko.

symphony Symfony

które nie są już tak dobrze wspierane przez pluginy

 Support dla Symfony jest przez plugin, support dla Django jest po włączeniu wsparcia dla Pythona które ogarnia się tak samo jak plugin.

komentarz 19 lutego 2020 przez ValgeHunt22 Obywatel (1,160 p.)
Aaaa dobra to teraz już rozumiem ten twój #cebula i wszystko jasne tylko jak sie tak orientujesz jak to sobie radzi to po co wogóle pytasz?
komentarz 19 lutego 2020 przez Ehlert Ekspert (212,630 p.)

Wiem że jest taka możliwość, nie wiem jak sobie radzi dlatego pytam.

Ach to czytanie ze zrozumieniem, oj ciężko, ciężko. laugh

komentarz 20 lutego 2020 przez ValgeHunt22 Obywatel (1,160 p.)

Czepiając się niezrozumienia to można by wytknąć to,  żepowinieneś napisać jak radzą sobie pluginy do tych języków a nie sam intellij. Ale już kończąc i odpowiadając już na właściwie zrozumiane pytanie to plugin do pythona powinien mieć wszystkie funkcjonalności co pyCharm, jedyne co bedzie to plugin ma mniej wygodne zarządzanie projektem, z php jest podobnie. Ale pluginu do symfony  ludzie głównie używają z phpStormem ale intellij tez powinien sobie jakoś poradzićwink. No mam nadzieję, że ta odpowiedź cię usatysfakcjonujelaugh

Podobne pytania

0 głosów
3 odpowiedzi 963 wizyt
pytanie zadane 19 marca 2021 w Inne języki przez PEWI1710 Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 100 wizyt
pytanie zadane 22 lutego w Offtop przez kasia7777 Nowicjusz (160 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 374 wizyt
pytanie zadane 5 października 2020 w Java przez krystian1997 Obywatel (1,020 p.)

92,454 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,089 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...