• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed codeblock zacina cały komputer.

Object Storage Arubacloud
0 głosów
235 wizyt
pytanie zadane 16 lutego 2020 w Systemy operacyjne, programy przez Pansowiak Nowicjusz (120 p.)
zamknięte 16 lutego 2020 przez Pansowiak
Mam problem z programem codeblock, korzystałem z poradniku dla początkujących w c++ na kanale pasja informatyki, pobrałem program(codeblock) zrobiłem pierwszy program wyłączyłem komputer i poszedłem spać.     rano próbując odpalić codeblocka program się nie odpalił a w dodatku zaciął komputer tak że trzeba było zresetować przyciskiem.Drugi raz odpalając program(po resecie komputera)uruchomiłem menadżer zadań i tam po włączeniu pojawia się proces codeblock, ale po chwili komputer znowu się zaciął. próbowałem reinstalacji to samo,zobaczyłem że antywirus ma jeden plik w izolacji i kilka plików(codeblocka) uznane za nie rozpoznane dodałem pliki do zaufanych i plik w izolacji również, lecz po włączeniu codeblocka to samo znowu komputer się zaciął i jedyna opcja to reset przyciskiem.

macie jakieś alternatywy do codeblocka które mógłbym używać do poradnika na kanale pasja informatyki?
komentarz zamknięcia: rozwiązanie problemu.
komentarz 16 lutego 2020 przez adrian17 Ekspert (346,840 p.)
Skąd go pobierałeś?

Brzmi jakbyś prędzej jakiś malware pobrał (albo miał komputer sprzed roku 2000). Teorię malware'u wspomaga, że to się nie nazywa codeblock :P
komentarz 16 lutego 2020 przez Pansowiak Nowicjusz (120 p.)
pobrałem z tej samej strony której pobrał autor poradnika, link do poradnika:https://www.youtube.com/watch?v=ErOzmh3BiXU&list=PLOYHgt8dIdoxx0Y5wzs7CFpmBzb40PaDo

komputer mam w miarę na pewno nie sprzed 2000 roku, a jak wspomniałem program normalnie działał i kod który napisałem także.
1
komentarz 16 lutego 2020 przez Chess Szeryf (76,710 p.)
pobrałem z tej strony instalator ma nazwę: codeblocks-17.12mingw-setup.exe

@Chess,
okej przeinstalowałem z tym instalatorem(pobranym z tej strony) i jak narazie działa mam nadzieje że tak zostanie dziękuje wszystkim za pomoc.

komentarz 16 lutego 2020 przez Chess Szeryf (76,710 p.)
edycja 16 lutego 2020 przez Chess

Możliwe, że instalując program zainstalowałeś złośliwe oprogramowanie. Powinieneś przeskanować swój komputer, jeśli nie chcesz "wyczyścić go i przywrócić do stanu początkowego".

Zatem możesz skorzystać z innego forum, które jest obeznane w tym temacie.

Po wejściu na forum ściągnij ten program, wykonaj skanowanie po czym załóż wątek w dziale bezpieczeństwo i poczekaj aż ktoś odpowie, możliwe, że jakiś specjalista dojrzy niepożądane oprogramowanie. Możliwe, że po drodze będziesz musieć zainstalować jeszcze kilka innych programów, które skanują.

Musisz po przeskanowaniu FRST umieścić raport na jakimś notatniku online, żeby ktoś z tamtego forum mógł odczytać, czy wszystko w porządku z komputerem. To może być i pastebin.

Nawet "zaufane" programy mogą mieć złośliwe oprogramowanie w sobie, ale ten program najprawdopodobniej w porządku, tylko jest jeszcze z jakiej strony je ściągasz. Można instalować ze strony producenta programu, a można ze stron pośredniczących.

FRST

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 16 lutego 2020 przez Mariusz08 Maniak (62,300 p.)
Jak wspomniał adrian może to po prostu nie jest właściwe IDE tylko jakiś syf, ale w razie czego można użyć Visual Studio/CLion do pisania w c/cpp

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 395 wizyt
pytanie zadane 21 listopada 2020 w Systemy operacyjne, programy przez kondzix_ez Obywatel (1,910 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 546 wizyt
pytanie zadane 11 marca 2021 w C i C++ przez Mikołaj Jaszowski Nowicjusz (120 p.)
+1 głos
1 odpowiedź 169 wizyt
pytanie zadane 8 września 2020 w C i C++ przez kacperc317 Początkujący (320 p.)

92,757 zapytań

141,677 odpowiedzi

320,429 komentarzy

62,101 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...