• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Baterie w dzisiejszych laptopach

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
234 wizyt
pytanie zadane 16 lutego 2020 w Sprzęt komputerowy przez XSPACE Użytkownik (690 p.)
Cześć, od jakiegoś czasu jestem posiadaczem laptopa Huawei Matebook D14 i mam małą zagwozdkę z tym jak sprawa z bateriami wygląda w dzisiejszych czasach. Moim pytaniem jest to czy podczas ładowania baterii w dzisiejszych laptopach i dojściu do 100% ładowanie baterii jest odcinane i laptop działa na zasilaczu, zwiększając dzięki temu tak naprawdę, żywotność naszej baterii, czy to są tylko moje marzenia?

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 16 lutego 2020 przez gagyn Stary wyjadacz (11,050 p.)
Raczej tak, z tego co czytałem warto trzymać na 100%. Polecam poczytać o tym temacie na angielskich forach, ponieważ to jest dość dyskusyjny temat. Na pewno nie warto ładować 90-100%. Lepiej raz naładować do 100%, a potem trzymać, albo w ogóle nie ładować powyżej 80%.
komentarz 16 lutego 2020 przez DragonCoder Nałogowiec (36,500 p.)
Nie kazdy Laptop ma to wbudowane. U mnie na infolinii mowili, ze mam sie nie martwic, ze z bateria nic sie nie dzieje. A po 2 msc jej zywotnosc byla do ....
komentarz 17 lutego 2020 przez XSPACE Użytkownik (690 p.)

@gagyn, Dziękuje za szybką odpowiedź! Bardzo ciekawy temat szkoda, że nie ma jednego standardu zażądania energią (choć ma to sens, bo w czymś muszą się prześcigać producenci urządzeń), ale brakuję mi jakiś dokładniejszych łatwo dostępnych informacji na temat tego co ma się w laptopie i jak powinno się z tego jak najoptymalniej korzystać.

komentarz 17 lutego 2020 przez XSPACE Użytkownik (690 p.)
Ciekawy przypadek, ale też dobrze powiedziane z tym, ze nie każdy laptop musi mieć tę same feauture'y . Ciekawe czy to wynikło z niedoinformowania pracownika inifolinii, czy jakieś niezgodności / wady w produkcie. Szkoda, że to tak się skończyło, sam sobie nie wyobrażam aby w moim laptopie który ma wbudowana baterie ona sama padła i musiałbym oddawać laptopa na jakiś czas do serwisu, lub samemu wymieniać i tracić przy tym gwarancje.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 790 wizyt
pytanie zadane 10 listopada 2017 w Sprzęt komputerowy przez Wookiee Użytkownik (980 p.)
+3 głosów
1 odpowiedź 523 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 175 wizyt
pytanie zadane 3 sierpnia 2021 w Sprzęt komputerowy przez weedie Nowicjusz (120 p.)

92,454 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,089 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...