• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Czy uda mi się nauczyć języka angielskiego w miesiąc lub dwa?

Object Storage Arubacloud
+2 głosów
5,076 wizyt
pytanie zadane 6 sierpnia 2015 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez jegor377 Stary wyjadacz (13,230 p.)
edycja 22 sierpnia 2015 przez jegor377
Witam! Odkąd nauczyłem się języka C++ poznałem bardzo fajną metodę do nauki czegokolwiek (głównie języków programowania), która nazywa się chyba just in_time_learning i generalnie chodzi o to, że uczymy się np. języka programowania kiedy musimy go do czegoś wykorzystać, np. potrzebujemy mieć bazę danych w programie czy coś takiego to uczymy się MySQL tworząc projekt i wtedy ta wiedza zostaje. Co się okazało, to to, że ta metoda jest cholernie dobra, bo np. takiej javy nauczyłem się w 3-4 dni, html w 3, css również w 3, a js jako tako też tam tyle co umiem to umiem, ale 3 dni. Na wzgląd w te możliwości jakie daje ta metoda, chciałbym się dowiedzieć czy zadziała to też na normalne języki werbalne (takie jak angielski)? Czy jest możliwe, że jak pobiorę sobie tutoriale (oglądnę najpierw na szybko co tam w ogóle jest), to nauczę się angielskiego choćby w dwa miesiącę?

 

Generalnie zastosowanie tej metody tutaj miało by wyglądać tak, że np. miałbym opisać jakiś program po angielsku czy jakieś zdarzenie, korzystając z tych poradników z internetu (oczywiście najpierw bym je oglądnął, a potem sięgał po wiedzę).

18 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 20 sierpnia 2015 przez vanowikv13 Bywalec (2,740 p.)
wybrane 22 sierpnia 2015 przez jegor377
 
Najlepsza
podam ci ciekawe linki do nauki angielskiego:

gramatyka:http://www.ang.pl/

pisanie po angielsku i polsku,słuchanie i mówienie https://www.duolingo.com/

oglądanie seriali i filmów po angielsku  z napisammi angielskimi http://ororo.tv/pl
+12 głosów
odpowiedź 6 sierpnia 2015 przez cismanek Bywalec (2,620 p.)

"takiej javy nauczyłem się w 3-4 dni, html w 3, css również w 3, a js jako tako też tam tyle co umiem to umiem, ale 3 dni"

Twój sposób jest jak najbardziej w porządku, bo nalepiej uczyć się tego co jest potrzebne, ale na Boga nie mów, że umiesz Javę czy HTML po 3 dniachlaugh

 

komentarz 6 sierpnia 2015 przez jegor377 Stary wyjadacz (13,230 p.)
umiem javę obiektową (dziedziczenie, klasy wirtualne, interfejsy i inne bzdety...) oraz podstawy (podstawowe typy, wyjście, wejście i inne bzdety...). W sumie, to nie używam na razie javy, bo nie podoba mi się sposób w jaki alokowana jest pamięc, tzn. to, że nie mam wskaźników, które są wręcz moimi przyjaciółmi. W dodatku nie można w normalny sposób przesyłać oryginałów tych całych typów prostych (int, long), nie ma unsigned, jest wolniejszy od C++, zmusza Cię do tworzenia programu w sposób obiektowy, no i generalnie nie lubię tego języka, bo dla mnie to taka nie udana wersja cpp. Zamierzam jeszcze się nauczyć C#, może on będzie wygodniejszy. xd
komentarz 6 sierpnia 2015 przez jegor377 Stary wyjadacz (13,230 p.)
po za tym, ja mówię dosłownie 3 dni. To jest tak, że ja siadam i uczę się bezprzerwy (no tylko czasem śpię, jem no itp..), aż się nauczę. :)
komentarz 6 sierpnia 2015 przez cismanek Bywalec (2,620 p.)

Oczywiście nie mówię, że nie jesteś w stanie pojąć pewnych rzeczy, bo wiadomo, że obiektówka nie jest tylko domeną javy i jak ją ogólnie rozumiesz, to zawsze ma to przełożenie na inne języki. 

Nie no, jeśli tak Ci idzie, to pod koniec miesiąca powinieneś już mieć opanowane większość języków programowania i pewnie dobrą pracę, bo zważywszy, że 3 dni uczysz się jednego języka, to strach pomyśleć co by było jakbyś nad jedną technologią tak ze 30 dni spędził hihilaugh To oczywiście w ramach żartu, ogólnie to gratuluję szybkości przyswajania wiedzy i w życzę sukcesówwink

komentarz 6 sierpnia 2015 przez jegor377 Stary wyjadacz (13,230 p.)
nom, mam pewny system, który nawet działa. :D ostatnio nawet zgłosił się do mnie jakiś gościu, który chce mi dać pracę (to w sumie dziwne, bo mam tylko 14 lat... xd). Właśnie on pytał o język angielski i chciałbym się go w miarę szybko nauczyć (nie ważne ile, bo i tak mam dużo czasu, po prostu nauczyć), bo mi wstyd, że tak słabo go znam... :D
+2 głosów
odpowiedź 6 sierpnia 2015 przez Damianoo4444 Bywalec (2,700 p.)
Cześć, nie wiem czy to tak pójdzie :/ Taka metoda just in time sprawdza sie raczej przy uczeniu sie wlasnie takich schematów, jakie sa w językach programowania. Jesli chodzi języki werbalne to słówka słówka i jeszcze raz słówka. Do tego gramatyka, zeby zbudować jakos zdanie, ale to juz proste :)
+2 głosów
odpowiedź 6 sierpnia 2015 przez Eimens Maniak (69,240 p.)

Nauka angielskiego poleka przede wszystkim na powtarzaniu używaniu tego języka, myjślę że jak byśchciał to naprawdę szybko ogarnąć to był by problem, musiał byś mieć dużo styczności z tym językiem, dlaczego? ponieważ jest to najważniejsze w całej nauce :) to tak jak byś chciał się nauczyć css'a na kartce papieru, dał byś radę, ale nie widział byś efektu :) 

 

Na pewno nie opanujesz tego języka na poziomie zaawansowanym, po prostu zabraknie ci czasu, ja polecam ci nauczyć się słówek i zapoznać się z czasami i gramatyką :) 

komentarz 6 sierpnia 2015 przez jegor377 Stary wyjadacz (13,230 p.)
tak właśnie zrobię! ;) Czytałem gdzieś, że podobno gdy znasz 1000 słówek, to bez problemu się porozumiesz. Otóż znam więcej niż 1000 słówek (w sumie sam nie wiem ile, ale gdy uczyłem się słówek "tak o", to wyszedłem po za 1000 i cały czas były słowa, które znam...) i to całe gadanie "1000 słówek i możesz się porozumieć", to sterta bzdet, bo nic to nie daje. Nawet znając te słowa porozumiewanie się jest bardzo, bardzo trudne... :<
+2 głosów
odpowiedź 20 sierpnia 2015 przez Lafoniz Gaduła (4,370 p.)

"czego kolwiek", "kożystając", "wiedze"

http://sjp.pl/czegokolwiek

http://sjp.pl/korzysta%C4%87

http://odmiana.net/odmiana-przez-przypadki-rzeczownika-wiedza

Patrząc z obiektywnej perspektywy, trzeba stwierdzić, że 14 lat nie wystarczyło Ci na nauczenie się ojczystego języka w takim stopniu, żeby być odbieranym przez innych w pełni poważnie.

komentarz 22 sierpnia 2015 przez jegor377 Stary wyjadacz (13,230 p.)
no tak, racja, zajżę do słownika, thx. :)
komentarz 22 sierpnia 2015 przez Lafoniz Gaduła (4,370 p.)
Mam nadzieję, że to była ironia, inaczej "zajżyj" jeszcze szybciej.
+1 głos
odpowiedź 6 sierpnia 2015 przez kotfuterkowy Dyskutant (9,220 p.)
Co do nauki języków to uważam, że trzeba zmodyfikować tą metodę. Prawdą jest, że najlepiej nauczysz się języka próbując go używać. Na początek polecam jednak czytanie i słuchanie. Czytając teksty z interesujących Cię dziedzin dość szybko poznasz słowa z danej dziedziny i to bez żmudnego wkuwania słówek. Jednak będzie to tylko jakiś wycinek rzeczywistości - to że bardzo dobrze poznasz słówka np. z IT, nie oznacza, że będziesz sobie radził z tekstami i innych dziedzin - jeśli dana dziedzina średnio Cię interesuje np. (np uprawa kwiatków), to pozostaje Ci chyba wkuwanie. Choć nie mając z daną dziedziną styczności na codzień nie utrwalisz sobie tak łatwo znaczenia związanych z nią słów.
+1 głos
odpowiedź 6 sierpnia 2015 przez niezalogowany
Jeśli jesteś w końcowych klasach podstawówki albo w gimnazjum i dalej nie potrafisz angielskiego, to wątpię, żebyś nagle tak o się go nauczył :/ Język programowania!=język porozumiewania się, ale jednak są podobieństwa. Możesz nauczyć się nawet wszystkie słówka (komendy i funkcje), ale nie będziesz umiał tak od razu je sklecić w jakieś zdanien (kod).

Ja ci radzę uczyć się angielskiego w szkole, a jeśli uważasz, że serio go nie umiesz, to może zapisz się na jakieś korepetycje, czy coś ;) I rób tak, żeby angielski był wszędzie, tak najlepiej się go nauczyć, czyli może zmień kęzyk telefonu, a nawet komputera, oglądaj tutoriale i różne filmy po angielsku, a jak cię jakieś słówko ciekawi, to zaglądnij do słownika albo google translate.

Nauczyć się całego języka angielskiego w maksimum 2 miesiące? Według mnie, to niemożliwe. Ale i tak życzę miłej nauki i chęci! ;)
komentarz 6 sierpnia 2015 przez gnx Dyskutant (7,720 p.)
Szkoła?
Uczyć?

heh
komentarz 6 sierpnia 2015 przez niezalogowany
Jeny, rzeczywiście! Jeszcze niecała połowa wakacji, a ja tutaj o szkole przypominam :O Chyba zaraz ukryję moją odpowiedź :D
komentarz 6 sierpnia 2015 przez gnx Dyskutant (7,720 p.)
Bardziej chodzi mi o to, że szkoła nie uczy, a już na pewno nie angielskiego :P
komentarz 6 sierpnia 2015 przez niezalogowany
Hm, no rzeczywiście :D W mojej klasie nie ma za dużo osób, które umiałyby angielski na moim poziomie, a do tego dalej czasem powtarzamy miesiące i dni tygodnia :D Jak się chce czegoś porządnie nauczyć, to trzeba samemu o to zadbać ;)
komentarz 6 sierpnia 2015 przez jegor377 Stary wyjadacz (13,230 p.)
jestem w 2 gim, a gdy uczyłem się w podstawówce angielskiego to ja umiałem to czego mnie uczyli, tylko tego nie rozumiałem (średnio tłumaczyli), no i wreszcie zapomniałem. Rozumiem gdy ktoś mówi do mnie po angielsku (czasem mam problem, ale przeważnie rozumiem), tylko problem jest w tym, że nie potrafię splecić żadnego zdania po za present simple (bo miałem w całej 1 klasie gim present simple)... Znam bardzo dużo słówek itp... Tylko nie potrafię wykorzystać ich narazie. :/
komentarz 6 sierpnia 2015 przez jegor377 Stary wyjadacz (13,230 p.)
a to rozumienie, to opiera się na tym, że słyszę co niektóre słówka z kontekstu i domyślam się o co chodzi rozmówcy xd
+1 głos
odpowiedź 6 sierpnia 2015 przez Hatter Gaduła (3,180 p.)
Kup/wydrukuj jakąś książkę (możesz o czym chcesz) i ją czytaj, jeśli nie rozumiesz jakiegoś słowa to otwórz słownik/google i napisz sobie ołówkiem tłumaczenie nad tym słówkiem. Później zrozumiesz o wiele więcej.
+1 głos
odpowiedź 6 sierpnia 2015 przez gnx Dyskutant (7,720 p.)
Oglądaj filmy i seriale po angielsku (najpierw polskie napisy, potem angielskie napisy, a potem bez).
Znajdz miejsce, gdzie wykorzystasz swój angielski - na przykład jakieś anglojęzyczne forum.

To są rzeczy które pomogły dla mnie :)
+1 głos
odpowiedź 6 sierpnia 2015 przez L3t94 Użytkownik (900 p.)
Wszystko jest możliwe :).
Tylko musisz wiedzieć co chcesz konkretnie osiągnąć (czyli założyć, że masz jakiś projekt do wykonania). Przykładowo chcesz zrozumieć film po angielsku. No to oglądasz filmy, na początku z napisami ang + np. polskie, później ang, na końcu bez i orientujesz się...,że w sumie to nie umiesz języka polskiego, bo nie znasz słownikowych znaczenia heheh(a korzystasz!? jak to ).
Oczywiście trzeba stopniowo w zależności na jakim poziomie jesteś, np. chcesz film rozumieć a nie bardzo umiesz języka to zacznij od bajki :).

Rozumienie języka to umiejętność pasywna i odpowiedzialne są za nią inne rejony mózgu niż za mówienie w danym języku, toteż niektórzy rozumieją a nie mówią.
+1 głos
odpowiedź 6 sierpnia 2015 przez krecik1334 Maniak (58,390 p.)
Mogłoby to zdać egzamin, ale to nie jest chyba zupełnie tak jak myślisz. W przypadku programowania, wymyślasz sobie logikę programu a następnie kodujesz go w wybranym języku z palca lub przy pomocy dokumentacji. I to jest typowo praktyczne wyzwanie w którym to, że chcesz napisać program i masz na niego pomysł pobudza cię do nauki nowej technologii. Jeśli chodzi o język angielski, mógłbym porównać tworzenie tego programu do np. pracy w Anglii. Wątpie żebyś nauczył się języka tylko coś czytając/pisząc, to raczej wymaga też osłuchania. Ja też jeśli chodzi o angielski/niemiecki rozumiem dość dobrze tekst pisany ale gorzej jest z mówieniem.
+1 głos
odpowiedź 6 sierpnia 2015 przez 0xf Dyskutant (8,180 p.)
Rzuc sie na gleboka wode gdzie tylko sie da otocz sie angielskim (telefon, system operacyjny, filmy, ksiazki) jezeli masz taka mozliwosc o najbardziej bym ci polecil udac sie do jakiegos kraju anglojezycznego. Ja w ten sposob sie uczylem hiszpanskiego, mam nauczyciela meksykanina ktory nie mowi po polsku i w ten sposob po 1,5 miesiaca dogadywalem sie z nim po hiszpansku bez mniejszych problemow gramatyka jakos sama wchodzi najwyzej mnie poprawial, mialem tylko problemy ze slowami bo niektorych nie znalem i kombinowalem z polski, wloskimi slowani i zmienialem koncowki ale w koncu opisujac co mialem na mysli uczylem sie tego slowa
komentarz 6 sierpnia 2015 przez niezalogowany
Nauczyłeś się hiszpańskiego poorzez rozmawianie z Meksykaninem? Fajnie. Szkoda tylko, że po polsku nie umiesz poprawnie pisać ;) Albo ci się nie chce, leniu jeden :P
komentarz 9 sierpnia 2015 przez Wiciorny Ekspert (269,710 p.)
Polski trudna jezyk
komentarz 9 sierpnia 2015 przez niezalogowany
Kali jeść, Kali pić.
+1 głos
odpowiedź 6 sierpnia 2015 przez Dragonet.17 Pasjonat (19,630 p.)
Kup sobie dobre fiszki, zczasem sięgaj po coraz lepsze :D
+1 głos
odpowiedź 6 sierpnia 2015 przez Mieszko I Stary wyjadacz (10,980 p.)
Witaj. Raczej wątpie, byś w dwa miesiące nauczył się całego języka i byś mógł się nim swobodnie posługiwać. Mimo, iż jest to dosyć łatwy do nauczenia język (jest to jeden z najłatwiejszych języków na świecie), to jednak dobre nauczenie się posługiwania nim zajmuje trochę czasu. Nie wystarczy bowiem znać słówka. Znajomość słówek to połowa sukcesu. Musisz znać przynajmniej podstawy gramatyki (np.: kiedy użyć present perfect itp.). Ogarnięcie gramatyki i słownictwa zajmuje trochę czasu.

Moim zdaniem najlepszą metodą na poznanie języka oprócz teoretycznego poznania słownictwa i gramatyki jest używanie tego języka. Przykładem użycia języka jest np.: tłumaczenie różnych tekstów, rozmowa z obcokrajowcami (większość obcokrajowców powinna znać angielski), udzielanie się na anglojęzycznych forach itp.

Co do języków programowania, to szczerze mówiąc trochę wątpie, byś po trzech dniach nauki znał Javę czy HTML (HTML jest dosyć łatwym językiem, więc jego ogarnięcie przez Ciebie w trzy dni wydaje się bardziej prawdopodobne).

Jeśli chodzi o poznawanie i jednych (werbalnych) i drugich języków (programowania), to do poznania obu typów potrzebna jest determinacja i upór. Jeśli coś nie wychodzi, nie należy się poddawać. Poza tym i w jednym i w drugim przypadku praktyka czyni mistrza. im częściej używa się danego języka, tym lepiej się nim dana osoba posługuje.

Pozdrawiam.
komentarz 6 sierpnia 2015 przez jegor377 Stary wyjadacz (13,230 p.)
Chce się nauczyć angielskiego chociaż na tylę, bym miał jaką kolwiek wiedzę (no tam chociaż coś prostego wydukać xd), bo w sumie kiedyś tak jakby umiałem angieslki, a dlatego tak jakby, bo nauczyłem się czasów, słówek i wszystkiego (w podstawówce), ale w sumie to nie wiedziałem co to jest ten czas i po co mi to. Generalnie to nie bardzo to rozumiałem, a zrozumiałem dopiero w gimnazjum. :D Tak jakby mnie oświeciło. Niestety znam tylko jeden czas (Present Simple), ale postaram nauczyć się więcej. :) Gdy czytam coś po angielsku to w miarę ogarniam co tam pisze, ale gdy ktoś coś mówi to już gorzej, a najgorzej jest gdy sam mam speść zdanie... :<

 

Po prostu oglądnę sobie kursy angielskiego, zmienię te języki wszędzie i ogólnie będę dużo trenował ten język, a w szkole się douczę. :)
+1 głos
odpowiedź 6 sierpnia 2015 przez smartpaul Użytkownik (640 p.)
Polecam oglądać filmiki z native speakerami (gościami którzy poprostu mówią od urodzenia po angielsku). Ważne jest żeby to co mówią w głównej mierze pojawiało się na ekranie. Mi np pomaga oglądanie tutoriali po ang bo masz ekran i widzisz co gościu robi a dodatkowo mówi wszystko po ang.
+1 głos
odpowiedź 6 sierpnia 2015 przez Dragonet.17 Pasjonat (19,630 p.)
Przełożeniem Twojej tatki byłoby mówienie i słuchanie w języku angielskim, myślę, że najlepsze warunki miałbyś poza granicami PL, a konktretnie UK, USA :)
komentarz 6 sierpnia 2015 przez jegor377 Stary wyjadacz (13,230 p.)
nom, to dobry pomysł, ale niestety, nie mogę opóścić na razie kraju... :/
komentarz 6 sierpnia 2015 przez Dragonet.17 Pasjonat (19,630 p.)
to tak na przyszłość - ale najważniejsze to znależć dobry odpowiednik taktyki
komentarz 6 sierpnia 2015 przez jegor377 Stary wyjadacz (13,230 p.)
spk, spk                       :)
+1 głos
odpowiedź 6 sierpnia 2015 przez PreZmyK Pasjonat (21,470 p.)
Nie jest możliwością nauczenia się jezyka obcego w 3 miesiące. Można podłapać podstawy i wejść w taki stopień, że będzie on komunikatywny. Nie będzie to biegła znajomość tylko jakotakie dogadywanie się prostymi zdaniami - poziom B, chyba że... jesteś superdueprhiper zdolny. A jak HTML'a nauczyłeś się w 3 dni to obstawiam, że jesteś :P
komentarz 6 sierpnia 2015 przez jegor377 Stary wyjadacz (13,230 p.)
just in-time-learning robi swoje, sam spróbuj. Ale dzięki za odpowiedź! :)
0 głosów
odpowiedź 20 sierpnia 2015 przez Marcins Obywatel (1,040 p.)

Dobry Boże!

W 9 dni HTML/CSS/JS?

Uczę się po 6-12 godzin dziennie tych rzeczy, ale psychicznie wysiadam na JS i PHP wink

komentarz 20 sierpnia 2015 przez jegor377 Stary wyjadacz (13,230 p.)
rly? xD A znasz C++? ;) Poznaj C++, a reszta to tylko dziecinna zabawa... ;) I nie ucz się niczego na pamięc - podstawa w programowaniu. Z czasem samo wejdzie do głowy... ;)
komentarz 20 sierpnia 2015 przez Marcins Obywatel (1,040 p.)

Nie, nie siedzę i nie kuję na pamięć! laugh
Krok po kroku buduję bardzo dużą stronę, idzie, idzie nie mogę narzekać. O nauce C++ myślałem, że to pomoże przy PHP i MySQL, tylko razi mnie to, że z samego C++ korzystać nigdy nie będę (nie uczę się by pracować jako zawodowy programista)

komentarz 20 sierpnia 2015 przez Lafoniz Gaduła (4,370 p.)
Takie tematy to najgorsza rzecz jaka istnieje (dla ludzkiego umysłu i motywacji), bardzo podobnym zjawiskiem są np. kursy szybkiego czytania oferujące możliwość zobaczenia i zrozumienia nawet do 10000 słów na minutę! (trochę przesadzony przykład) Jedna strona to średnio 300 słów, czyli musielibyśmy co 4 sekundy zmieniać strony, palce muszą cholernie boleć po takim maratonie!

Tymczasem jak sięgniemy do czegoś bardziej rzetelnego, ja np. studiowałem "50 wielkich mitów psychologii popularnej" autorstwa S. Lilienfelda i innych, to możemy się dowiedzieć, że maksymalna prędkość, którą może osiągnąć ludzkie oko to zaledwie 300 słów na minutę, a każde przyspieszenie (od tej wartości) powoduje dodatkową utratę zrozumienia.

Podsumowując, ludzie często opowiadają wiele fascynujących historii o edukacji, jednak prawie zawsze ich definicja czasownika umiem jest całkiem inna od tej, którą sami byśmy zasugerowali.

Podobne pytania

+2 głosów
2 odpowiedzi 710 wizyt
+4 głosów
10 odpowiedzi 1,020 wizyt
+2 głosów
4 odpowiedzi 339 wizyt

92,556 zapytań

141,404 odpowiedzi

319,562 komentarzy

61,942 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...