• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed Problem z Windowsem w VirtualBox'ie

Object Storage Arubacloud
0 głosów
727 wizyt
pytanie zadane 13 lutego 2020 w Systemy operacyjne, programy przez pawelosek Użytkownik (530 p.)
zamknięte 21 lutego 2020 przez pawelosek

Witam.

Mam ostatnio problem z VirtualBox'em. Tzn. chciałem sobie zrobić maszynę na Windows 10, pobieram narzędzie Windowsa, pobieram plik ISO, tworzę maszynę, odpalam, wybieram ISO, restartuje i... czekam, czekam... Mówiąc ściślej nie uruchamia mi się instalacja Windowsa, tylko cały czas czarny ekran z logo. Dołączam zrzut. jakby ktoś potrzebował. Oczywiście mam skopiowaną maszynę przed momentem wystąpienia problemów. Niestety dzieje się to samo co przy instalacji. Problemy te zaczęły się po ostatnim formacie dysku (problemy z Windowsem). Próbowałem już wiele sposobów typu reinstalacja VirtualBoxa, edycja ustawień, restart maszyny, ponowne utworzenie maszyny, reinstalacja plików ISO, lecz bez skutków.

Z góry dziękuję za pomoc, jakby jakieś dodatkowe info podać to napiszę.

komentarz zamknięcia: Problem rozwiązany
komentarz 15 lutego 2020 przez pawelosek Użytkownik (530 p.)
http://wrzucplik.pl/pokaz/1946823---dgpj.html

Jak tu nie zadziałało to spróbuję gdzie indziej
komentarz 15 lutego 2020 przez j23 Mędrzec (194,920 p.)

Z logów nie widać, by były jakieś problemy. Spróbuj odpalić Windowsa (gościa) w trybie awaryjnym i odinstaluj guest-additions (o ile w ogóle miałeś je zainstalowane). Zobacz, czy to coś zmienia.

komentarz 15 lutego 2020 przez pawelosek Użytkownik (530 p.)
Nie mogę uruchomić w trybie awaryjnym. System wyświetla tylko logo i nic brak reakcji, żadne klawisze i mysz nie działa
komentarz 16 lutego 2020 przez j23 Mędrzec (194,920 p.)
Ech, dopiero teraz zauważyłem, że Windows nie jest zainstalowany, że to na etapie instalacji jest problem ;/

Spróbuj odpalać z różnymi ustawieniami parawirtualizacji.
komentarz 21 lutego 2020 przez pawelosek Użytkownik (530 p.)
Niestety to nie pomogło. Spróbowałem też wersji 32 bitowej, ale bez zmian. Jak pytałem się innych to też nie wiedzą o co chodzi. :/

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 579 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 719 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 153 wizyt
pytanie zadane 26 sierpnia 2020 w Systemy operacyjne, programy przez x_000 Obywatel (1,460 p.)

92,566 zapytań

141,420 odpowiedzi

319,609 komentarzy

61,952 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...