• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

dostęp do funboxa 2.0 spoza sieci

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
4,269 wizyt
pytanie zadane 13 lutego 2020 w Sieci komputerowe, internet przez trebuhhh Użytkownik (740 p.)
Cześć

Jak skonfigurować, by mieć dostęp do swojego routera spoza sieci ? Z dynamicznym ip na no-ip czy dyndns nie działa .

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 13 lutego 2020 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,550 p.)
Mowa o dostępie do panelu konfiguracyjnego routera spoza sieci lokalnej? Po włączeniu w opcjach u mnie działa, zarówno po samym IP jak i przez DDNSa.
komentarz 13 lutego 2020 przez trebuhhh Użytkownik (740 p.)
Tak, robiłem na podstawie tego poradnika z youtuba od orange i po wprowadzeniu  danych np z no-ip w miejscu ostatnia aktualizacja wyskakuje "nieznana". Czytałem w komentarzach, że to nie tylko mój problem.
komentarz 13 lutego 2020 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,550 p.)
Faktycznie, u mnie też tak pokazuje. Tyle że nie zmienia mi to niczego w działaniu - w NoIP jest właściwy adres IP i świeża data aktualizacji z dzisiaj. Działa mi zarówno dostęp spoza sieci lokalnej do usług wewnątrz po skonfigurowaniu przekierowania portów lub zdalny dostęp do panelu administracyjnego po włączeniu takiej opcji.
komentarz 13 lutego 2020 przez trebuhhh Użytkownik (740 p.)
Czyli po dodaniu profli z no-ip , wtedy jeszcze trzeba w zakładce zdalny dostęp skonfigurować poswiadczenia i coś jeszcze zrobić? Bo ja zrobiłem tylko to

https://www.youtube.com/watch?v=1_aISlMQeSc

zraz próbuije jeszcze tam dodać, potrzebuję tylko dostęp do panelu konfiguracyjnego
komentarz 13 lutego 2020 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,550 p.)
No tak, trzeba włączyć i skonfigurować na zakładce "Zdalny dostęp". W tym poradniku jest tylko o DDNSie, nie ma nic o zdalnym dostępie. A na tej podstronie nawet jest napisane, że DDNS może być dodatkiem dla ułatwienia dostępu ;) Jeśli chodzi Ci tylko o dostęp do panelu administracyjnego routera to powinno wystarczyć.
komentarz 13 lutego 2020 przez trebuhhh Użytkownik (740 p.)
jak w nat/pat chce dodać pozycję i wpisuje na końcu adres routera 192.168.1.1 to wyskakuje, że spoza sieci. W ustawieniach jest ustawione, że początkowy adres jest z końcówką 10. Czy muszę początkowe adresy ustawić, że od *.1?
komentarz 13 lutego 2020 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,550 p.)
Zapewne skoro router używa .1.1 to nie pozwoli Ci ustawić takiego początkowego dla DHCP, bo nie miałoby to sensu - nie może przydzielić tego adresu innym urządzeniom, skoro sam go zajmuje. Po co chcesz ustawić otwarcie portu na router w NAT? Założenie jest raczej takie, że otwiera się port dla konkretnego urządzenia wewnątrz sieci lokalnej, aby to coś było widoczne z zewnątrz.
komentarz 13 lutego 2020 przez trebuhhh Użytkownik (740 p.)
to jakiś konkretny port powinien ustawić przy dostępie zdalnym? bo 80 czy 85 krzyczało, że zły numer portu
komentarz 13 lutego 2020 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,550 p.)

Wróć na stronę konfiguracji dostępu i spójrz w prawo

Domyślnie Twój FunBox używa portu TCP numer 10011. Możesz jednak wybrać port od 10000 do 30000.

I nie trzeba niczego dodatkowo w NAT ustawiać, wybierasz sobie port i będzie na nim działać. 

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 1,113 wizyt
pytanie zadane 13 listopada 2020 w Sieci komputerowe, internet przez doktorek283 Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 469 wizyt
pytanie zadane 10 czerwca 2021 w Sieci komputerowe, internet przez CYGANERO Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 154 wizyt

92,455 zapytań

141,263 odpowiedzi

319,100 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...