• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Dodanie "Wiadomość przeczytana" [ankieta]

Object Storage Arubacloud
0 głosów
141 wizyt
pytanie zadane 12 lutego 2020 w Sprawy forum przez Gildin1_2 Gaduła (3,060 p.)
Hejo kto jest "za" aby administracja dodała informacje o tym że wiadomość prywatna została przeczytana ?
Możliwe odpowiedzi:
Za (6 głosów, 46%)
Przeciw (7 głosów, 54%)

2 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 12 lutego 2020 przez Mariusz08 Maniak (62,300 p.)
Z perspektywy osoby która zna kod forum - no średnio to widzę (głównie przez brak chętnych do rozwijania skryptu)

Z perspektywy osoby która jest użytkownikiem forum - też średnio to widzę, takie ficzery są zbędne (podobnie jak na wielu komunikatorach - wiadomość wysłana/odczytana). Dla mnie jest to po prostu niekomfortowe żeby ktoś widział czy odczytałem jego wiadomość czy też nie (pamiętajmy też że forumowe PW raczej nie powinno służyć za środek komunikacji do wielkich rozmów firmowych)
+2 głosów
odpowiedź 12 lutego 2020 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)
Jak dla mnie ta funkcja jest obojętna - mogłaby się przydać, ale nie jest konieczna. Może w typowych komunikatorach, gdzie się sporo rozmawia, jest to bardziej użyteczne. U nas do sporadycznych wymiany jakiś wiadomości jak dla mnie mniej.

Gdybyśmy chcieli coś takiego robić jest jeden drobny problem: wiadomość prywatna u nas trafia także w całości z powiadomieniem na email. Można sobie to wyłączyć, ale większość osób ma jednak włączone. Odczytanie wiadomości jak rozumiem rejestrowalibyśmy na samym forum, a co gdy ktoś wejdzie sobie na maila i tam tylko odczyta? Cała funkcja straci sens. Trzeba byłoby więc na emaila wysyłać jedynie informację, że jest nowa wiadomość od osoby X (bez treści) z linkiem kierującym na forum, gdzie ktoś sobie odczyta szczegóły. Czy to duża zmiana? Nie wiem, jak dla mnie to też żaden problem, aktywnie korzystam z forum, więc i tak na bieżąco wszystko odczytuje. Pytanie jak dla innych i czy jest to rzecz na tyle potrzebna, aby ją dodawać.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 1,203 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 148 wizyt
+1 głos
1 odpowiedź 147 wizyt

92,567 zapytań

141,420 odpowiedzi

319,616 komentarzy

61,953 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...