• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

eGPU do MSI 62m 7 REX Leopard Pro, Problem

Object Storage Arubacloud
0 głosów
202 wizyt
pytanie zadane 11 lutego 2020 w Sprzęt komputerowy przez Zagadka2020 Nowicjusz (120 p.)
Witam wszystkich bardzo serdecznie :D Mam taki oto problem. Mam niespełna 2 letniego laptopa od MSI 62m 7 REX Leopard Pro (jak w temacie). Z najważniejszych rzeczy jakie kryją się pod obudową to będzie tak:

Procesor Intel Core I7-7700HQ kaby lake 2.80 GHz
NVidia Geforce GTX 1050Ti 4 GB DDR 5
Pamięć 16 GB DDR 4 (to pewnie nie istotne dla tego tematu, ale się nie znam xD )

Postanowiłem dopiąć do niego eGPU, w którym głównym rzecz jasna elementem miała by być karta NVidia Geforce 1660 Super 6 GB DDR 6 wersja OC. Pomińmy sensowność tego rozwiązania ;)

Naczytałem się gdzieś w odmętach sieci (niestety już nie pamiętam gdzie :( ), że thunderbolt 1 jest wstecznie kompatybilny z USB-C. Z kolei faktem wydawała mi się wsteczna kompatybilność thunderbolta 3 do 2 i 1. W związku z czym mając do dyspozycji jedynie USB-C, które mieści się w bezpośrednim sąsiedztwie mini display port w laptopie postanowiłem zakupić sobie Sonnet eGFX Breakaway Box 550. No i tu zaczyna się moja tragedia :D Bo wpiąłem wszystko jak należy, podłączam pod to USB-C i... Nic... Tzn. kręci sam zasilacz od boxa, ale ani karta, ani logo podświetlane nie działają. To jest ciekawe z resztą bo box zdaje się "widzieć" pracę laptopa kiedy thunderbolt jest wpięty pod USB-C, ale wiatraczki na karcie stoją, a i chłodzenie boxa również się nie uruchamia, działa tylko sam zasilacz. Zrobiłem także próby bez wpięcia kabelka pod USB-C i wówczas zasilacz milczał mimo tego, że był pod prądem itd. Czyli jest tutaj zgodność tego co twierdzi producent, że box będzie działał tylko wtedy kiedy komputer będzie pracował, no i potwierdza to, że box bez problemu rozpoznaje działanie mojego laptopa przez USB-C.

Wyczytałem w instrukcji na stronie producenta, że potrzebne jest oprogramowanie do thunderbolta na komputerze, nawet sobie je ściągnąłem i zainstalowałem, ale efekt był taki jak można się było tego spodziewać czyli krytyk informujący o braku obsługi. I teraz nasuwa się moje pytanie - czy i co ewentualnie mogę zrobić by oszukać system i by to urządzenia zaczęło sobie działać. Nie ukrywam, że bardzo mi na tym zależy bo jakoś tak przywiązałem się i do tej karty i boxa mimo, że na razie kurz zbierają. Myślałem nawet nad jakąś przejściówką do mini display port, ale nigdzie nic takiego znaleźć nie mogę.

Proszę jedynie o pomocne wypowiedzi ludzi ceniących sobie wyzwania. Ewentualnie jakieś mądre głowy, które wiedzą co robić ;) Bo to, że ktoś mi napisze, że zrobiłem coś totalnie bezsensownego i jeszcze w to brnę to mi nic nie pomoże akurat bo mam tego świadomość. Co do bezsensu no to cóż... mleko się wylało... A co do brnięcia to powiedzmy, że to akurat mój taki prywatny interes :D
Pozdrawiam. Z góry dzięki za każdą pomoc :)

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 11 lutego 2020 przez Stever Nałogowiec (25,720 p.)
USB-C to nie thunderbolt. Zapewne nie będzie kompatybilny.
komentarz 11 lutego 2020 przez Zagadka2020 Nowicjusz (120 p.)
Może jest jakaś możliwość obejścia tego?
komentarz 12 lutego 2020 przez Stever Nałogowiec (25,720 p.)
Raczej wątpię.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 561 wizyt
pytanie zadane 5 grudnia 2021 w Sprzęt komputerowy przez oleksik Użytkownik (590 p.)
0 głosów
3 odpowiedzi 221 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 161 wizyt

92,573 zapytań

141,423 odpowiedzi

319,648 komentarzy

61,959 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...