• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

[react] storybook - dwie aplikacje w jednej

Aruba Cloud PRO i VPS, Openstack, VMWare, MS Hyper-V
0 głosów
253 wizyt
pytanie zadane 10 lutego 2020 w JavaScript przez no_face Nowicjusz (200 p.)
zmienione kategorie 10 lutego 2020 przez Comandeer
Cześć,

ostatnio lekko się przebranżowiłem i zapoznaje się z technologią react, NodeJS. Aktualnie prowadzę dość specyficzny projekt, który jest budowany za pomocą webpack'a z dużą ilością różnych importów, relatywnych ścieżek, zasobów w różny sposób od siebie zależnych. Koniec końców po odpaleniu otrzymujemy ładną kolorową aplikację.

Pojawiła się potrzeba zebrania wszystkich własnych komponentów w jednym miejscu z łatwym dostępem, a w ogólności dla celów ewidencjonowania i prezentacyjnych. Znalazłem Storybook'a, który chcę wykorzystać. Samo narzędzie jest spoko. Jednak patrząc po specyficznym projekcie (opisanym wyżej), który nawet jak składa się z kilkunastu własnych NPM'ów, dla których podczas buildowania dostarczane są różne zasoby/konfiguracja nie będę w stanie użyć pojedynczych pakietów poza tym specyficznym środowiskiem. Czyli zaimportować NPM do Storybook'a i tam powołać do życia komponent i go wyświetlić.

Podsumowując główna aplikacja buduje się w zawoalowany i dość hermetyczny sposób. Własne NPM'y są w taki sposób skorelowane ze sobą, że nie można ich użyć w projekcie zewnętrznym. Tego nie przeskoczę, więc wymyśliłem co następuje :)

Powołać do życia całą główną aplikację, tak jak to robię standardowo. Powołać do życia Storybook'a i w nim używać komponentów z głównej aplikacji. Znalazłem coś pozwalającego połączyć różne react'owe projekty w jedną stronę: [url="https://dev.to/dabit3/building-micro-frontends-with-react-vue-and-single-spa-52op"]https://dev.to/dabit3/building-micro-fronte...single-spa-52op[/url] jednak czy uda mi się to o czym piszę.

Podsumowując cel, który chcę osiągnąć. Chcę odpalić Storybook'a, a w nim umieścić komponenty z głównej aplikacji. Czy da się tak skonfigurować react'owe aplikacje by w tym przypadku Storybook odpalił webpack'a innej aplikacji, zbudował ją i użył jej komponentów (tych nierozerwalnych) u siebie?

Zaloguj lub zarejestruj się, aby odpowiedzieć na to pytanie.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 50 wizyt
pytanie zadane 22 października 2022 w JavaScript przez ferdynand Obywatel (1,220 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 81 wizyt
pytanie zadane 13 lutego 2020 w JavaScript przez no_face Nowicjusz (200 p.)
+4 głosów
1 odpowiedź 174 wizyt
pytanie zadane 26 sierpnia 2021 w JavaScript przez krissto7 Gaduła (3,110 p.)

90,818 zapytań

139,493 odpowiedzi

313,553 komentarzy

60,311 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Sklep oferujący ćwiczenia JavaScript, PHP, rozmowy rekrutacyjne dla programistów i inne materiały

Oto dwie polecane książki warte uwagi. Pełną listę znajdziesz tutaj.

...