• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

wysłanie formularza do dwóch plików jednym submitem

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
157 wizyt
pytanie zadane 7 lutego 2020 w PHP przez franz Gaduła (4,940 p.)

Siedzę już od kilku godzin i gnębię google w poszukiwaniu rozwiązania niestety bez skutecznie.

Chciałbym wysłać jeden formularz do dwóch różnych plików niestety nie mam pojęcia jak to zrobić 

Bardzo proszę o jakieś sugestie, nakierowanie .

Oczywiście próbowałem zrobić tak 

<form action="plik1.php" method="post" accept-charset="utf-8">
<form action="plik2.php" method="post" accept-charset="utf-8">

Ale niestety nic z tego nie wyszło smiley , nie mam pojęcia jak wysłać formularz do dwóch plików jednym submitem

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 7 lutego 2020 przez HaKIM Szeryf (87,590 p.)
Przechwyć event submit tego formluarza w javascript i rozkaż mu wysłać te same dane do dwóch różnych endpointów t.j. plików php.

Słowa klucz:

Ajax, JavaScript, form handling
komentarz 7 lutego 2020 przez franz Gaduła (4,940 p.)

no to będzie zagwozdka , dlaczego ?

słowo klucz , nie znam się na JS smiley

Ale chyba nie mam wyjścia 

Dziękuje za zainteresowanie moim problemem 

0 głosów
odpowiedź 7 lutego 2020 przez Comandeer Guru (599,730 p.)
Pytanie, czemu chcesz to zrobić? Bo możliwe, że prościej będzie po prostu połączyć te pliki PHP w jeden.
komentarz 7 lutego 2020 przez SzkolnyAdmin Szeryf (86,280 p.)
Chyba, że pliki są na różnych serwerach (wtedy to JS). Ale najlogiczniej będzie odebrać dane w jednym miejscu i ewentualnie zapisać je w zmiennych sesyjnych. A z tymi można już wszystko.
komentarz 7 lutego 2020 przez franz Gaduła (4,940 p.)
no więc tak

Pobieram diva z innej strony za pomocą smiple_html_doom , i fajnie się pobiera to co chcę tylko że ta funkcja nie zdąża pobrać tego zanim informacje wyślą się do bazy

To co pobiera ta funkcja ma również trafić do bazy , więc pomyślałem ze przeniose tą funkcje do innego pliku w którym się to wykona i zrobi update na tym co chwile wcześniej się wysłało

mam nadzieje że dość jasno to opisałem

Podobne pytania

+1 głos
1 odpowiedź 126 wizyt
pytanie zadane 9 stycznia 2022 w PHP przez zwisu Nowicjusz (220 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 823 wizyt
pytanie zadane 4 maja 2016 w HTML i CSS przez koder12345 Obywatel (1,570 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 201 wizyt
pytanie zadane 29 listopada 2017 w HTML i CSS przez iNakeii Obywatel (1,030 p.)

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,088 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...