• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Gra w snake'a. Konfiguracja ramki tak aby nie migała

Object Storage Arubacloud
+1 głos
147 wizyt
pytanie zadane 2 lutego 2020 w C i C++ przez Śwież4k Bywalec (2,570 p.)

Mój kod wygląda tak:

https://pastebin.com/F1uxJNxP

Cel jest taki, aby ramka utworzona z hashtagów nie migała tylko została wyświetlona jednokrotnie. Myślałem, że istnieje jakiś dodatek do komendy system("cls") który czyściłby tylko wydzielony obszar konsoli, ale nie mogłem nic znaleźć. Gdybym wyświetlił wszystko raz, a potem odświeżał tylko wnętrze planszy to gra byłaby o wiele przyjemniejsza dla oka

2 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 3 lutego 2020 przez XxPPDKxX Obywatel (1,400 p.)

Mógłbyś spróbować ustawiać kursor tylko w te miejsca co będą zmieniane. W ten sposób raz namalowana ramka by nie migała. Czyściłbyś tylko te elementy mapy co zmieniają się w tym przypadku ogon i głowa węża. 

#include<windows.h>
 
void setCursor(int x, int y)
{
     COORD c;
     c.X = x-1;
     c.Y = y-1;
     SetConsoleCursorPosition (GetStdHandle (STD_OUTPUT_HANDLE), c);
}

Tą funkcją możesz ustawić kursor w wybrane miejsce. Tylko byś musiał całą mechanikę rysowania od nowa napisać.

Sam kiedyś napisałem na tej zasadzie snake'a więc jak coś mogę ci pomóc :)

0 głosów
odpowiedź 3 lutego 2020 przez profesorek96 Szeryf (91,420 p.)
Niestety standardowa konsola nie obsługuje takich rzeczy.

Poczytaj o bibliotece New Curses.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 649 wizyt
pytanie zadane 6 maja 2017 w C i C++ przez Jakub 0 Pasjonat (23,120 p.)
–1 głos
0 odpowiedzi 209 wizyt
pytanie zadane 1 czerwca 2018 w C i C++ przez MrRed Nowicjusz (160 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 184 wizyt
pytanie zadane 24 stycznia 2018 w C i C++ przez Dziobi Początkujący (490 p.)

92,555 zapytań

141,402 odpowiedzi

319,540 komentarzy

61,938 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...