• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

oprogramowanie serwera www

Object Storage Arubacloud
0 głosów
435 wizyt
pytanie zadane 24 stycznia 2020 w Systemy operacyjne, programy przez Daniel0o0 Nowicjusz (120 p.)
Mam pytanko, chciałbym stworzyć serwer www, mam maszynę w domu na ubuntu serwer

ale, nie wiem czy wystarczy folder z plikiem html czy, jakieś dodatkowe programy są potrzebne

oraz, przekierowanie portów na ruterze i czy można bez domeny postawić serwer www.

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 24 stycznia 2020 przez Velta Maniak (52,010 p.)

ale, nie wiem czy wystarczy folder z plikiem html czy, jakieś dodatkowe programy są potrzebne

Potrzebujesz jeszcze zainstalować oprogramowanie serwerowe HTTP. Zapewne będzie to apache2 lub nginx.

oraz, przekierowanie portów na ruterze i czy można bez domeny postawić serwer www.

Częściowo sam sobie odpowiedziałeś na to pytanie. Możesz przekierować ruch na swoim publicznym adresie IP na lokalny adres Twojej maszyny w konfiguracji Twojego urządzenia sieciowego oraz odblokować na tej maszynie komunikację przez port HTTP w zaporze sieciowej (możesz to szybko zrobić przez ufw).

0 głosów
odpowiedź 24 stycznia 2020 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)

nie wiem czy wystarczy folder z plikiem html czy, jakieś dodatkowe programy są potrzebne

Sam plik nic nie zrobi, potrzeba serwera www, np. Apache czy Nginx, który będzie udostępniał Twoją stronę.

 przekierowanie portów na ruterze

Tak, trzeba otworzyć porty lub wystawić całe urządzenie do sieci (mniej bezpieczne).

czy można bez domeny postawić serwer www 

Można, ale jeśli chciałbyś udostępniać na tym jakąś sensowną stronę to trochę mija się to z celem - nikt nie będzie na nią wchodził wpisując z pamięci IP. Z resztą w ogóle stawianie jakiejkolwiek sensownej strony na serwerze w domu, gdzie zakładam, że nie masz potrzebny infrastruktury, nie ma sensu. Do zabawy, nauki czy zastosowania typowo dla siebie czemu nie, choć prawdopodobnie będzie to droższe niż wykupienie czegoś.

komentarz 24 stycznia 2020 przez Daniel0o0 Nowicjusz (120 p.)
Wielkie dzięki Velta i Arkadiusz

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 192 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 111 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 198 wizyt

92,568 zapytań

141,424 odpowiedzi

319,634 komentarzy

61,956 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...