• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Bazy Danych – Podstawy, Definicje, Przykład

VPS Starter Arubacloud
+2 głosów
588 wizyt
pytanie zadane 24 stycznia 2020 w Nasze projekty przez oracledev Użytkownik (620 p.)

Cześć,
Dzisiaj kolejny kurs z serii podstaw baz danych i SQL.
W tym kursie opiszę czym są podstawowe pojęcia w bazach danych.
Kurs dostępny pod adresem: Bazy Danych – Podstawy, Definicje, Przykład

komentarz 24 stycznia 2020 przez DragonCoder Nałogowiec (36,500 p.)
Nie rozumiem jednego podales przyklad dla kluczy i rozbiles tebele, czemu odrazu nie pociaganles tego tematu i nie napisales nic o normalizacji, gdzie przyklad byl idealny
komentarz 26 stycznia 2020 przez oracledev Użytkownik (620 p.)
Zgadzam się, że przykład jest bardzo dobry do pokazania postaci normalnych i w kolejnym wpisie będę opisywał właśnie postacie normalne. Dlaczego je się robi, jak i po co. Na tej bazie będę pisał wszystkie kolejne kursy :)

Natomiast nie napisałem tu o postaciach normalnych bo chciałem tu zawrzeć podstawy podstaw. Chcę oddzielać temat od siebie. Dodatkowo zależy mi, żeby ktoś kto zaczyna nie pogubił się dlatego ten wpis jest w zasadzie o samych definicjach w bazach danych a kolejny będzie już o PN.

Zaloguj lub zarejestruj się, aby odpowiedzieć na to pytanie.

Podobne pytania

+1 głos
0 odpowiedzi 562 wizyt
pytanie zadane 30 stycznia 2020 w Nasze poradniki przez oracledev Użytkownik (620 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 301 wizyt
pytanie zadane 13 lutego 2020 w Nasze projekty przez oracledev Użytkownik (620 p.)
+2 głosów
1 odpowiedź 794 wizyt
pytanie zadane 11 stycznia 2020 w Nasze poradniki przez oracledev Użytkownik (620 p.)

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,086 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...