• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Rozpoczęcie działalności, czy jest to opłacalny ruch?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
217 wizyt
pytanie zadane 23 stycznia 2020 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Adrian1999 Nałogowiec (34,570 p.)
Cześć wszystkim mam do was pytanie, od jakiegoś czasu myślę o rozpoczęciu pewnego rodzaju "działaności". Ciężko mi dokładnie określić czym to jest, ponieważ nie znam profesjolektu ekonomicznego powiązanego z prawem i nie chcę strzelać.

Chciałbym otworzyć działalność jednoosobową w której byłbym usługodawcom, chciałbym by było to skierowane ku zdobywaniu doświadczenia w branży ekonomicznej i informatycznej, dlatego to było by coś co robił bym pobocznie. Nie chcę ryzykować całego swojego zysku na czymś niestabilnym.

Usługi które chciałbym serwować to proste pomoce informatyczne z dojazdem, chciałbym stawiać w tym na zdobywanie doświadczenia bardziej niż na zysk. Przy pisaniu CV zauważyłem że mogę wpisać wiele, ale nie mogę jakoś potwierdzić tego doświadczeniem pracy z klientem, chciałbym to nadrobić właśnie w taki sposób.

Obawiam się jednak że całość nie jest taka prosta, i będzie więcej wad niż zalet. Typu koszta które będę musiał ponieść, i tutaj przychodzę z pytaniem. Czy jest jakaś ścieżka abym mógł rozreklamować się w sieci jako usługodawca, z jak najmniejszym wysiłkiem jeżeli chodzi o sprawy podatkowe itp? Jeżeli chodzi o taką "działalność", jestem w stanie nawet skierować się ku myśli że mógłbym udzielać usług bez opłaty tylko za "rekomendacje", i ewentualne napiwki za dojazd.

W tym wszystkim chcę się skupić na zdobyciu doświadczenia, nie pieniędzy. A obawiam się że z powodu braku wiedzy dotyczącej działalności rynkowej na początku mogę polegnąć na głupotach.

Dzięki z góry, pozdrawiam

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 23 stycznia 2020 przez mokrowski Mędrzec (155,460 p.)
Udaj się do biura rachunkowego w miejscowości i okolicy w której masz swój US (Urząd Skarbowy) i gdzie będziesz płacił podatki. Poproś o rozmowę z kimś kto przedstawi Ci zasady działalności i wyceni usługę prowadzenia księgowości. Nie spotkałem się z sytuacją by (po ew. umówieniu), pracownik lub właściciel takiego biura odmówił potencjalnemu klientowi. Tam przedstawią Ci możliwości, opcje, zasady, ryzyka i koszty. Decyzję o założeniu działalności będziesz jednak podejmował sam. Biuro odpowiada (o to trzeba spytać i jest to zrozumiałe) o zakresie odpowiedzialności  w przypadku pomyłki księgowej. Co do zasady, pracownicy takiego biura ( jeśli jest to biuro ... sensowne... :) ), reprezentują Cię w US i nawet po wezwaniach, sami idą w Twoim imieniu i ..... załatwiają.
komentarz 23 stycznia 2020 przez Adrian1999 Nałogowiec (34,570 p.)
Dzięki wielkie, to coś kosztuje?
1
komentarz 23 stycznia 2020 przez mokrowski Mędrzec (155,460 p.)
Sama rozmowa nie. Usługa to wydatek miesięczny zależny od ilości dokumentów do księgowania i rodzaju działalności. Sp. z.o. to duży koszt a jednoosobowa hm... 100 - 300 PLN. Ale o to już pytaj na miejscu.
komentarz 23 stycznia 2020 przez reaktywny Nałogowiec (40,990 p.)

Typowe ceny prowadzenia przez biuro rachunkowe to 100-200 zł, zależy od liczby faktur (np. 10-20 jest w cenie, pozostałe ekstra płatne). Czasem jeszcze drożej jak pisze mokrowski.

Są też biura on-line - jedno z bardziej znanych to https://www.ifirma.pl/  - miesięczny koszt od 100 zł.

komentarz 23 stycznia 2020 przez mokrowski Mędrzec (155,460 p.)
Ha.. ifirma... raczej nie pójdzie do "Jaśnie Pani Basi z US" by wyjaśnić zły kolor kredki w dokumencie. Naprawdę, chciałbym być złośliwy ale sam miałem wezwanie do innego miasta za 7 dni z groźbą grzywny i właśnie chodziło o przecinek. Przy dobrej woli, możliwe do wyjaśnienia telefonicznie. Tylko dobrej woli nie było i trzeba było cytować paragrafy.

Wolę jednak by prowadziło to biuro "fizyczne" bo można podpisać pełnomocnictwo by w trakcie dyskusji w US sami wyjaśnili kompetentnie i rzetelnie wątpliwości.

Osobiście? Nie polecam e-usługi. Jak dla mnie z powodów podanych wyżej, ryzykowne. Jeśli tylko wystawianie faktur, ok. Jeśli obsługa, niech będzie buforem do US :-)

Podobne pytania

92,555 zapytań

141,403 odpowiedzi

319,557 komentarzy

61,940 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...