• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

MacBook air lub pro

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
621 wizyt
pytanie zadane 23 stycznia 2020 w Sprzęt komputerowy przez Xszyfr Początkujący (390 p.)
Witam

Chciałbym się zapytać czy warto kupić MacBooka pro lub air z 2010 do 2015 roku bo z takiego przedziału cenowego czyli do1200 zł mogę kupić takiego MacBooka. Czy warto? Czy lepiej zainwestować w droższego lub inny sprzęt? Jak to jest z wymianą podzespólow później z serwisem z rozbudową.? Oczywiście do programowania.. dzięki!!

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 25 stycznia 2020 przez profesorek96 Szeryf (91,420 p.)
Po pierwsze pytanie czego oczekujesz od sprzętu.

Ja sam jestem posiadaczem MacBooka Pro z 2014 roku 13 calowego. Jestem osobiście bardzo zadowolony. Dopieszczony, zoptymalizowany system. Mój Mac dostał w tym roku aktualizacje do najnowszej wersji systemu o nazwie Catalina zupełnie za darmo. Nie odczuwam spadku wydajności. Mimo swoich lat wszystko działa płynnie nie przycina się. Nie ma problemów z programami typu Photoshop, Lightroom czy Clion, PyCharm. Ja cenię swojego Macbooka po pierwsze za ergonomie, aluminiową obudowę. Tak obudowa to jeden kawałek aluminium. Wszystko jest sztywne i dobrze z pasowane. Wyświetlacz Retina to coś niebywałego. Odwzorowanie barw są na najwyższym poziomie, plusem są również bardzo duże kąty widzenia. Komputer ten spokojnie można obsługiwać za pomocą klawiatury i gładzika. Klawiatura jest bardzo ergonomiczna.  Kolejny plus to system. MacOSX to Unix. Jeśli szukasz lekkiego, wydajnego, długo pracującego na jednym ładowaniu komputera do pracy nie do gier czy renderowania grafiki to jak najbardziej MacBook Pro z lat od 2010 do 2015 to dobry wybór. Ja na twoim miejscu nie brał bym wersji Air ze względu na problemy z gniazdem słuchawkowym jak i kiepski ekran. Co do wymiany to nie jesteś w stanie za dużo zmienić. Wiem że w moim można łatwo wymienić dysk na większy oraz pamięć ram. W starczysz MacBookach często pamięć ram była przylutowana do płyty głównej.
komentarz 25 stycznia 2020 przez DragonCoder Nałogowiec (36,500 p.)
Nie wiem, jak ceny w PL ale uzywany pro 2015 za 1200zl? Troche mi smierdzi. W DE najtanszy znalazlem za 800€, czyli 3200, te juz lepsze za 4,5 (bateria prawie, ze nowa, mega zadbany, etui orginalne gratis i 5 adapterow od apple). Problemem jest nie wymienny RAM.

Do 1200 zl wiedzialem tylko 2012, tylko wedlug mnie warto dozbierac te 1000 zl i miec tego z 2014 15'
0 głosów
odpowiedź 28 stycznia 2020 przez Bartx Bywalec (2,120 p.)
Macbooki pro 2011 są awaryjne więc te lepiej pominąć
komentarz 13 września 2021 przez zerko Początkujący (400 p.)
Ktoś jest z Warszawy i ogarnia MacBooki? Serwis albo indywidualnie? Wydaje mi się, że siadła płyta główna, ale to tylko moje domysły. Sam nie ogarnę. Jeśli macie czas, to zostawcie dane kontaktowe.
komentarz 14 września 2021 przez kemka Nowicjusz (100 p.)

A na jakiej dzielnicy mieszkasz? Na Grochowskiej mi naprawiali sprzęt. 
Chcesz namiar? 

komentarz 16 września 2021 przez zerko Początkujący (400 p.)
Na Ursusie, ale akurat lokalizacja to dla nie problemem, bo jestem cały czas w drodze - i w Wawie i poza miastem. Bardziej chodzi o wykonanie. Google mi wskazało na tej ulicy https://idared-serwis.pl/ Oto chodzi?
komentarz 16 września 2021 przez kemka Nowicjusz (100 p.)
Tak. Ale to sobie najpierw do nich zadzwoń, na kiedy zrobią.
Nie wiem, jak jest z terminami, ale pod względem jakości wykonania wszystko w porządku.
komentarz 17 września 2021 przez zerko Początkujący (400 p.)
Sprzęt zawieziony, ma być gotowy w przyszłym tygodniu. Postaram się napisać, jak wyszło z realizacją. Organizacyjnie wygląda to w porządku. Cenę mi też podali - przyziemna. Zobaczymy.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 126 wizyt
pytanie zadane 5 lutego 2020 w Sprzęt komputerowy przez gmcode Gaduła (3,120 p.)
0 głosów
4 odpowiedzi 743 wizyt
0 głosów
6 odpowiedzi 881 wizyt

92,452 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,085 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...