• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

MS Access - problem z EXISTS i IN

Object Storage Arubacloud
0 głosów
317 wizyt
pytanie zadane 20 stycznia 2020 w SQL, bazy danych przez Whistleroosh Maniak (56,980 p.)

Ostatnio bawiłem się trochę MS Access'em i postanowiłem zrobić pewne zadanie. Stworzyłem dwie kwerendy, pierwsza(zdjęcie nr 1) o nazwie zad_4a, zlicza ilość miejscowości danego typu(z wyjątkiem miast) w każdej z gmin w województwie pomorskim, a druga o nazwie zad_4b(zdjęcie nr 2) wypisuje gminy w województwie pomorskim, w którym jest tylko jedno miasto. I teraz chcę wypisać wszystkie gminy, które pojawiły się w wynikach kwerendy zad_4b, ale jednocześnie nie pojawiły się w wynikach kwerendy zad_4a.

Napisałem coś takiego:

SELECT Gminy.id_gminy
FROM Gminy, zad_4b, zad_4a
WHERE (Gminy.id_gminy) In ([zad_4b].[id_gminy]) And (Gminy.id_gminy) Not In ([zad_4a].[id_gminy])

I to pokazuje mi to samo co było w zad_4b, tylko zduplikowane wiele razy.

Postanowiłem więc napisać coś prostszego, czyli pokazać tylko gminy, które pojawiły się w zad_4b, no to mam coś takiego:

SELECT Gminy.id_gminy
FROM Gminy
WHERE EXISTS (SELECT 1 FROM zad_4b WHERE Gminy.id_gminy = zad_4b.id_gminy);

To zwraca mi dosłownie wszystkie gminy z tabeli Gminy

Mógłby mi ktoś wyjaśnić co robię nie tak?

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 20 stycznia 2020 przez SzkolnyAdmin Szeryf (86,360 p.)
Brak odpowiedniego typu sprzężenia pomiędzy tabelami. Otwórz relacje, kliknij na sprzężenie i zaznacz "Wymuszaj więzy integralności".

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 810 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 1,940 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 474 wizyt
pytanie zadane 11 listopada 2016 w SQL, bazy danych przez kistel66 Początkujący (370 p.)

92,551 zapytań

141,393 odpowiedzi

319,523 komentarzy

61,936 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...