• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Czy nieodpowiednie sterowniki do karty graficznej mogą kończyć się blue screenem?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
888 wizyt
pytanie zadane 19 stycznia 2020 w Sprzęt komputerowy przez rafal.budzis Szeryf (85,260 p.)
Hej potrzebuje pomocy! Kupiłem nową kartę graficzną i chyba zepsułem sobie inne podzespoły :( Jestem Ciekaw co w takim przypadku powinienem zrobić? Może ktoś z was miał podobną sytuację? A może przesadzam i problem jest po stronie softu?

Wymieniałem GTX 250S od Nvidia na RX560 do RADEON. Po wymianie karty graficznej komputer się uruchomił i pokazał obraz. Pobrałem najnowsze sterowniki od strony producenta i w trakcie instalacji wyłączył się monitor. Po 10 minutach bez zmiany tego stanu zrestartowałem kompa guzikiem. Ponowne uruchomienie wyglądało tak że pojawiał się ekran biosu potem ładowanie Windowsa i ekran również się wyłączył.

Uruchomiłem kompa w trybie awaryjnym w którym karta graficzna już działała. Zwróciłem uwagę że zostawiłem stare sterowniki od Nvidi dlatego też w trybie awaryjnym je odinstalowałem oraz odinstalowałem sterowniki RADEON`a który został niepoprawnie zainstalowany.

Komputer uruchomił się poprawnie po wyjściu z trybu awaryjnego. Spróbowałem jeszcze raz zainstalować sterowniki (tym razem ich starszą wersje dostarczoną z kartą graficzną na płycie) Efekt ten sam - monitor się wyłączył i trzeba było odinstalować sterowniki w trybie awaryjnym. Jednak starsze sterowniki nie chciał się odinstalować w taki sposób. Użyłem przywracania systemu. Wróciłem do windowsa (tryb normalny) i ustawiłem maksymalną rozdzielczość monitora z sterownikiem windowsowym (już się poddałem z instalacją tamtego) działało 10-15 sekund mignął blue screen komp się wyłączył. Nowa karta graficzna nie jest obecnie w stanie wyświetlić obrazu BIOSa nie widać na niej totalnie nic.

Włączyłem starą kartę jednak stara karta obecnie też ma problem. W starej karcie widzę ekran BIOSa jednak podczas ładowania systemu zawsze dostaje blue screen. Nie jestem w stanie uruchomić komputera. Podzespoły w komputerze mają dopiero 10 miesiecy i obejmuje je jeszcze gwarancja. W jaki sposób najlepiej naprawić komputer? Jest możliwe że to problem po stronie softu skoro zawsze się krzaczy podczas ładowania softu (windowsa) ?

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 20 stycznia 2020 przez spamator12 Nałogowiec (28,230 p.)
JAk zmieniasz stajnie to musisz odinstalowac sterowniki. Wloz nvidie (jezeli jeszcze masz) i odnistaluj stery. potem wloz radzia i zainstaluj stery. Powinno smigac, jezeli nie to reinstal systemu.
komentarz 20 stycznia 2020 przez rafal.budzis Szeryf (85,260 p.)
Stara Nvidia pokazuje ekran BIOSa po czym podczas ładowania windowsa pokazuje sie bluescreen. Boje sie ze nowa karta była wadliwa i uszkodziła inne podzespoły. Czy to możliwe ?
komentarz 20 stycznia 2020 przez spamator12 Nałogowiec (28,230 p.)
No jezeli instalowales stery do radzia, to jak ma zachowac sie stara karta Nvidia? Musisz odinstalowac stery wlozyc karte i jezeli wciskasz nvidia to walisz stery nvidia. Jezeli chcesz radzia to odinstalowujesz stery, wciskasz radzia i instalujesz stery radzia.

 

Co do pytania:

Bardzo malo prawdopodobne. Ew sama karta moze byc zwalona - przetestuj w kompie znajomego.
komentarz 20 stycznia 2020 przez rafal.budzis Szeryf (85,260 p.)
Komputer jest obecnie bez sterowników i nie da się go uruchomić w trybie awaryjnym w ktorym sterowniki nie są uruchamiane.

Moze  coś w windowsie sie powaliło bo resetu do ustawień fabrycznych tez nie pozwolił mi zrobić :/
komentarz 20 stycznia 2020 przez spamator12 Nałogowiec (28,230 p.)
format. jak masz jakies istotne dane to je zgraj i nei baw sie w naprawianie bo zjami to wiecej 3xczasu (i wiedzy) niz foramt i reinstall.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 182 wizyt
0 głosów
4 odpowiedzi 3,357 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 243 wizyt

92,572 zapytań

141,423 odpowiedzi

319,645 komentarzy

61,959 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...