• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

KUL Informatyka

Object Storage Arubacloud
0 głosów
1,564 wizyt
pytanie zadane 19 stycznia 2020 w Offtop przez Jacob7 Użytkownik (540 p.)
Czy ktoś może studiował lub kojarzy informatykę na KUL'u? Ogólnie jakie opinie, czy bardzo koszą na pierwszym roku? Jestem na PK i mam niestety mieszane wrażenia... raczej już mnie tam nie będzie, a chciałbym jakoś papierek dostać, bo wymagają zazwyczaj w pracy.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 19 stycznia 2020 przez radek024 Szeryf (77,160 p.)
Co Cię dokładnie interesuje? Chętnie odpowiem Ci na pytania - tak się składa, że studiuję na KULu :D
komentarz 22 stycznia 2020 przez Jacob7 Użytkownik (540 p.)
Ogólnie chodzi mi o atmosferę i podejście do studenta.
Ilu was studiuje i czy były przesiewy? Czy robią problemy ze zdawaniem, czy raczej każdy normalnie z szacunkiem podchodzi do swojego przedmiotu?
komentarz 22 stycznia 2020 przez radek024 Szeryf (77,160 p.)
Atmosfera jest serio luźna. Nie ma spiny z prowadzącymi, potrafią pisać i tłumaczyć niektórym studentom nawet po godzinach. Na drugim roku jest nas około 100, największy przesiew jest na pierwszym roku - odpadło 60 studentów. Problemów ze zdaniem nie ma raczej, ja nie miałem - ale też byłem zawsze przygotowany.
komentarz 27 stycznia 2020 przez Jacob7 Użytkownik (540 p.)
Czyli ogólnie miło się studiuje. Ciekawe co piszesz, że 60 studentów odpadło, bo niby mówią że na KUL łatwo jest, ale z tego co mówisz to jednak trzeba się starać i nie ma olewania? To rzeczywiście mają wysoki poziom skoro tyle osób odpadło?
komentarz 27 stycznia 2020 przez radek024 Szeryf (77,160 p.)
Pewnie że się trzeba starać - tu nie chodzi o uczelnię, a ogół. Nie przykładając się na pewnym etapie będziesz miał problem później - czy to KUL, czy UMCS czy Harvard. Tyle samo osób odpada na wielu uczelniach.

Czy jest wysoki poziom - trudno powiedzieć. Programuję od dawna, matematykę lubię, więc moje podejście do studiów nie jest z poziomu osoby zupełnie zielonej. Po znajomych widzę że się uczą i dają radę z przechodzeniem z semestru na semestr.
komentarz 2 lutego 2020 przez Jacob7 Użytkownik (540 p.)
To ciekawe co mówisz. Znaczy się chodzi mi o obalenie takiego mitu, że można iść do Lublina i na przykład na KUL czy UMCS to niby tak łatwo, że nie trzeba się starać tylko papierek łatwo, a jednak okazuje się że Lublin to nie jest droga, żeby się lenić tylko też trzeba dużo pracować.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 542 wizyt
pytanie zadane 13 sierpnia 2020 w C i C++ przez Ururka Nowicjusz (230 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 222 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 364 wizyt
pytanie zadane 10 grudnia 2016 w C# przez gab123 Mądrala (5,230 p.)

92,573 zapytań

141,423 odpowiedzi

319,648 komentarzy

61,959 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...