• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Sprzęt do programowania

VPS Starter Arubacloud
+1 głos
321 wizyt
pytanie zadane 18 stycznia 2020 w Sprzęt komputerowy przez Vissus Nowicjusz (170 p.)
Witam Was.

Piszę z pytaniem odnośnie zakupy laptopa poelisingowego do programowania. Niestety jeśli chodzi o sprzęt to znam się tylko na podstawach.

Powiedzcie mi, która opcja procesora będzie lepsza? I7 4/5tej generacji, czy i5 8smej generacji. Tak samo jeśli chodzi o RAM, celować w 12GB czy może 8GB będzie wystarczające . Tak samo jeśli chodzi o rdzenie, 2 czy 4? Dodam, że cena jest do 2,5k. Zależy mi bardzo na płynnej i szybkiej pracy. Grafika mnie nie interesuje.

 

Z góry dziękuję za odpowiedzi ^^
komentarz 18 stycznia 2020 przez MsMaciek123 Pasjonat (24,760 p.)
Z tego co wiem różnica pomiędzy i5 a i7 nie jest jakaś wielka (czyli i5), co do RAMU zalecam 12GB (jeśli taka oferta cie interesuje). Podczas programowania przyda ci się dużo otwartych kart w przeglądarce, które na pewno zjedzą masę RAMU, do tego środowisko/edytor tekstu.
komentarz 20 stycznia 2020 przez Arkadiusz Sikorski Pasjonat (20,160 p.)
Mając 8GB ramu nie narzekam, całkiem wystarcza do programowania. Jeśli chodzi o szybkość działania, to postawiłbym na dysk SSD

4 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 19 stycznia 2020 przez slawek763 Użytkownik (940 p.)
Jest różnica czy programujesz cos np. webowo / mobilnie gdzie odpalasz emulator / backendowo  z srodowiskiem dockerowym. Te 2 ostatnie z pewnoscia beda betrzebowaly wiecej zasobow. Jesli chodzi o procek to znajdz dokładna nazwe modelu i zobacz jak wypadaja w roznego rodzaju benchmarkach. Co do ramu mozesz kupic 8gb tylko upewnij sie ze bedziesz mial wolny jeden slot zeby dokupić w przyszłości.
0 głosów
odpowiedź 19 stycznia 2020 przez Kamil Naja Nałogowiec (27,330 p.)
edycja 19 stycznia 2020 przez Kamil Naja
Cześć, za taką kwotę znajdziesz laptopa z i7 6 generacji i 16 gb ram z dobrą matrycą. Poszukaj w poleasingowych Dell Precision, Lenovo Thinkpad (serie t, l), HP Elitebook. Jeśli chodzi o procesor, to są w sieci strony, na których można porównać wydajność różnych modeli. Jak dla mnie, i7 6 gen i i5 4 gen niewiele się różnią w szybkości. Używam ich do Angulara, VSCode, odpalony backend w Intellij, 2 monitory.

Ramu im więcej tym lepiej, 8 gb to za mało do wirtualek. W większości modeli laptopów będziesz mógł po zakupie dołożyć RAM, dlatego możesz wybrać lepszy procesor i potem dołożyć pamięć.
0 głosów
odpowiedź 20 stycznia 2020 przez Elzo Obywatel (1,120 p.)

Nie chcę tworzyć nowego tematu, więc podłącze się pod ten. Chcę kupić laptopa używanego, ale z biznesowej serii do 1500 zł. Z moich wymagań matryca max 14,1 cala , I5, 16 GB ram oraz dysk SSD min 256 gb. System nie jest wymagany. Na laptopie będzie zainstalowany Linux. Będzie służył głównie do programowania webowego oraz sporadycznej wirtualizacji. Przeglądając allegro natrafiłem na trzy modele i teraz mam problem, który z nich wybrać:

HP EliteBook 840 G3 16GB i5 240SSD M.2 

ThinkPad T450 |i5|16GB|512GB SSD|2Bat

 Dell E7450 i5 5gen. 16GB 240SSD FHD

Dotychczas używałem DELL-a z serii Latitude i byłem mega zadowolony. Wszystkie laptopy są w mniej więcej podobnych cenach. Który z nich będzie najlepszym wyborem? 

komentarz 20 stycznia 2020 przez Kamil Naja Nałogowiec (27,330 p.)
Na Twoim miejscu porównałbym matryce, Elitebooki i Thinkpady są często z bardzo słabą NT, jak jest ips, nie ma problemu.

Mam teraz HP który wymieniłeś i miałem Thinkpada T540 - Thinkpad ma lepszą klawiaturę i jest masywniejszy, ale dużoo cięższy. Przy nowych komputerach wygląda jak czołg. Ten który wymieniłeś będzie mniejszy, bo to 14 cali, ale dalej masywniejszy.

HP to ultrabook, cienki, ładny, super wykonany, nie grzeje się, ma gorszą klawiaturę. Stacja dokująca do niego kosztuje grosze. Jak dla mnie, super alternatywa dla Thinkpada.

Na jednym i drugim śmiga Ubuntu.
komentarz 20 stycznia 2020 przez Elzo Obywatel (1,120 p.)
Ogólnie jeśli chodzi o matrycę głównie będzie podłączony do dwóch monitorów. Sporadyczna praca w ,,terenie", więc myślę, że dam radę nawet z matrycą NT. Ogólnie patrząc na te laptopy, które podałem HP i Dell wyglądają jak ultrabooki natomiast tak jak piszesz Thinkpad jest grubszy i wydaje się masywniejszy, aczkolwiek z wyglądu brzydszy. Wiem, że wygląd nie jest najważniejszy.
–1 głos
odpowiedź 20 stycznia 2020 przez Stever Nałogowiec (25,720 p.)

Na upartego to blisko tego budżetu jest i5H 9 generacji.
Lenovo IdeaPad L340-15 i5-9300H/8GB/256 GTX1050 (refflink)

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 280 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 159 wizyt
pytanie zadane 17 stycznia 2020 w Sprzęt komputerowy przez Gildin1_2 Gaduła (3,060 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 423 wizyt

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,088 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...