• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Node js friend request Socekt Io

Object Storage Arubacloud
0 głosów
187 wizyt
pytanie zadane 17 stycznia 2020 w JavaScript przez CapTor Nowicjusz (240 p.)
Hej,

Tworzę mały serwis i aktualnie stanąłem przed problemem, który ciężko mi samemu rozwiązać.
Chcę stworzyć w serwisie możliwość dodawania użytkowników do znajomych oraz komponent który będzie wyświetlał powiadomienia typu(Dostałeś odpowiedz do komentarza, użytkownik wysłał ci zaproszenie do znajomych).
Podobno long-polling albo właśnie websocket możę rozwiązać mój problem.

Tu mam pierwsze pytanie wybrać long-polling czy websocket a może jeszcze coś innego?
Jeżeli websocket to jak mam stworzyć taki system bo long-polling jak najbardziej jest dla mnie zrozumiały natomiast websocket trochę mniej.

Dodam tylko, że korzystam z express,react,mongodb
komentarz 18 stycznia 2020 przez CapTor Nowicjusz (240 p.)
Dziękuję wszystkim za odpowiedź.
 

Wybrałem socket.io ze względu na możliwość stworzenia w przyszłości czatu oraz jak się okazało socket.io nie jest skomplikowany jak mi się na początku wydawało.

Pozdrawiam

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 18 stycznia 2020 przez slawek763 Użytkownik (940 p.)
Websocket w duzo mniejszym stopniu oddzialowuje na backend pod wzgledem ilosci requestow. Samo utworzenie ws nie jest mega trudne https://medium.com/factory-mind/websocket-node-js-express-step-by-step-using-typescript-725114ad5fe4 tu masz maly opis.
komentarz 18 stycznia 2020 przez Comandeer Guru (601,110 p.)

Websocket w duzo mniejszym stopniu oddzialowuje na backend pod wzgledem ilosci requestow.

Czy ja wiem? Jeśli zaimplementuje long-polling przy pomocy Server-Sent Events, to możemy ograniczyć liczbę połączeń w long-pollingu do jednego i wówczas główną różnicą między WS i SSE będzie to, że te drugie są jednostronne. 

0 głosów
odpowiedź 18 stycznia 2020 przez Comandeer Guru (601,110 p.)
Ja bym zobaczył, czy np. Server-Sent Events (czyli de facto standard pozwalający na implementację long-pollingu) nie wystarczy – zwłaszcza, jeśli klient ma po prostu odbierać dane przesyłane z serwera.

A jak powiadomień nie ma za dużo i nie są szczególnie częste, to przecież można po prostu okresowo odpytywać serwer Ajaksem. To byłoby najmniej obciążające rozwiązanie.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 145 wizyt
pytanie zadane 27 sierpnia 2019 w JavaScript przez Konrad Fx Mądrala (6,910 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 153 wizyt
+1 głos
0 odpowiedzi 143 wizyt
pytanie zadane 26 czerwca 2019 w JavaScript przez wsnofi Bywalec (2,680 p.)

92,572 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,645 komentarzy

61,959 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...