• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

wybór laptopa do użytku codziennego i pracy.

Object Storage Arubacloud
0 głosów
151 wizyt
pytanie zadane 17 stycznia 2020 w Sprzęt komputerowy przez icytower Bywalec (2,110 p.)
cześć, szukam laptopa do codziennego użytku i do pracy. Na laptopach nie znam się zupełnie.

docelowo laptop ma mieć zainstalowane dwa systemy operacyjne(linux + windows), ofc sam sobie zainstaluję. dysk absolutnie bez znaczenia jaki i tak wsadzę swojego ssd, ale jeżlei będzie dziura na dodatkowe hdd to nie będę narzekać. RAMu przynajmniej 16gb(taktowanie RAMu ma dla mnie znaczenie) ale najchętniej więcej. procesor preferuję AMD(nie pytajcie dlaczego, to chyba po prostu fanaberia). chciałbym żeby była dedykowana karta graficzna(ten windows jest po gry). obojętnie jaka, może być sama dziura, to kartę kupię osobno. chyba najbardziej mi zależy żeby była opcja stacji dokującej.
Ceny minimalnej i maksymalnej nie piszę. chciałbym sie zmieścić oczywiście pomiędzy 1000-1500, ale wątpię czy udałoby się znaleźć coś co spełniałoby moje wymagania w tym przedziale więc jak najbardziej może być więcej. Jak taka półka cenowa i wymagania to chyba tylko używany jest szansa, prawda? czy się mylę?

Tak jak pisałem nie znam się na laptopach, stacjonarkę bym sobie złożył, a lapki nie mam pojęcie, które lepsze, a które gorsze. Zawsze używałem ThinkPadów jednak teraz siedzę na starym T410 i brakuje mi tej grafiki i możliwości włożenia RAMu więcej niż 8gb(1066mHz).

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 28 stycznia 2020 przez Bartx Bywalec (2,120 p.)
Jak chcesz coś nowego z procesorem AMD, 16 GB ram i grafiką dedykowaną to szykuj co najmniej 4 tys. zł, jeśli nie przeszkadza ci intel to trochę mniej - ok. 3200 zł.

Podobne pytania

–1 głos
6 odpowiedzi 13,266 wizyt
pytanie zadane 22 września 2016 w Sprzęt komputerowy przez dzideos Obywatel (1,320 p.)
0 głosów
4 odpowiedzi 251 wizyt
pytanie zadane 22 września 2016 w Sprzęt komputerowy przez maksbu23 Użytkownik (730 p.)
0 głosów
5 odpowiedzi 534 wizyt
pytanie zadane 11 września 2016 w Sprzęt komputerowy przez sebi10 Użytkownik (590 p.)

92,572 zapytań

141,423 odpowiedzi

319,645 komentarzy

61,959 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...