• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Liczby Pierwsze - wypisanie wszystkich liczb pierwszych dla podanego przedziału

Object Storage Arubacloud
0 głosów
794 wizyt
pytanie zadane 16 stycznia 2020 w C i C++ przez zayrt Nowicjusz (120 p.)

Witam

Przeglądałem podobne tematy, lecz niestety żadna z nich mi nie pomogła ze względu na to że muszę skorzystać stricte z funkcji czy_pierwsza. Próbowałem na wiele sposobów, włącznie z użyciem tablic. Ale nie mam już do tego siły więc prosiłbym o pomoc

Napisać program znajdujący wszystkie liczby pierwsze w zakresie podanym przez użytkownika korzystając z funkcji czy_pierwsza().

Kod Poniżej.

#include<iostream>
using namespace std;
bool czy_pierwsza(long long a) {
	bool pierwsza = 1;
	for (int i = 2; i*i <= a; i++) {
		if (a%i == 0) {
			pierwsza = 0;
			break;
		}
	}
	return pierwsza;
}

int main() {
	long long liczba;
	cout << "podaj liczbe: ";
	cin >> liczba;
	bool jest_pierwsza = czy_pierwsza(liczba);
	if (jest_pierwsza)
		cout<<liczba<<" jest liczba pierwsza";
	else
		cout <<liczba << " nie jest liczba pierwsza";
}

 

komentarz 16 stycznia 2020 przez pvalue Dyskutant (8,720 p.)
Jakie liczby pierwsze mają zastosowanie? Wszak RSA 768 już dawno złamane, a w wyższych partiach liczb, liczby te nie występują lub 1 na 100 co do niczego się nie przydaje.
komentarz 16 stycznia 2020 przez zayrt Nowicjusz (120 p.)
Może i racja. Ale nie mniej jednak potrzebowałbym pomocy z rozwiązaniem tego issue.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 16 stycznia 2020 przez tangarr Mędrzec (154,780 p.)
Użytkownik podaje zakres od X do Y, następnie tworzysz pętlę od X do Y i po kolei sprawdzasz liczby. Jeżeli liczba jest pierwsza wyświetlasz ją na ekran.

Podobne pytania

+1 głos
2 odpowiedzi 11,514 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 5,769 wizyt
pytanie zadane 3 listopada 2018 w C# przez aXen Początkujący (390 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 3,519 wizyt

92,555 zapytań

141,402 odpowiedzi

319,540 komentarzy

61,938 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...