• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

SDAcademy, Coderslab, Kodilla - którą wybrać na kurs programowania? Lub może ktoś coś jeszcze poleci?

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
9,396 wizyt
pytanie zadane 15 stycznia 2020 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez marzena12345 Użytkownik (770 p.)
Witam, chciałam trochę nadać tempa mojej nauce programowania. I myślałam o inwestycji w jakiś kurs.

Czy ktoś poleca kurs którejś z wymienionych firm ? Głównie myślę nad Pythonem lub JavaScript.

Może ktoś zna i poleca jeszcze coś innego w Katowicach i okolicach ? Lub może ktoś uczęszczał na kurs z w.w. firm w innym mieście i może się wypowiedzieć?

10 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 14 sierpnia 2020 przez helena.jedrz. Początkujący (280 p.)
Moim zdaniem z nauką programowania z materiałów dostępnych w Internecie, jest jak z nauką języka obcego przez Internet - można, oczywiście, ale zawsze lepiej mieć kogoś, kto pomoże Ci rozwiązywać problemy, które będą nie do przejścia - nie oszukujmy się, nikt na samym początku nie jest alfą i omegą, żeby wiedzieć wszystko. Ja byłam na kursie i bardzo sobie chwalę. Miałam bardzo rzetelnego i merytorycznego trenera, który nawet poza godzinami kursu odpowiadał na pytania. Sprzedał nam także mnóstwo wiedzy z branży. Trochę nie rozumiem tej nagonki na kursy, jak kogoś stać, to czemu nie ułatwić sobie życia? Nauka samemu jest trudna, próbowałam, owszem jakoś mi szło, ale mozolnie. Jak poszłam na kurs, to już było z górki, w dodatku miałam całą wiedzę uporządkowaną.
komentarz 14 sierpnia 2020 przez Paweł Nąckiewicz Nałogowiec (48,990 p.)
bardzo dobra odpowiedź natomiast prędzej czy później i tak będziesz musiała sama się uczyć bez prowadzenia za rączkę.
komentarz 14 sierpnia 2020 przez helena.jedrz. Początkujący (280 p.)
Tak, w którymś momencie każdy programista kończy szkolenia i zaczyna samodzielną ścieżkę, to jest naturalne. Potem przychodzi już praca i samodzielne udoskonalania umiejętności.
komentarz 15 grudnia 2021 przez Szylman Nowicjusz (100 p.)

@helena.jedrz., W końcu ktoś ko używa głowy i ma pokorę, dziękuję za opinie lecz chciałem zapytać z jakiego kursu korzystałaś? 

+2 głosów
odpowiedź 5 stycznia 2022 przez marzena12345 Użytkownik (770 p.)
AKTUALIZACJA
Wróciłam na forum po dłuższym czasie :)

Uczyłam się z mentorem przez ponad rok, niedawno podjęłam pierwszą pracę jako FullStack. Pracę znalazłam w 4 dni :)
Warto się uczyć, ale tak, żeby się nauczyć. W pracy są osoby po bootcampach, także też można

Ps. Full płatna praca, nie jakiś staż. Wiadomo na start nie ma przysłowiowego 10 czy tam 15k, ale myślę, że  takiego startu w innej branży nie miałabym, raczej to mógłby być już finish :)

 

Tak wiem, że kasa, kasą (wydana na kurs) ale jednak kiedy, ktoś prowadzi Cię "za rączkę" jest łatwiej, nie mówię że ja nic nie robiłam, bo robiłam i to dużo, prawie codziennie, ale były to konkretne rzeczy i wiedziałam co robić, jak robić i gdzie i czego szukać, a nie błądziłam po internecie w nieznane. Także wydanych pieniędzy nie żałuję.
POZDRAWIAM :)
komentarz 11 stycznia 2022 przez smart-arse Nowicjusz (100 p.)
Pytanie. Jak i gdzie znalazłaś korepetytora ?

Ps. Wartościowy merytoryczny watek, nie jak te niektóre ścieki ... gratulacje
komentarz 16 września 2022 przez marzena12345 Użytkownik (770 p.)
Cześć, przepraszam, nie było mnie tutaj od dłuższego czasu :) Korepetytora znalazłam przypadkowo na fb - tam też się udzielałam szukając gdzie i czego się uczyć. Korepetytor jest z Javy, jak jesteś zainteresowany/a to mogę podesłać jakiś namiar :)
komentarz 28 września 2022 przez k4si4 Nowicjusz (100 p.)
Ja bardzo chętnie skorZystam! :) A z jakiej szkoły w końcu kupiłas kurs?
komentarz 17 października 2022 przez Marta.rogoyska Nowicjusz (100 p.)

@marzena12345, bede bardzo wdzieczna za podanie namiarow na mentora

+1 głos
odpowiedź 17 stycznia 2020 przez icytower Bywalec (2,110 p.)
zacznij od samodzielnej nauki, kursy internetowe, tutoriale na yt, czytanie dokumentacji, jakiś kurs na Udemy, codecademy.com ma sporo darmowych kursów. na stronie codewars.com możesz sprawdzić swoje umiejętności w zadankach. obie te strony są darmowe w bardzo dużej części. jednocześnie będziesz mogła sprawdzić, który język Ci bardziej pasuje.
+1 głos
odpowiedź 17 lipca 2020 przez Wiciorny Ekspert (269,120 p.)
Odwiedź sobie na pytanie, po co wydawać tyle kasy na kurs? To Ci nie zagwarantuje pracy :)  te certyfikaty nie są praktycznie nic warte, więc i tak Cię będą weryfikować z wiedzy, czy naucza? Pewnie tak czy lepiej niż samemu ? na pewno nie ..., bo jednak podejście do grupy, a nie do jednostki to inna sprawa
Czasem lepiej nie wpisywać nawet tych kursów, bo źle na to patrzą :) szczególnie "bootcampowe" gdzie każdy robi to samo,  mało kto się uczy tylko klepie to co prelegent pokazuje na 1 kopyto
komentarz 17 lipca 2020 przez Paweł Nąckiewicz Nałogowiec (48,990 p.)
Miałem możliwość być na jednych zajęciach takiego kursu (jako obserwator). Co do podejścia co do grupy, nie zgodzę się. Każdy element wykładany jest powtarzany kilka razy do momentu aż wszyscy nie zrozumieją. Wiadomo jeśli jesteś bystrzejszy możesz się trochę nudzić (ale wtedy masz zadania dodatkowe). Pytanie czy to jest warte takiej kasy? Według mnie nie, całą wiedzę jesteś w stanie sam zdobyć. Jedyna przewaga takiego kursu jest taka, że posiadasz mentora (wykładowce) z doświadczeniem komercyjnym. To wpływa na redukcje czasu potrzebnego na przyswojenie niektórych zagadnień oraz nie tracisz czasu na szukanie informacji o rzeczach które nie są w danym momencie Tobie potrzebne. Nie wiem natomiast jak teraz takie szkoły działają po pandemii (czy tylko zdalnie czy też lokalnie)
komentarz 17 lipca 2020 przez Wiciorny Ekspert (269,120 p.)
Nie jest warte. kontent ten spokojnie można znaleźć w  internecie. A tak naprawdę wiele nie w nosi w znalezienie pracy, bo to nie daje doświadczenia, a taki certyfikat w sumie jest mało istotny, nawet wiem to od rekruterów, nie mówie juz o swojej firmie
komentarz 17 lipca 2020 przez Jako8 Nowicjusz (120 p.)
No to powiem wam, że jestem w szoku. Myślałam serio, że takie kursy są dobrze widziane. Fakt - nie są tanie, ale mówiłem sobie, że to się przecież zwróci, jak będzie się pracowało w zawodzie. Dzięki w takim razie - człowiek zawsze czegoś nowego się dowie :D
komentarz 17 lipca 2020 przez marzena12345 Użytkownik (770 p.)
Ja odeszłam od tego pomysłu pójścia na bootcamp właśnie przez wiele negatywnych opinii na ten temat, znalazłam doświadczonego korepetytora i takiej nauki nie zamieniłabym na żadną inną - indywidualne podejście i tempo, praktyczne porady, jeżeli masz z czymś problem to powtarzasz to a nie idziesz dalej bo czas goni, no i każdy w grupie też ma inne tempo nauki... ponadto często te bootcampy mają bardzo ambitny program jak na czas kursu, z czego można wywnioskować, że wiele zagadnień po prostu ucieknie gdzieś bokiem
komentarz 20 lipca 2020 przez Jako8 Nowicjusz (120 p.)
Coraz częściej słyszę, że ktoś ma tzw. korepetycje z programowania, ale jakoś nie brałem tego pod uwagę, bo zawsze wydawało mi się, że te szkoły programowania są lepsze. Teraz po tym co piszecie widzę, że sprawa wygląda kompletnie inaczej.
komentarz 8 sierpnia 2020 przez niezalogowany

@Wiciorny,
 To jak zrobić żeby zrobić ?! Co Pan Proponuje? Proszę uściślić....Jeśli jest taka możliwość....i skrawek czasu....:)???

Swoją drogą widzę że Szkoły It  Nie mają dobrej opini u wielu zaawansowanych programistów...:/

komentarz 10 sierpnia 2020 przez Paweł Nąckiewicz Nałogowiec (48,990 p.)
Po prostu zaawansowani programiści wiedzą ile czasu potrzeba aby coś umieć w IT.
komentarz 10 sierpnia 2020 przez Wiciorny Ekspert (269,120 p.)
dokładnie i wiedza jaki wysyp grzybów jest po "szkole programowania' która w mojej opinii :D jest "klepaniem tego samego, na jedno kopyto", zamiast uczyć samodzielnego rozwijania problemu, solv problems... pracujecie w grupie robicie kropka w kropke jedno i nie ma możliwości żeby "wykazać się czymś" co nie bedzie oczekiwane przez prowadzących
+1 głos
odpowiedź 14 sierpnia 2020 przez CenterPL Pasjonat (19,070 p.)
Hej, pozwolę sobie, skoro pytasz, dać taką radę. Znajdź mentora. Często bardziej doświadczeni programiści chętnie przygarniają pod swoje skrzydła i pomagają w rozwoju pilnując, żeby szło to w odpowiednim kierunku i bez złych praktyk.

Będzie to dużo lepsze niż kurs programowania. I tańsze, jak nie za darmo czasem nawet.
komentarz 14 sierpnia 2020 przez Paweł Nąckiewicz Nałogowiec (48,990 p.)
nie rozumiem czemu ktoś skrytykował tą opinie...

Mentor jest znakomitym rozwiązaniem i szczerze można go szukać i inspirować się nim niezależnie od swojego doświadczenia.
0 głosów
odpowiedź 8 sierpnia 2020 przez SamiEl Nowicjusz (140 p.)
Hej, a czy ma ktoś może doświadczenia z kursami, ale z UX? Chcę iść w tym kierunku (zmieniam branżę z marketingu) i trochę uczę się sama, ale potrzebuję uporządkowania wiedzy i pokierowania, bo trochę się czuję zagubiona. Wydawało mi si, że taki kurs może pomóc, ale nie mogę znaleźć opinii na temat konkretnie UX.
0 głosów
odpowiedź 8 sierpnia 2020 przez techno16 Gaduła (4,780 p.)
Po pierwsze, kursów się szuka za darmo. Internet jest tak wielki, że 99% kursów nawet nie zobaczysz na oczy.

 

Jeżeli rzeczywiście chcesz zapisać się na kurs to szukaj tych najpopularniejszych.

 

Javascript czy jakieś web języki to tylko CodersLab. Znają się na tym, coś o tym wiem.
0 głosów
odpowiedź 14 sierpnia 2020 przez Patty9049 Nowicjusz (160 p.)
jestem w trakcie kursu Web Dev Plus online w Kodilli. po przerobieniu darmowych materiałów zapisłam sie na bootcamp w kodilli. Online bo niemam możliwośći uczestniczyc w zajęciach. Duża dawka uporzadkowanej wiedzy o tydzień. Nauka na zadaniach. i jak masz pytania 1h rozmowy z mentorem tygodniowo. Umawiasz sie kiedy Wam pasuje. W zupełności wystarcza :) Polecam
0 głosów
odpowiedź 15 sierpnia 2020 przez profesorek96 Szeryf (91,420 p.)
Ja osobiście nie mam nic do kursów programowania, choć na żadnym nie byłem. Swoją opinię wyrażam na podstawie obserwacji moich znajomych. Problemem nie są kursy bo nie wątpię że one są złe. Nie są złe jednak niech ktoś nie wmawia że osoba kompletnie z ulicy nauczy się programować tak by mogła na tym zarabiać w 9 miesięcy. Choćby nie wiem jak był intensywny ten kurs to ciężko. Problemem tych kursów są ludzie. Poznałem wiele osób które łudziło się pójdę na kurs, zapłacę będę zarąbisty. To nie tylko problem tych kursów wiele ludzi myśli pójdę na studia będę miał tytuł inż czy mgr i będę rozchwytywany. To tak nie działa.

Problem leży w twojej motywacji. W internecie jest mnóstwo darmowych materiałów zarówno po polsku jak i angielsku tylko trzeba chcieć.

Jeśli ciężko ci coś idzie googluj,  zadawaj pytania na forum, pytaj się w grupach tematycznych na fb. Ewentualnie możesz znaleźć jakiegoś korepetytora.

Bootcampy szczególnie te trwające 6 miesięcy i dłużej mają ciekawy program, może jest to dobrze wyłożone jednak ilość materiału jaka tam jest jest wręcz porażającego dla człowieka z ulicy. Jest to może fajna opcja dla osoby siedzącej w IT lecz próbującej zmienić technologie.
0 głosów
odpowiedź 3 listopada 2020 przez WesolyRomek Początkujący (280 p.)
Szkoda pieniędzy. Ja skończylem kurs analityka reaktor w PWNie. Wszystkie materiały i tak musieliśmy sobie i tak szukać sami.  Na dodatek garbaty kurdupelek nie odpowiadał na maile a wobec pytań pokazywał wielkie fochy. Sam zawodowo nie programuje bo nie umie. Wielki znawca. 7 tys w błoto wyrzucone.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 4,835 wizyt
pytanie zadane 8 września 2020 w Python przez al.stawinski Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 175 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 4,373 wizyt
pytanie zadane 31 stycznia 2021 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Aleksandra6 Nowicjusz (140 p.)

92,455 zapytań

141,263 odpowiedzi

319,099 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...