• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Laptop do 4,5k

Object Storage Arubacloud
0 głosów
391 wizyt
pytanie zadane 14 stycznia 2020 w Sprzęt komputerowy przez Jankom Nowicjusz (160 p.)
Poszukuję laptopa w przedziale cenowym do 4,5k

Będę go używał do programowania, pisania stron, wirtualizacji

Przekątna ekranu:14 - 15,6

Rodzaj matrycy – matowa

Procesor - i5/i7

RAM - 8/16

Karta graficzna  – może być zintegrowana ale wolałbym dedykowana

Chciałbym żeby laptop posłużył mi kilka lat

https://www.morele.net/laptop-lenovo-thinkpad-e15-20rd0020pb-6422610/

https://www.morele.net/laptop-lenovo-thinkpad-e15-20rd0011pb-6422614/

3 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 14 stycznia 2020 przez edwardkraweznik Dyskutant (9,930 p.)
do programowania wystarczy ci najtańszy laptop z rtveuro (lub czegoś innego).

no chyba, że mówimy o laptopie do grania w gierki ?
komentarz 14 stycznia 2020 przez Jankom Nowicjusz (160 p.)
Nie chce laptopa gamingowego, a najtańsze nie są tak wytrzymałe, szukam pewnego laptopa który posłuży mi przez kilka lat
1
komentarz 14 stycznia 2020 przez edwardkraweznik Dyskutant (9,930 p.)
edycja 14 stycznia 2020 przez edwardkraweznik
są tak samo wytrzymałe jak inne, jak będziesz szanował to będziesz miał, ja mam lenovo yoga, kupiłem go rok temu za 1000 zł nowy w rtveuro, pośmiga mi jeszcze kilka lat. jedyne co na nim robię to programuję. wywaliłem windowsa i zainstalowałem linuxa. oczywiście piszę jakieś maile jeszcze i przeglądam www.

Oczywiście nie mówię, że masz kupić laptopa za 1000 zł, ale 8gb ramu raczej do programowania jest zbędne. Do programowania wystarczy byle jaki laptop tylko nie coś w stylu manta :)
komentarz 15 stycznia 2020 przez VirtualMember Pasjonat (15,790 p.)
8GB kwestia dyskusyjna - mi czasami 8 brakuje na lapku, dopiero 16 na PC wystarcza. To zależy co kodzisz. Zapewne znajdziesz takie tematy, że 16 to będzie mało.
komentarz 16 stycznia 2020 przez edwardkraweznik Dyskutant (9,930 p.)
No tak :)

Laptop to w zasadzie taki sprzęcior mobilny, aby coś kombinować poza domem...

faktycznie, do blendera to nawet 16GB może być mało

do htmla itp... czy cpp wystarcza nawet 2GB (zakładzając, że korzystamy z jakiegoś prostego ide [przykładowo geany])

podobnie z virtualizacją (ja virtualizuję tylko textowe środowiska linuxa i 2GB mi wstarcza) do virtualizowania środowiska graficznego 8GB może być mało

Jednak moim zdaniem do blendera czy renderowania czegokolwiek na GPU to tak średnio z nawet z laptopem za 10K. a sprzecior do czegoś  bardziej zasobożernego to chyba tylko stacjonarny komp.
komentarz 17 stycznia 2020 przez VirtualMember Pasjonat (15,790 p.)
Znaczy chodzi mi o to, że do takiego CPP nie koniecznie wystarcza 2GB - to wszystko zależy od tego co piszesz, raczej wpływ języka na to jest niewielki.
komentarz 18 stycznia 2020 przez edwardkraweznik Dyskutant (9,930 p.)
podejrzewam, że nic poważnego nie pisze (gdyby pisał coś poważnego nie pytał by jakiego laptopa ma kupić, doskonale by to wiedział) więc jakieś proste apki konsolowe albo okienkowe, itp... raczej nic zasobożernego... nie bierz tego jako atak w twoim kierunku :) tak poprostu mi się wydaje.
0 głosów
odpowiedź 14 stycznia 2020 przez Ehlert Ekspert (212,670 p.)
Z Thinkpadów polecałbym serię t.
0 głosów
odpowiedź 15 stycznia 2020 przez Stever Nałogowiec (25,720 p.)

Jesteście pewnie, że do wirtualizacji wystarczy byle jaki laptop? Moim zdaniem procesor niskonapięciowy może być niewystarczający. Osobiście zastanowiłbym się nad modelem z pełnym wydajniejszym procesorem H.

Acer Aspire 7 i5-9300H/16GB/512/Win10 GTX1650 IPS (refflink)

Acer Aspire 7 i7-9750H/16GB/512/Win10 GTX1650 IPS (refflink)

Model jest przyzwoicie wykonany w aluminiowej obudowie.

 

komentarz 15 stycznia 2020 przez reaktywny Nałogowiec (40,990 p.)
Zgadzam się, procki "eko" o obniżonej konsumpcji energii nie są zbyt wydajne i maja sens jak się dużo podróżuje, ale jak laptop większość czasu leży na biurku to poszedłbym w coś bardziej wydajnego, najlepiej na AMD Ryzen albo podanych przez Stever prockach.

Podobne pytania

0 głosów
3 odpowiedzi 406 wizyt
pytanie zadane 10 lipca 2019 w Sprzęt komputerowy przez Eimens Maniak (69,240 p.)
0 głosów
4 odpowiedzi 330 wizyt
pytanie zadane 8 czerwca 2020 w Sprzęt komputerowy przez icytower Bywalec (2,110 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 779 wizyt

92,565 zapytań

141,416 odpowiedzi

319,598 komentarzy

61,949 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...