• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

nauka kursów informatycznych online, czego się spodziewać ?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
342 wizyt
pytanie zadane 13 stycznia 2020 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez wodz94 Nowicjusz (150 p.)
Witam.

Mam 26 lat, moje wykształcenie to niestety tylko zawodowe. Jestem od paru lat specjalista od robór wykończeniowych,posiadam nawet własną firmę. Niestety z przyczyn zdrowotnych musze szukać innych alternatyw. Otóz chciałem zostać pracownkiem IT (np. programowanie java, phyton czy c++) , spróbować od kursu online na przykład. Od dziecka naprawiałem komputery (sprzętowo, oraz programowo)   była to moja pasja po prostu. Teraz ją chciałem przełożyć na sferę zawodową . W tym właśnie moje pytanie brzmi:

czy muszę skończyć szkołe średnią żeby zacząć przygodę z informatyką

czy kursy informatyczne online pomogą mi w z znalezieniu pracy

Chciałem zbadać rynek, jak to wygląda i czy w ogóle jest szansa na to. Z góry dziękuje za odpowiedź

3 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 14 stycznia 2020 przez spamator12 Nałogowiec (28,230 p.)
wybrane 14 stycznia 2020 przez wodz94
 
Najlepsza
Majac zawodowe nie nabawiasz sie zadnych kompleksow (chyba ze z innych wzgledow niz wyksztalcenie), mam nadzieje ze to dla Ciebie jasne. Jak jestes dobrym w swoim fachu, to nie liczy sie wyksztalcenie tylko raczej kultura osobista i inteligencja (poza wieddza i zdolnosciami manualnymi w temacie).

 

Co do IT (to MOJA opinia). Kursy chu&^ daja (co prawda sa dobre kursy, ale najczescie dla mocno zaawansowanych, np streamy ducina itp.), no chyba ze zaplacisz tyle, ze jakis informatyk (ktory cos potrafi, wiec nie bedzie raczej tani - chyba ze masz znajomego) wezmie CIe pod skrzydla i to w ten sposob, ze bedzie z toba siedzial i pisal jakis poczatkowy kod tlumaczac co i jak. Ewentualnie jakis skype online - ale tylko z toba i rozwiazujec tylko towje problemy. Na start to bedzie taki naplyw wiedzy, ze bedziesz blagal aby wrocic do wykonczeniowki. Potem jak juz cos tam bedziesz wiedzial, to bedziesz dzilala na zasadzie, sproboje sam bo znam jako takie podstawy i jak cos sie nie uda to notuje pytanie. I znowu informatyk raz na 1-2 dni jedzie z toba po tych pytania i tlumaczy co i jak (z cyklu dlaczego jestem taki glupi :). To by Ci dalo najwiecej, ale z reguly wyglada to tak, ze czegos nei wiesz i musisz ssam sie dowiedziec co i jak. Co zabiera mase czasu ale uczy samodzielnosci. Jak cos bedziesz wiedzial to bierzes sie za male projekciki, ktore sobie dlubiesz. JAk cos z nich wyjdzie i spodoba CI sie jakas firma (albo szukasz jakiejkolwiek) to wysylasz CV z projekcikami. Wtedy sie pzrekonasz czy to wystarczy aby gdzies zagrzac miejsce. Z reguly nie i bedziesz msuail sie barzdiej postarac - rozbudowywac projekty. I moze predzej czy pozniej cos sie trafi. tak to mniej wieccej wyglada (chyba ze masz znajomosci - ale co z tego ze jestes znajomym jak nic nei potrafisz - tutaj to tak nie dziala, chyba ze w duzym korpo co maja murzynow zasuwajacych za innych).

 

NIKT nie da Ci gwarancji ze w przeciagu takiego i takiego czasu sie tego nauczysz. Tak naprawde nauki nigdy nie ma konca. MOzesz tylko osiagnac poziom, ktory pozwolici na jako taka samodzielnosc i przynajmniej na starcie nikt nie zaplaci ci za 12h dziennie posiweconym na zdobywanie wiedzy. I to mzoe trwac i trwac (jendi ucza sie szybciej inni wolniej).

 

Czy chcesz w to wejsc musisz odpowiedziec sobie sam. Skaldanie i rozkladanie kompow, instalowanie windy, proste stronki to nei to samo. Tutaj bedziesz musial babrac sie z kobylami w zespole najczesciej fachowcow i musisz rozmawiac ich jezykiem korzystac z ich narzedzi i pchac sprintami te kobyly. A caly czas poajwia sie cos nowego, najczescie coraz barzdziej zaawansowanego, intensywnego i wystarczy przez chwile zostac w miejscu aby juz sie z niego nie ruszyc albo miec z tym problemy. Mozesz sie tez uczyc czegos co za 2 miesiace bedzie juz niemodne - potrzebne jest dobre rozeznanie. Zerknij na dokumentacje - bedziesz czesto tam ryl, zobacz czy Ci sie podoba chociaz polowa to nei sa hieroglify.

Rynek jest pelen juniorow bo informatyka stala sie "modna". Wiekszosc  z nich chce zarobic jak kazdy, ale na rynku potrzebni sa specjalisci a nie klepacze. Duzo osob sie zniecheca, bo okazuje sie ze to nei dla nich. Duzo osob nie chce byc stricte programistami, wiec bierze sie za jakies kursy wlasnie, czy managerow X czegos. Czesto maja dosc siedzenia i mozdzenia po 10h dziennie - duzo zalezy od firmy i projektow. Czasami udsaje sie trafic do firmy gdzie sie jest "programista" a nie programista, ale kasa splywa, no roznie to bywa na rynku - nie sprobujesz to sie nie dowiesz, musisz pociagnac wajcha.

Reasumujac, musisz sprobowac i stwierdzic czy to jest dla CIEbie - najlepiej jak pisalem z kims za raczke (zaoszczedzisz tak anjwiecej czasu - ale znam osoby, ktore lubia pracowac/uczyc sie same i robia to bardzo dobrze - to ejst fajne jak mas zjuz jakeis podstawy). Powodzenia! Bez kierunkowej szkoly, wyksztalcenia zwiazanego z keirunkiem bedziesz musial po prostu wiecej pracowac ale to w zadnym wypadku nie swiadczy, ze nie potrafisz albo inni maja sie z Ciebie smiac. Znam kilku informatykow, kompletnie nie zwiaznymi z zawodem przez uczelnie i sa bardzo dobrzi (zaryzykuje ze sa lepsi niz ich odpowiedniki po informie, bo to lubia :)
komentarz 14 stycznia 2020 przez JakSky Stary wyjadacz (14,770 p.)
Trzeba też wspomnieć o książkach. Zamiast pakować (często grubą) kasę w kursy- to lepiej zainwestować w kilka profesjonalnych książek i literatury fachowej.
komentarz 14 stycznia 2020 przez spamator12 Nałogowiec (28,230 p.)

fakt, ale trzeba raczej sie przejsc do sklepu np empik to poczytac kilka stron, bo sa ksiazki mimo, ze dobre to nie trafiajace do niektorych osoby.

Styl, przyklady, forma, nie kazdy lapie to co zalapie inna soba. Zadko tez tam sa pzredstawiane sprzawy aktualne i z zaawansowanymi przykladami.

 

Ale jakas ksiazka z podstawami, ktora lapiesz - jak najbardziej kolega @JakSky ma racje.

+1 głos
odpowiedź 14 stycznia 2020 przez miro Pasjonat (23,870 p.)

czy muszę skończyć szkołe średnią żeby zacząć przygodę z informatyką
czy kursy informatyczne online pomogą mi w z znalezieniu pracy

Na szkołę średnią nikt nie patrzy, więc to obojętne czy masz zawodowe czy średnie. Kursy wprawdzie uczą podstaw, ale przy własnej pracy i pisaniu projektów o wiele więcej się nauczysz niż z szkoły.
Żeby zbadać rynek to popatrz na ogłoszenia o pracę. Jak nie wymagają wykształcenia to jest szansa na pracę.
W tej branży jest o tyle dobrze, że prawie wszystko można się nauczyć z Internetu.
Powodzenia.

–1 głos
odpowiedź 13 stycznia 2020 przez KumberTwo Dyskutant (8,270 p.)
Niestety, nie wiem, czy ukończenie kursu pomoże Ci w znalezieniu pracy, ale na pewno kurs c++ i c++ obiektowego na kanale Pasja informatyki pomoże zrozumieć Ci sedno tego języka. Serdecznie go polecam.
komentarz 13 stycznia 2020 przez Mariusz M Obywatel (1,640 p.)
Tak czy inaczej kurs Mirosława Zelenta to trochę mało aby poznać język
komentarz 14 stycznia 2020 przez KumberTwo Dyskutant (8,270 p.)
Oczywiście, że to za mało. Miałem na myśli to, że jest to dobry sposób na początek.
komentarz 14 stycznia 2020 przez spamator12 Nałogowiec (28,230 p.)
Na start jak anjbardziej bo Zelent dosc dobrze tlumaczy co robi i dlaczego i na co uwazac (jak akurat pamietal przy tych przykladach). Jego kursy dla niewtajem,niczonych w temat sa bardzo dobre aby sie rozeznac.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 378 wizyt
pytanie zadane 20 sierpnia 2017 w Java przez Pawel15ti Nowicjusz (240 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 500 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 328 wizyt

92,555 zapytań

141,402 odpowiedzi

319,541 komentarzy

61,939 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...