• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed Wysokość i szerokość elementu (np img czy video) lepiej ustawić w html czy css?

0 głosów
932 wizyt
pytanie zadane 11 stycznia 2020 w HTML i CSS przez Deunion Nowicjusz (120 p.)
zamknięte 12 stycznia 2020 przez Deunion
Tak jak w temacie.

Edycja:

Znalazłem podobne pytanie tutaj https://stackoverflow.com/questions/1247685/should-i-specify-height-and-width-attributes-for-my-imgs-in-html

Wygląda na to że optymalne jest określenie szerokości i wysokości w html
komentarz zamknięcia: Znaleziono odpowiedź na pytanie w serwisie stackoverflow

3 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 11 stycznia 2020 przez Lopus Początkujący (360 p.)
Wszystko zależy od sytuacji, niekiedy na spokojnie można ustawić te wartości w HTML.
Powiedz coś więcej na temat swojego przypadku
komentarz 11 stycznia 2020 przez Deunion Nowicjusz (120 p.)
To proste. Chcę umieścić obrazek na stronie pełniący rolę informacyjną do opisywanego tekstu. Chciałbym określić jego szerokość i wysokość. (Załóżmy że w grę nie wchodzi zmiania rozmiaru obrazku w programie graficznym)

CSS zajmuje się wartswą prezentacji. HTML opisuje zawartość strony. Wygląd strony oczywiście należy definiować w CSS.

Zastanawiams czy szerokość i wysokość to atrybuty pasujące bardziej do prezentacji (wyglądu) czy do zawartości.
–1 głos
odpowiedź 12 stycznia 2020 przez pablop76 VIP (123,640 p.)

Nie ma obowiązku użycia, ale zastosowanie tych atrybutów pozwoli przeglądarce zarezerwować miejsce na obiekt dzięki czemu unikamy "przeskoku", czyli załadowania elementu do pojemnika, który nie posiada wymiarów podczas renderowania DOM.

"User agents are expected to use these attributes"

komentarz 12 stycznia 2020 przez Deunion Nowicjusz (120 p.)
Tak ale ja się pytam czy te atrybuty lepiej ustawić w css czy html?
komentarz 12 stycznia 2020 przez pablop76 VIP (123,640 p.)
To ja Ci odpowiadam, że w HTML i w css, aczkolwiek w HTML nie jest to konieczne.
komentarz 12 stycznia 2020 przez Deunion Nowicjusz (120 p.)
Nieprawda. Wystarczy ustawić to w html
komentarz 12 stycznia 2020 przez pablop76 VIP (123,640 p.)
A jeżeli obrazek jest responsywny?
–2 głosów
odpowiedź 11 stycznia 2020 przez Zdolny Bywalec (2,600 p.)
css

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 336 wizyt
pytanie zadane 28 stycznia 2023 w HTML i CSS przez Yorweth Obywatel (1,310 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 625 wizyt
pytanie zadane 1 kwietnia 2017 w JavaScript przez Vorex444 Dyskutant (9,610 p.)

93,742 zapytań

142,678 odpowiedzi

323,297 komentarzy

63,326 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj

Twierdza Linux. Bezpieczeństwo dla dociekliwych

Aby uzyskać rabat -10%, użyjcie kodu pasja-linux, wpisując go w specjalne pole w koszyku.

...