• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

System nie widzi dysku SSD

Object Storage Arubacloud
0 głosów
1,274 wizyt
pytanie zadane 10 stycznia 2020 w Sprzęt komputerowy przez manager96 Bywalec (2,050 p.)
Witam
Zakupiłem nowy dysk SSD, jednak system w ogóle go nie wykrywa. Na poradnikach w Internecie dysk przynajmniej jest wykrywalny przez zarządzanie dyskami a u mnie nic.

W Biosie w "SATA INFORMATION" port 3 pod jaki mam podpięty dysk widnieje jako "EMPTY", analogicznie jak podłącze pod inny port.

Czy są jakieś pomysły ?

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 10 stycznia 2020 przez k222 Nałogowiec (30,150 p.)
wybrane 10 stycznia 2020 przez manager96
 
Najlepsza

Kilka sugestii co można zrobić na początku: 
* podłącz dysk używając innego kabelka / pod inne złącze / sprawdź czy zasilanie jest poprawnie podpięte, generalnie trzeba wykluczyć że dysk po prostu jest źle podpięty,
* w zarządzaniu dyskami masz opcję (u góry na pasku) Akcja -> skanuj dyski ponownie, zawsze można spróbować,
* sprawdź czy menedźer urządzeń widzi dysk, jeśli tak to poszukaj możliwości pobrania najnowszych sterowników,
* spróbuj dostać się do dysku za pomocą konsoli systemowej, polecenia (NIE RÓB TEGO JEŚLI MASZ NA NOWYM DYSKU JAKIEŚ DANE):

diskpart            // uruchomi diskpart (musi być uruchomione w trybie administratora)
list disk            // wylistuje dyski, jeśli pojawi się jeden to dupa, jeśli dwa to znaczy że cośtam widzi
select disk 1   // numer dysku którego nie widzi zarządzanie dyskami
attributes disk clear readonly     // dalsze polecenia wyczyszczą atrybuty i skonwertują dysk jako mbr
online disk
convert mbr
exit

 

komentarz 10 stycznia 2020 przez manager96 Bywalec (2,050 p.)
edycja 10 stycznia 2020 przez manager96
Ok dysk był złe podpięty, ale mam pytanie czy mogę jednym kabelkiem zasilającym SATA podłączyć oba dyski ? Nic się nie stanie sprzętowi ?

@EDIT Już tak podpiąłem i zadziałało :) Dziękuję że zwróciłeś mi uwagę że mógł to być błąd złego podłączenia kabli.
0 głosów
odpowiedź 10 stycznia 2020 przez manjaro Nałogowiec (37,390 p.)
Podepnij pod inny port na którym działa już jakiś dysk i sprawdź czy będzie widoczny.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 131 wizyt
pytanie zadane 6 listopada 2021 w Sprzęt komputerowy przez lewur Początkujący (470 p.)
+1 głos
0 odpowiedzi 3,074 wizyt
pytanie zadane 27 czerwca 2020 w Sprzęt komputerowy przez klikweeb Obywatel (1,480 p.)
0 głosów
3 odpowiedzi 1,104 wizyt
pytanie zadane 18 listopada 2018 w Sprzęt komputerowy przez MarcinGuziorHombre Początkujący (320 p.)

92,570 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,643 komentarzy

61,959 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...