• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Karta graficzna pod obciążeniem wyłącza komupter

Object Storage Arubacloud
0 głosów
1,079 wizyt
pytanie zadane 8 stycznia 2020 w Sprzęt komputerowy przez Flaszene Nowicjusz (120 p.)
Witam mam problem z kartą graficzną karta to gtx 1060 3GB od Palita mianowicie karta pod obciążeniem czy jaką kolwiek próbą testowania jej komputer gaśnie na 2 3 sekundy i sam sie włącza .Wymieniałem paste termoprzewodzącą bo myślałem ze po prostu sie przegrzewa lecz nie karta osiąga lekko po wyżej 70 stopni ale to nie spowodowało wyłączenia komputera

Specyfikacja

CPU I5 2400

DDR3 8gb

GPU GTX 1060 3GB

zasilac 500W
1
komentarz 8 stycznia 2020 przez Ehlert Ekspert (212,670 p.)
Obstawiam zasilacz. Pożycz od kogoś mocniejszy, czyli jakiejś 650W i zobacz czy efekt dalej występuje.
komentarz 8 stycznia 2020 przez Flaszene Nowicjusz (120 p.)
Spoko spróbuje ale dziwne jest też to że czasem to nie wystepuje od razu tylko po czasie

np test w programie najpierw poszedł bez problemu a przy kolejnej próbie zgasł po sekundzie
komentarz 8 stycznia 2020 przez Ehlert Ekspert (212,670 p.)

Szczerze nie jest to dziwne. Komputer jest trochę skomplikowany żeby wszystko poszło dokładnie tak samo drugi raz wink

komentarz 8 stycznia 2020 przez Flaszene Nowicjusz (120 p.)
No tu racja jutro pożycze mocnejszy zasilacz o kumpla i dam znać czy to pomoże
komentarz 8 stycznia 2020 przez DawidK Nałogowiec (37,910 p.)
Szczerze mówiąc wątpie, żeby to był zasilacz - 500W powinno poradzić sobie z tą kartą i procesorem. 500W to zakładam podana przez producenta max wartość - nominalna pewnie z 80% czyli ok 400W. Ten procesor potrzebuje ok 95W , karta ok 120W w piku może 150W, ram to jakieś szczątkowe wartości 2-4W jeżeli się nie myle.
komentarz 8 stycznia 2020 przez Flaszene Nowicjusz (120 p.)
Co do zailacza to nie wiem czy to jego wina czy nie bo wczesnniej takich problemów nie było z takim czymś
komentarz 8 stycznia 2020 przez manjaro Nałogowiec (37,390 p.)
Też obstawiam zasilacz.

Ma niby 500W ale jak jest nowy ale jak ma swoje lata to może stracił swoją moc.

A nowa karta wymaga więcej mocy a zasilacz już nie daje rady...
komentarz 8 stycznia 2020 przez tkz Nałogowiec (42,000 p.)

Ma niby 500W ale jak jest nowy ale jak ma swoje lata to może stracił swoją moc.

Wytłumacz jak może stracić moc...

 

komentarz 8 stycznia 2020 przez manjaro Nałogowiec (37,390 p.)
Nie wiem nie jestem elektrykiem ale miałem już niejeden przypadek jak stary zasilacz nie radził sobie z obciążeniami które wcześniej było OK
komentarz 9 stycznia 2020 przez Nicekovsky Dyskutant (9,820 p.)
Może najpierw dowiedzmy się jaki to zasilacz - Firma i model
komentarz 9 stycznia 2020 przez Flaszene Nowicjusz (120 p.)
No to tak są nastepujące informacje zasilacz to CHIEFTEC 500W CTG-500-80P

płyta główna (nie napisałem wyżej) Lenovo ih61m

podłączyłem karte graficzna do kompa brata i test grafiki ruszył ale grafika zaczęła wydawać dziwne dźwięki coś tak jakby miało zwarcie w niej niżej daje screena z testu po jakiś 30 s

https://imgur.com/a/HDqEgex
komentarz 9 stycznia 2020 przez PreZmyK Pasjonat (21,470 p.)
Zasilanie masz podpięte na molex to 8pin?
komentarz 9 stycznia 2020 przez marko Nałogowiec (29,150 p.)

@tkz, Może stracić moc jak najbardziej.Najczęściej przez zużycie (upływność)kondensatorów elektrolitycznych.Ich zła jakość powoduje że zasilacz nie trzyma założonych parametrów.

W przypadku który opisuje kolega diagnozę kompa zacząłbym od sprawdzonego "pewnego" zasilacza.

Wysychanie,pęcznienie,wyciek elektrolitu.

komentarz 10 stycznia 2020 przez Flaszene Nowicjusz (120 p.)
tzn tak sprawdzałem zasilacz inny u siebie w kompie i to samo

o jakie zasilanie ci chodzi @PreZmyK
komentarz 11 stycznia 2020 przez PreZmyK Pasjonat (21,470 p.)
Do GPU, ten zasilacz chyba nie ma w wyposażeniu kabla PCI-E.
komentarz 11 stycznia 2020 przez Flaszene Nowicjusz (120 p.)
tzn karta jest podpieta pod 6 pinowe wejscie ale jest opcja zeby podpiąć coś na 8 pinów bo jest takie dołączenie

Zaloguj lub zarejestruj się, aby odpowiedzieć na to pytanie.

Podobne pytania

0 głosów
3 odpowiedzi 167 wizyt
–1 głos
1 odpowiedź 263 wizyt

92,540 zapytań

141,382 odpowiedzi

319,481 komentarzy

61,928 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...