• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jak się zmotywować do programowania ?

Object Storage Arubacloud
+5 głosów
1,969 wizyt
pytanie zadane 4 sierpnia 2015 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Pixel040 Gaduła (3,100 p.)
Tak na codzień. Jak ty to robisz ?

5 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 4 sierpnia 2015 przez Dragonet.17 Pasjonat (19,630 p.)
Jeżeli programowanie Cie jara i masz pomysły na programiki które są adekwatne  do Twoich umiejętności, a jednocześnie wpływają w znaczny sposób na poprawę umijętności, to jesteś w stanie uzależnić się od satysfakcji, jaką odczuwasz po skończonym projekcie, tak samo jak od grania w jakąś grę itd :P
Najważniejsze to dorzucić trochę ruchu, bo ciągłe siedzienie przed kompem niezbyt dobrze wpływa na samopoczucie jak i zdrowie :D
1
komentarz 4 sierpnia 2015 przez Patrycjerz Mędrzec (192,320 p.)

Święta prawda! angel Satysfakcja z pisania programu i wyjście na chwilę na świeże powietrze, aby wszystko się poukładało w głowie się bardzo łączą wink

komentarz 4 sierpnia 2015 przez Dragonet.17 Pasjonat (19,630 p.)
Powiedziałbym, że jest to konieczne połączenie :)
Bez tego mózg może się zlansować :P
0 głosów
odpowiedź 4 sierpnia 2015 przez Avernis Nałogowiec (27,400 p.)
Ja zawsze chciałem napisać grę. Więc motywuję się w ten spasób że bez nauki tego nie osiągne.
komentarz 4 sierpnia 2015 przez Patrycjerz Mędrzec (192,320 p.)

A ja mu w tym pomagam (praca dorywcza bez pensji laugh).

0 głosów
odpowiedź 4 sierpnia 2015 przez niezalogowany
edycja 4 sierpnia 2015
Hm, jedyne co jest mało motywujące, to brak pomysłu i brak doświadczenia. To chyba jedyny demotywator.

Jeśli chodzi o motywację, to po prostu to lubię, chcę programować i tyle ;) Jak nie masz chęci, to dupa, nie musisz programować i tyle. Doświadczenie i pomysł "same przyjdą" ;)

Edit: A! I jeszcze coś, już duuużo było podobnych tematów. Oto one ;)

https://forum.pasja-informatyki.pl/20044/poczatki-programowania-twoja-motywacja

https://forum.pasja-informatyki.pl/15370/wasza-motywacja

https://forum.pasja-informatyki.pl/7149/wasza-motywacja

https://forum.pasja-informatyki.pl/16357/jak-sie-motywowac

https://forum.pasja-informatyki.pl/3672/motywujemy-sie
0 głosów
odpowiedź 4 sierpnia 2015 przez Dorion300 Szeryf (90,250 p.)
Motywuję się myśląć o swojej niewiedzy.

Czasem przed spaniem myślę że tylko tyle umiem ponieważ nie ogarniam kodu .NET (Otworzyli go, można znaleść na guthub'ie).

Wtedy panikuję, lek na tą panikę jest właśnie nauka, kiedy się coś nauczę to wtedy odpoczywam i czuję euforię, ale kiedy popełniam jakieś trudne błędy do znalezienia albo nie mogę się czegoś nauczyć to jeszcze bardziej pogrążam się w "panikę" (czy tam depresję) i wtedy jeszcze szybciej się uczę a czas mija jeszcze szybciej. (Mogę się uczyć od 8 do 22 (z małymi przerwami))

jeśli się czegoś nie nauczę to nie mogę zasnąć i myślę o tym przed snem.

Jak się budzę to wszystko pamiętam o czym przed snem myślałem (Nie piję enerdzitrinków i innych syfów typu kawa) i właczam komputer i testuję.

 

Mówię na poważnie.

W sumie to mnie to wnerwia a jednoczesniej zadowala.
I dlatego jestem takim wielkim pesymistą, ponieważ nie wiem czy ma się smiać czy płakać że tak mam.

Najgorsze jest to że trudno od tego "odpocząć" więcej niź 2 dni.
komentarz 4 sierpnia 2015 przez niezalogowany
Ja też jak mam jakiś problem z kodem to o tym myślę przed snem (i o wielu innych rzeczach przy okazji, może dlatego potrzebuję 2 godziny żeby zasnąć ;)). Ale nie jestem pesymistą ;)
komentarz 4 sierpnia 2015 przez Dorion300 Szeryf (90,250 p.)
Tylko że ja mam trochę gorzej ;d
komentarz 4 sierpnia 2015 przez niezalogowany
No, bo ty to tak chyba bardziej na poważnie programujesz ;)
0 głosów
odpowiedź 4 sierpnia 2015 przez kmieciak_m Mądrala (7,450 p.)

Rozmawiełem niedawno z moim wujem, który pracuje za granicą (coś związanego z hardwarem) więc nie znam go za bardzo , poza tym nie jest to bilska rodzina. Z rozmowy zapamiętałem jedno - jak mówił o swojej pracy. Powiedział, że robi to co o czym marzył i to mnie motywuje. Młody jestem (chociaż zależy to od punktu odniesienia smiley ) więc zadaję sobie pytanie : co chcesz robić w przyszłości ? 

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 387 wizyt
+2 głosów
2 odpowiedzi 344 wizyt
0 głosów
3 odpowiedzi 961 wizyt

92,570 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,643 komentarzy

61,958 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...