• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Wirus czy dysk twardy ?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
562 wizyt
pytanie zadane 5 stycznia 2020 w Bezpieczeństwo, hacking przez Darek Kasiński Nowicjusz (120 p.)
Witam, pisze tutaj ponieważ od 3 dni mam poważny problem z komputerem. 3 dni temu komputer działa normalnie, włączyłem go w stan uśpienia, potem gdy chciałem go uruchomić bardzo długo się włącza. Po 10 min sie uruchomił i działał normalnie. Podczas przeglądania interentu zawiesił siemi może w ciągu 20 min i od tego momentu gdy go zresetowalem jest tak ciągle. Bardzo długo sie włącza, gdy już sie uda to w niedługim czasie sie zawiesza. Tutaj moje pytanie czy może to być wirus czy moze uszkodzony dysk twardy?

Dodam że uzywam windows 10, antywirus mcaffe. I podczas szybkiego skanowania nie wykrywa zadnego wirusa a pelnego nie udalo mi sie zrobić gdyż trwa to bardzo dlugo i komputer zdąży mi sie zawieścić nim skanowanie dojdzie chociaż do 25%
komentarz 5 stycznia 2020 przez marko Nałogowiec (29,150 p.)
Cześć.

Nie można na chwilę obecną,jednoznacznie określić czy to HDD czy też system lub wirus.

Przyczyną może być np."siadający" zasilacz (upływności kondensatorów),możliwym jest że podzespoły komputera wymagają konserwacji.

Proponuję zacząć od sprawdzenia,zdiagnozowania dysku.Są różne programy do takich działań np.Hirens https://www.hirensbootcd.org/download/.
komentarz 5 stycznia 2020 przez wsnofi Bywalec (2,680 p.)

@Darek Kasiński, na poczatek wywal mcaffe i pobierz np. Malwarabytes anti malware

W jaki sposob sie zawiesza? 

Tak jak kolega wyzej proponowal sprobuj podpiac do niego inny zasilacz badz w biosie sprawdz jakie sa napiecia na liniach. Jesli nie masz nic waznego mozesz sprobowac wykonac reinstall

komentarz 6 stycznia 2020 przez Darek Kasiński Nowicjusz (120 p.)
Zawiesza sie w taki sposob że porostu w momencie wszystko staje w miejscu i nic nie da sie zrobic. Generalnie nie robi sie żaden czarny ekran tylko tak jakby zrobić screenshota i nic nie mozna już zrobić.

Dzisiaj postaram sie sprawdzić tak jak mowiliscie zdiagnozować dysk.

Właśnie wolałbym na chwilę uniknąć reinstalacji poniewaz ja uzywam komputera w pracy i mam tam ważne pliki które boje sie że strace
komentarz 6 stycznia 2020 przez Darek Kasiński Nowicjusz (120 p.)

@marko, Zrobiłem sanowanie przy pomocy jednego z programów tylko nie wiem czy daję to jakąś informacje czy jest bezużyteczne 

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 6 stycznia 2020 przez marko Nałogowiec (29,150 p.)
Zainteresuj się tym wykrzyknikiem,wpisz w google numer i tą frazę.Czego dotyczy to ostrzeżenie.Nie można tego przeczytać.
komentarz 7 stycznia 2020 przez Darek Kasiński Nowicjusz (120 p.)

wyczytałem że to chyba coś jest właśnie z dyskiem niż miałby to być wirus 

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 310 wizyt
pytanie zadane 13 lipca 2019 w Systemy operacyjne, programy przez BENG Początkujący (370 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 127 wizyt
pytanie zadane 4 listopada 2018 w Sprzęt komputerowy przez arcanacra Początkujący (490 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 398 wizyt

92,570 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,643 komentarzy

61,958 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...