• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Porty nie działaja

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
225 wizyt
pytanie zadane 3 stycznia 2020 w Sieci komputerowe, internet przez prymex Obywatel (1,250 p.)
Witam mam 2 komputery i na jednym zainstalowałem Ubuntu Server i pobrałem SSH (tak jak na serii z tego systemu)

łącząc się z drugiego komputera na ten pierwszy w sieci wewnętrznej wszystko działa. Ale chciałem pójść krok dalej i żeby móc z 2 innym sieci łączyć się na Ubuntu Server zewnętrzym adresem IP więc, w routerze udostępniłem port 22 tylko że niestety nie wiem co jest nie tak po prostu wyskakuje bład:
"ssh: connect to host 19X.XXX.XX.XX port 22: Connection timed out".

Czy ktoś jest mi wstanie pomóc z góry dziękuję

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 3 stycznia 2020 przez Restej Dyskutant (8,690 p.)
Czy wyłączyłeś firewalla na swoim serwerze? Z reguły to on powoduje problemy z wszelkimi połączeniami z zewnątrz.
komentarz 3 stycznia 2020 przez prymex Obywatel (1,250 p.)
To znaczy sprawdzając nawet porty programem jest napisane że porty nie są otwarte. Także obstawiał bym że problem leży po stronie routera
komentarz 4 stycznia 2020 przez prymex Obywatel (1,250 p.)
Wchodząc nawet na strony żeby sprawdzić czy te porty są otwarte. Jest napisane że nie są

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 220 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 266 wizyt
pytanie zadane 10 marca 2019 w Sieci komputerowe, internet przez jugan Nowicjusz (240 p.)
+3 głosów
1 odpowiedź 180 wizyt
pytanie zadane 23 października 2023 w Bezpieczeństwo, hacking przez Anon912 Początkujący (300 p.)

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,088 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...