• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

brak motywacji - zanik chęci

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
356 wizyt
pytanie zadane 31 grudnia 2019 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez viGor Użytkownik (740 p.)
Cześć, mam 16 lat i interesuję się programowaniem Webowym, jednak ostatnio "coś" mi nie idzie...

Ostatnio jakoś cały czas mam problem z rozpoczęciem, czy skończeniem "projekciku"...

Programowanie mi się podoba(Front-end, ale w przyszłości może i fullstack), rzecz w tym że po prostu siadam do tego, po czym po chwili tracę motywację, odechciewa mi się tego... Tak naprawdę to ostatnio moja nauka wygląda tak że otwieram Atoma(edytor tekstu - jeżeli ktoś nie słyszał o takowym), dosłownie popatrzę sobie na kod, może dopiszę z 5-10 linijek i mam ochotę to zostawić...Ostatnio kupiłem sobię książkę - JavaScript i jQuery Jon'a Duckett'a , przerobiłem jej część...I dalej lipa bo jak o tym myślę(już nawet nie o książce, tylko ogólnie o programowaniu), to od razu mam poczucie przytłoczenia przez ogrom wiedzy do opanowanie i tego jak mało potrafię... A przecież nie chcę odpuszczać programowania...
2
komentarz 31 grudnia 2019 przez JakSky Stary wyjadacz (14,770 p.)
Może zastosuj Kaizen- czyli metodę małych kroków. To że jest ogrom wiedzy do opanowania to fakt, ale ty masz dopiero 16 lat! Masz jeszcze kupę czasu do nauki. Może masz problemy z koncentracją? Warto iść powoli własnym tempem. Nie musisz też czytać całej książki. Najpierw opanuj podstawy aby mieć podstawy do dalszej nauki.

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 31 grudnia 2019 przez antypop Mądrala (5,730 p.)
Jak front to pobaw się animacjami w css, jakimś reaktywnym frameworkiem albo stwórz jakieś animacje 3d w tree.js. Jak mi się odechciewa to albo robię to co napisałem powyżej albo daje sobie spokój na 2 - 3 dni i potem jest już git! :)
0 głosów
odpowiedź 3 stycznia 2020 przez mrspock1 Mądrala (6,420 p.)
No bo trzeba zrobić coś ciekawego, żebyś miał motywację. Podpatrzyć jakiś pomysł, który ktoś zrobił. Na przykład wchodzisz na stronę
https://photofunia.com/pl/
i kopiujesz ten pomysł. Ja tak zrobiłem. Kilkanaście godzin zajęło mi napisanie programu który robi podobne rzeczy. Dałem go na stronę
http://steganografia.edu.pl   i wybierasz "fotografia na parkanie". Mam też publikację w pdf zatytułowaną "Pasja informatyki, transformacja od nieuka do samouka", która może niektórych zachęcić do nauki.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 185 wizyt
pytanie zadane 7 lipca 2023 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Knapek Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 942 wizyt
+1 głos
3 odpowiedzi 560 wizyt
pytanie zadane 5 listopada 2017 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Jakub 0 Pasjonat (23,120 p.)

92,455 zapytań

141,263 odpowiedzi

319,100 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...