• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

CPP Builder 6 - Użyj unikatowego aliasu

Object Storage Arubacloud
0 głosów
108 wizyt
pytanie zadane 30 grudnia 2019 w C i C++ przez MegaKarg Nowicjusz (120 p.)

Cześć, 

Mam problem z moim projektem w CPP Builderze 6.

Stworzyłem prostą aplikację, w której użytkownik wybiera jedną z trzech gier, w każdej z tych gier musi zdobyć odpowiednią ilość punktów, żeby przejść dalej.

Dwie z trzech gier nawzajem się gryzą. Jedna gra to typowy arkanoid, natomiast druga to coś w stylu space invaders. Kiedy zagram w space invaders i chcę wejść w arkanoida (w drugą stronę tak samo), po włączeniu danej gry - czyli kiedy uruchomią się timery (punkty, sprawdzanie kolizji, ruch platformą, piłką) wyskakuje mi następujący błąd.  

Nie mam pojęcia czego on się może tyczyć. Próbowałem przestudiować program debuggerem, lecz program zatrzymuje się linijka po linijce przez cały kod, gdzie błędu nie ma jeżeli uruchomię daną grę jako pierwszą. Nie wiem czy jest to związane z działaniem timerów sterowania platformą, czy można to jakoś obejść "używając unikatowego aliasu" cokolwiek to znaczy. Dziękuję bardzo za pomoc

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 2 stycznia 2020 przez Mya Bywalec (2,790 p.)
Fajnie byłoby gdybyś zamieścił kod programu, bo bez tego można tylko zgadywać.

Jeśli miałabym zgadywać, to powiedziałabym, że problem wynika z wycieku pamięci. W obu wspomnianych grach tworzysz dynamicznie obiekt, który pewnie odtwarza dźwięki lub muzykę, w obu grach ma przypisaną taką samą nazwę i nie jest usuwany po zakończeniu gry. Gdy odpalasz drugą grę program próbuje użyć już zajętej nazwy i generuje wyjątek.

Żeby pozbyć się problemu, albo zadbaj o to by wszystkie tworzone obiekty zostały po grze poprawnie usunięte (i pozamykane!), albo upewnij się, że obie gry używają innego nazewnictwa.

Podobne pytania

+2 głosów
1 odpowiedź 497 wizyt
+29 głosów
5 odpowiedzi 2,105 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 308 wizyt

92,539 zapytań

141,382 odpowiedzi

319,476 komentarzy

61,928 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...