• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

File not found. .htaccess

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
320 wizyt
pytanie zadane 30 grudnia 2019 w PHP przez Damianek Obywatel (1,020 p.)
edycja 30 grudnia 2019 przez Damianek

Witam Forumowicze,

Strony błędów 4** wyświetlają mi się w sposób prawidłowy.

Natomiast w sytuacji kiedy wpisze z palca jakiś plik, który nie istnieje np. domena.pl/nieistnieje.php wtedy wywala mi błąd: File not found.

Poniżej htaccess. Założenie jest takie, że wszelkie zapytania przekierowuje na index.php, gdzie znajduje się router.

Pomocy :)

RewriteEngine On


ErrorDocument 400  errors/400.php
ErrorDocument 401  errors/401.php
ErrorDocument 403  errors/403.php
ErrorDocument 404  errors/404.php
ErrorDocument 500  errors/500.php


RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-d

RewriteRule ^index.php$ http://www.domena.pl/ [R=301,L]

RewriteRule ^([a-zA-Z0-9_-]+)$ index.php?id=$1

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 30 grudnia 2019 przez rafal.budzis Szeryf (85,260 p.)

Brakuje uruchomienia przekierowań ;) 

Dodaj przed pierwszym RewriteCond

RewriteEngine On

 

komentarz 30 grudnia 2019 przez Damianek Obywatel (1,020 p.)
Hej dzięki za odpowiedź. Mam uruchomienie przekierowań, nie skopiowało mi do kodu powyżej :). Czy jeszcze jakiś pomysł, co może być nie tak?
0 głosów
odpowiedź 31 grudnia 2019 przez Ehlert Ekspert (212,630 p.)
Ja mam pomysł. Można to zrobić jak Bóg przykazał i zrobić jeden plik wejściowy do aplikacji. Wtedy to aplikacja i kod zarządza co i kiedy powinno się wykonać, z jakim kodem http. A nie Apache który na dobrą rolę w przypadku php'a jest swego rodzaju dyspozytorem/nadzorcą.
komentarz 31 grudnia 2019 przez Damianek Obywatel (1,020 p.)
Ok, a mógłbyś to jakoś lepiej wytłumaczyć albo wrzucić linka do tutorialu, czy artykułu, który coś takiego opisuje. Dopiero uczę się php i robię rzeczy w taki sposób w jaki sam wymyśliłem lub znalazłem przykład w internecie.

Nie za bardzo wiem jak przez php obsłużyć błędy serwera pojawiające się kiedy ktoś wpisze złe zapytania z palca do url.

Jeżeli np, taka strona jak domena.pl/strona1 istnieje, to normalnie wyświetla mi strone1. Natomiast jeśli taka strona jak domena.pl/strona2 nie istnieje, to włącza się przez header location 404.php.

Natomiast jeśli ktoś wpisze domena.pl/strona1/strona1 to taki błąd nie zostanie obsłużony moim kodem.

Także innego rodzaju błędy typu domena.pl/%$#!@#
komentarz 31 grudnia 2019 przez Ehlert Ekspert (212,630 p.)

Podobne pytania

+1 głos
1 odpowiedź 438 wizyt
+1 głos
1 odpowiedź 121 wizyt
pytanie zadane 31 lipca 2021 w PHP przez <Hunter> Początkujący (430 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 201 wizyt

92,451 zapytań

141,261 odpowiedzi

319,073 komentarzy

61,853 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...