• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jaka biblioteka do aplikacji mobilnej Python3.7 do zapytań MySql

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
285 wizyt
pytanie zadane 29 grudnia 2019 w Python przez Łukasz 03 Nowicjusz (170 p.)
edycja 30 grudnia 2019 przez Łukasz 03
Witam, tworzę aplikację mobilną w Pythonie 3.7 oraz w Kivy i potrzebuję biblioteki do pobierania danych z MySQL. Chcę mieć pewność, że biblioteka będzie działać na telefonach android/ios
komentarz 30 grudnia 2019 przez Ehlert Ekspert (212,630 p.)
Co ma aplikacja mobilna do zapytań SQL?
komentarz 30 grudnia 2019 przez Łukasz 03 Nowicjusz (170 p.)
Chcę z bazy danych MySQL pobierać dane do aplikacji Python ale potrzebuje do tego biblioteki. Nie wiem która będzie pasować.
komentarz 30 grudnia 2019 przez adrian17 Ekspert (344,100 p.)
Rozumiem, że masz na myśli połączenie ze zdalną bazą danych na serwerze?

Zazwyczaj to tak nie jest robione ze względów bezpieczeństwa oraz trudności upgrade'ów - na przykład nie możesz zmienić schemy bazy, bo tysiącom/milionom userów aplikacje przestaną działać (bo ich zapytania SQLowe przestaną działać), dopóki nie zaktualizują appki.

Z tego powodu materiałów i wsparcia, jak to zrobić, jest stosunkowo mało.

Zamiast tego niemal zawsze na serwerze jest stawiane osobne API (REST lub inne) stojące przed bazą danych - jest to bezpieczniejsze (lepsza autoryzacja do serwera i nie wystawiasz całej bazy danych na świat), łatwiejsze do aktualizowania (jeśli zmienisz schemę, wystarczy że zaktualizujesz zapytania SQLowe w API i userzy nawet nie zauważą) etc.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 30 grudnia 2019 przez VirtualMember Pasjonat (15,790 p.)
edycja 2 stycznia 2020 przez VirtualMember

MySql musisz pogooglać, ja ostatnio w swojej apce desktopowej używałem sqlite3, podejrzewam, że będzie coś podobnego pod mysqla, jeśli nawet nie to

#edit

https://dev.mysql.com/doc/connector-python/en/connector-python-example-connecting.html

komentarz 30 grudnia 2019 przez Łukasz 03 Nowicjusz (170 p.)
Z tego co czytałem to potrzebny mi jest MySQL (nie lite) z uwagi na dużą ilość danych, a dodatkowo musi to działać na telefonie(to priorytet).

 

Dzięki za odpowiedź!
komentarz 30 grudnia 2019 przez VirtualMember Pasjonat (15,790 p.)
zależy ile rozumiesz przez dużo danych?
komentarz 30 grudnia 2019 przez VirtualMember Pasjonat (15,790 p.)
tabele z wieloma milionami insertów chodzą bardzo szybko (tylko tworzenie pliku .db trwa długo - lecz robisz to tylko raz).
komentarz 30 grudnia 2019 przez adrian17 Ekspert (344,100 p.)
VirtualMember, zakładałbym że chodzi o połączenie ze zdalną bazą danych na serwerze, a nie o lokalną bazę - więc sqlite trochę tutaj nie ma sensu.
komentarz 2 stycznia 2020 przez Łukasz 03 Nowicjusz (170 p.)
Dokładnie @adrian17

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 290 wizyt
pytanie zadane 28 listopada 2020 w Python przez Miki Bywalec (2,480 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 192 wizyt
pytanie zadane 5 grudnia 2020 w Python przez Miki Bywalec (2,480 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 72 wizyt
pytanie zadane 4 grudnia 2023 w Python przez tubylec01 Obywatel (1,260 p.)

92,452 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,085 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...