• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Ustawienie ładowania pliku css na samym końcu

Object Storage Arubacloud
0 głosów
176 wizyt
pytanie zadane 4 sierpnia 2015 w HTML i CSS przez damianmisztal Gaduła (4,730 p.)
Witam robię stronkę w frameworku yii i jak to w frameworkach bywam jest główny layout i strony ładowane w nim. Chciałbym załadować plik css w podstronie ale żeby znajdował się on na samym końcu wczytywania plików. Jest na to jakiś sposób? Czy jednak muszę go umieścić w główny layoutcie na samym dole?

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 4 sierpnia 2015 przez jaca121212 Nałogowiec (40,760 p.)

Witam wytłumacz to w inny sposób bo nie mogę tego zrozumieć  (Chciałbym załadować plik css w podstronie ale żeby znajdował się on na samym końcu wczytywania plików)

Może chodzi ci o to aby np stopka załadowała ci się osobno ze stylami.

Czyli osobno masz plik index.html i wnim wczytujesz plik stoopka.html razem ze stylami css, Jeśli o to ci chodzi to musisz  to zrobić w ten sposób że tworzysz plik index.php a w nim dołączasz plik stopka.html lub stopka.php (include 'stopka.html';)

link

komentarz 4 sierpnia 2015 przez damianmisztal Gaduła (4,730 p.)
coś w ten deseń, tylko najważniejsze u mnie jest to gdy implementuje plik CSS w tej dajmy na to stopce jest on ładowany tak bardziej przypadkowo niż w tym miejscu w którym ja bym chciał. Powiedzmy tak mam kilka <link rel".... > i chciałbym aby ten konkretny CSS ze stopki znajdował się po wczytaniu strony dokładnie na samym końcu <link rel'ów>, czy jest jakiś atrybut do <link rel aby umieszczał dany plik na samym końcu koleiki ładowanych css'ów?
komentarz 4 sierpnia 2015 przez jaca121212 Nałogowiec (40,760 p.)

co mi przychodzi do głowy to spróbuj tak jak wyżej napisałem przez php include

 wtedy wywołasz style na końcu strony w html nie znam możliwości żeby umieszczać pliki link rel w body jedynie co w head a serwer który to odczytuje i przetwarza ten kod to od góry do dołu masz może stronę gdzie jest to zastosowane tak żebyśmy wiedzieli o co konkretnie ci chodzi.

komentarz 4 sierpnia 2015 przez damianmisztal Gaduła (4,730 p.)
strony nie bardzo, bo ogólnie sam z tym kombinuje. Ale dzięki za interesowanie ;)
komentarz 4 sierpnia 2015 przez jaca121212 Nałogowiec (40,760 p.)
Kiedyś sam tak robiłem  dla testów że miałem jeden plik np index.php i w nim  wywoływałem
np poczatek strony , środek strony , i dół strony   o tyle miałem  łatwiej  jeśli chciałem coś zmienić w  stylach to nie szukałem w jednym pliku style.css konkretnego # lub .klasy  w całości strony styli tylko już miałem podzielone na 3 części  style.
0 głosów
odpowiedź 4 sierpnia 2015 przez Comandeer Guru (601,110 p.)
Każdy framework ma helpery od assetów, warto ich używać: http://www.yiiframework.com/doc-2.0/yii-web-assetmanager.html

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 129 wizyt
+1 głos
3 odpowiedzi 545 wizyt
pytanie zadane 30 kwietnia 2021 w HTML i CSS przez Fonteinbloem Użytkownik (660 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 324 wizyt
pytanie zadane 24 grudnia 2020 w HTML i CSS przez AgentTecza Obywatel (1,810 p.)

92,572 zapytań

141,423 odpowiedzi

319,645 komentarzy

61,959 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...