• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Ustawienie rozmiaru na konsoli - Linux

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
121 wizyt
pytanie zadane 25 grudnia 2019 w C i C++ przez PirchHD Obywatel (1,730 p.)
edycja 25 grudnia 2019 przez PirchHD
Cześć chciałbym żeby podczas uruchomienia programu rozmiar konsoli był 130x30. Znalazłem potrzebną bibliotekę ale jest ona na windows. Nie wiem czy to jest dość istotne ale pisze w vimie w języku C.

 

Drugie pytanie jest związane że szukam funkcji która będzie miała takie działanie:

1. Lewo  2.Prawo i jeżeli użytkownik nic nie wybierze(na przykład po 1 sekundzie) to po wszystkim wykona funkcje main(); Nie chcę za dużo bibliotek w funkcji oczywiście jeśli to możliwe.

 

Oraz Czy lepiej używać conio.h czyli na linuxie curses.h do wyświetlania koloru czy przez ANSI komend typu: printf("%c[%dm",0x1B,31);
 

Dzieki bardzo i pozdrawiam

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 26 grudnia 2019 przez PirchHD Obywatel (1,730 p.)
Jak coś tutaj jest cały kod :D https://github.com/PirchHD/GraMakler/blob/master/makler.c#L227

 

Zaznaczyłem linijke gdzie to działa

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 200 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 231 wizyt
pytanie zadane 18 sierpnia 2018 w C i C++ przez zirael [PL] Mądrala (5,200 p.)

92,451 zapytań

141,261 odpowiedzi

319,073 komentarzy

61,853 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...