• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Tworzenie niezależnych Form w C#

Object Storage Arubacloud
0 głosów
182 wizyt
pytanie zadane 24 grudnia 2019 w C# przez muzyk Użytkownik (860 p.)

Witam.

Tworzę aplikację okienkową w Visual Studio 2017 w języku C#. Z racji, iż ma to być w pełni dynamiczna aplikacja, obsługująca jednocześnie wiele zadań i wątków chciałem stworzyć w niej różne formy. Jedna forma, główna zawiera dane wejściowe, które po kliknięciu w zależności od potrzeby mają otworzyć odpowiednią ilość okienek Formy 2. W Formie 2. dane te mają być przedstawiane na wykresach (char), lecz każde okienko Formy 2. ma przedstawiać różne dane. Stąd moje pytanie. W jaki sposób stworzyć w Formie 2. niezależny wykres, który będzie obsługiwał tylko dane okienko?

Ja stworzyłem w GUI wykres, natomiast bezpośrednio w kodzie zadeklarowałem liczbę Serii, układów współrzędnych (chartAreas), jednak, gdy uruchamia się aplikacja, to faktycznie tworzą się dwa różne okienka (akurat takie dane wejściowe zadałem, które powinny otwierać 2 okienka FOrmy 2.) z różną liczbą Serii (to też zależne od danych, tak powinno być), ale gdy aktualizuję zawartość wykresów przy pomocy:


 Action<int> updatePlot = new Action<int>((value) =>  this.chart.Series[i].Points.InsertXY(0, argument, Forma1.przetlumaczone[x, y, z]));
 chart.Invoke(updatePlot, 32);

to aktualizuje mi oba okienka tymi samymi danymi, zamiast przydzielonymi do danego okna. 

 

Moje pytanie brzmi, w jaki sposób stworzyć wykres chart, żeby aplikacja wiedziała, do któego okienka on należy i które okienko zaktualizować odpowiednimi danymi, a nie wszystkie okna tymi samymi.

Z góry dzięki za odzew ;) 

 

PS/ Wesołych świąt :D 

komentarz 24 grudnia 2019 przez piotrsz109 Stary wyjadacz (13,730 p.)
Może być to problem używania tej samej kolekcji przez co wtedy zostaje przesłana referencja, a nie kopia.

Ponadto może nie używaj this, ale przesyłaj referencje okienek, czy też jakiegoś komponentu.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 30 grudnia 2019 przez muzyk Użytkownik (860 p.)
A w jaki sposób przesłać referencję konkretnego okna? Czy mają one jakieś ID w zależności od nr kopii?

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 585 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 589 wizyt
pytanie zadane 6 sierpnia 2018 w PHP przez rafana Użytkownik (950 p.)
+1 głos
2 odpowiedzi 228 wizyt
pytanie zadane 4 czerwca 2018 w PHP przez rafana Użytkownik (950 p.)

92,568 zapytań

141,420 odpowiedzi

319,622 komentarzy

61,954 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...