• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

film jako background strony

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
644 wizyt
pytanie zadane 24 grudnia 2019 w HTML i CSS przez Sp4rq Użytkownik (790 p.)
edycja 24 grudnia 2019 przez Sp4rq

Chce zrobić żeby film był jako tło strony (background) 

Problem polega na tym że film nie chce się otworzyć automatycznie  Tak wygląda to u mnie  wyświetla się tylko 1 klatka z filmu   

Kod html

<video src="video\background-video.mp4" class="video" autoplay loop></video>

kod css

.video {
  position: absolute;
  top: 0;
  left: 0;
  min-width: 100%;
  min-height: 100%;
  z-index: -1;
 

 

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 24 grudnia 2019 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
Nie bawiłem się video, ale coś mi się kojarzy, że niektóre przeglądarki chyba blokowały autoplay jeśli nie było dodatkowo atrybutu muted. A ten sam autoplay, jeśli muted nie pomoże to odpal po prostu z poziomu JS, nie znam API obiektu video, ale strzelam, że ma jakąś metodkę typu play(), start() itp.

A na marginesie... dlaczego chcesz video jako tło? Wg mnie jest to kompletnie bez sensu - po 1 wkur... userów, po 2 zmuszasz do ściągania mnóstwa kb na sieciach mobilnych... nie widzę uzasadnienia i z tego co rozmawiam z wieloma UXami to wszyscy równo potwierdzają tezę, że video jako tło czy w ogóle duże video na stronach to zło i należy się tego wystrzegać... ciekawi mnie to kierowało Twoim UXem że masz wymóg dodania takiego elementu?
komentarz 24 grudnia 2019 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
a jeśli już to może chociaż spróbuj wykryć w JS szybkośc łącza (jeśli dobrze pamiętam "window.navigator.connection.effectiveType" ale piszę z ręki na tablecie, nie chce mi się tu sprawdzać w konsoli) i zaserwować odpowiednio mniejszy plik video albo obrazek statyczny... daj żyć ludziom z wolnym netem na mobilkach :)
komentarz 24 grudnia 2019 przez Sp4rq Użytkownik (790 p.)
edycja 18 października 2022 przez Sp4rq

Jednak zostanę przy obrazku jako tło strony bo faktycznie może to zużywać dużo internetu. Na razie wygląda tak   Panel Logowania

Podobne pytania

–4 głosów
1 odpowiedź 260 wizyt
pytanie zadane 6 października 2019 w HTML i CSS przez Hardwell Dyskutant (8,960 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 160 wizyt
pytanie zadane 18 lipca 2017 w HTML i CSS przez Alex.Ironside Stary wyjadacz (14,880 p.)
+1 głos
2 odpowiedzi 175 wizyt
pytanie zadane 17 sierpnia 2016 w HTML i CSS przez Gloxiak Nowicjusz (240 p.)

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,088 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...