• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Mój programistyczny blog o frontendzie i designie - proszę o ocenę i wskazówki

VPS Starter Arubacloud
+2 głosów
469 wizyt
pytanie zadane 23 grudnia 2019 w Nasze projekty przez Else Stary wyjadacz (12,260 p.)
edycja 26 grudnia 2019 przez Else

Hej. :)  Niedawno prosiłem na forum o radę, jaki projekt stworzyć, żeby nie zatrzymać się w miejscu i jednocześnie pomóc innym. Ostatecznie zdecydowałem się na założenie bloga o programowaniu. Adres strony to https://art-code.pl/ na który serdecznie zapraszam. Na stronie jest jeszcze niewiele treści, ale jeżeli zdecydujecie się ją odwiedzić to proszę o ocenę od strony technicznej i merytorycznej. 

O blogu

Strona będzie poświęcona kilku tematom. Pierwszym jest optymalizacja i przyśpieszanie stron. Zdecydowałem, że pierwsza seria artykułów, jaką aktualnie piszę będzie właśnie o tym. Dzisiaj skończyłem sprawdzać i poprawiać pierwszy wpis z tej serii (link). W tym poradniku zawarłem kilka trików najczęściej stosowanych przeze mnie w pracy. Kolejne wpisy będą skupiały się na bardziej konkretnych tematach, takich jak przyśpieszenie Wordpressa, Magento, czy optymalizacja niektórych elementów strony.

Planuje też pisać o podstawach designu dla programistów, którzy chcą tworzyć swoje projekty bez pomocy grafika. Myślę, że takie informacje przydadzą się jeżeli, ktoś chce trochę odejść od frameworków takich jak Bootstrap, albo je modyfikować. 

Podsumowanie

Aktualnie blog nie wyróżnia się niczym szczególnym. Jeżeli wejdziecie na stronę to będę bardzo wdzięczny jeżeli wyrazicie swoją opinię na jego temat. Szczególnie zależy mi na tym co mogę jeszcze poprawić, żeby treści były przystępniejsze, czytelniejsze, a sama jakość użytkowania lepsza :)

1
komentarz 23 grudnia 2019 przez PolYGlok Pasjonat (19,450 p.)
Brak ikony.
komentarz 23 grudnia 2019 przez Else Stary wyjadacz (12,260 p.)
Dzięki, nie zwróciłem uwagi.
1
komentarz 25 grudnia 2019 przez lateM Pasjonat (17,660 p.)

@Else Zmień font na jakiś bezszeryfowy

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 25 grudnia 2019 przez edwardkraweznik Dyskutant (9,930 p.)
stronka ciekawa i nie śledzi... oby tak dalej
komentarz 26 grudnia 2019 przez spamator12 Nałogowiec (28,230 p.)
a na jakiej podstaie to nie sledzi? cloudflare, codepen, ba sam wp juz nie wspominajac o googleapis
komentarz 26 grudnia 2019 przez edwardkraweznik Dyskutant (9,930 p.)
na tej stronie nie ma trackerów śledzących, co jest wielkim plusem.
komentarz 26 grudnia 2019 przez Else Stary wyjadacz (12,260 p.)
Uznałem, że na obecnym etapie nie ma sensu skupiać się na statystykach więc nie podpinałem google analitics. Reklam nie chcę na stronie wcale, bo wątpię, że kiedyś osiągnę ruch dla którego opłacałby się ten cały wysiłek. Według mnie Google Adsense jest jedną z niewielu sieci reklamowych, w której nie zarabia się na naciąganiu odwiedzających i dlatego przychody z ich reklam są bardzo niskie. Nie promuje nic na facebooku, więc nie ma sensu zakładać pixela.

To prawda, że jakiś kod śledzący musi być podpięty w samym wordpressie, bo mam podstawowe statystyki o odwiedzinach, ale raczej nic tak zaawansowanego jak we wcześniejszych przypadkach.
komentarz 26 grudnia 2019 przez spamator12 Nałogowiec (28,230 p.)

@jankowalski2019,
 jeszcze raz pytam na jakiej podstawie tak stwierdzasz?

komentarz 26 grudnia 2019 przez edwardkraweznik Dyskutant (9,930 p.)
edycja 27 grudnia 2019 przez edwardkraweznik
Jeszcze raz odpowiadam. strona nie zawiera trackerów śledzących

Z tego wszystkiego zapomniałem ci odpisać na pytanie, no więc tak:

Ja wiem wszytko... Raz wydawało mi się, że czegoś nie wiem... Ale potem okazało się, że byłem w błędzie. :D

Miłego dnia :D
1
komentarz 27 grudnia 2019 przez spamator12 Nałogowiec (28,230 p.)
No a ja Ci mowie, ze zawiera. Praktycznie kazda strona, ktora sie laczy z innym serwerem zawiera. A sa strony, ktore sledza nie laczac sie z zadnym innym serwerem.

Pierdolisz glupoty i potem pozostaje Ci tylko glupio sie usmiechac.

 

Co do strony pomijajac zewnetrzne moduly, jest to zwyczajna strona jakich wiele. Duzo bedzie zalezec od contentu. Jezeli bedzie na poziomie (a trudno stwierdzic to po jednym arcie, ten jeden jest ok) to ludzie beda wracac aby dowiedziec sie czegos wartosciowego, jezeli nie, to nie beda. Aktualnosc takiego bloga to duzo pracy i wysilku, wiec wszystko zalezy od autora. Zycze powodzenia.
komentarz 27 grudnia 2019 przez edwardkraweznik Dyskutant (9,930 p.)
zobacz sobie że nie ma żadnych ciasteczek zewnętrznych witryn. no chyba że tylko ja ich nie mam.

owszem są tam linki do zewnętrznych witryn, na chwilę obecną jedyne informacje o oglądającym stronkę, które pozostaną po stronie tych zewnętrznych witryn to będą logi serwera http (tego to już chyba nie jesteśmy w stanie ominąć)...

Owszem można się czepić że jesteśmy (możemy kopiować biblioteki na lokalny serwer) ale dalej pozostają logi na naszym serwerze (możemy je usuwać)

Co nie zmienia faktu, że w chwili obecnej mam 0 ciasteczek z zewnętrznych witryn (chyba, że u kogoś takie ciasteczka są...)

Sprawdź i napisz i czy masz jakieś cookie ?

PS: wiadomo, że jeśli ktoś tam umieści w komentarzu jakiś link łapki facebooka lub co innego z googli to stronka zacznie śledzić.
0 głosów
odpowiedź 26 grudnia 2019 przez Else Stary wyjadacz (12,260 p.)

Zmieniłem kilka rzeczy na stronie, zgodnie z tym co mówiliście. 

1. Zrobiłem faviconę. Jest bardzo prosta, ale nawiązuje do loga, kolorystyki strony i co najważniejsze, wygląda dobrze w bardzo małej rozdzielczości. Przypomina mi trochę ikony produktów od adobe, ale biorąc pod uwagę tematykę bloga takie podobieństwo jest chyba dobre. :D 

 

2. Zmieniłem czcionkę. 

Wcześniej:

art-code.pl stara typografia

 

 

Teraz:

Nie chciałem ustawiać czcionki bezszeryfowej na całej stronie, ale poszukałem w internecie i spodobał mi się motyw z bezszeryfowymi pogrubionymi nagłówkami i szeryfowym tekstem. Zmieniłem też wielkość czcionki, i wysokość linii, żeby tekst był czytelniejszy. Jak oceniacie, jest teraz lepiej czy gorzej?

Podobne pytania

+1 głos
1 odpowiedź 231 wizyt
+4 głosów
1 odpowiedź 520 wizyt
+15 głosów
10 odpowiedzi 1,004 wizyt

92,454 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,088 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...