• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Wybór komputera

Object Storage Arubacloud
0 głosów
268 wizyt
pytanie zadane 22 grudnia 2019 w Sprzęt komputerowy przez Piotr24 Nowicjusz (120 p.)

Witam! Stoję przed wyborem komputera, który służyłby przede wszystkim do nauki, robienia prac, amatorskiego łączenia filmów, czasem do gry w takie gry jak FIFA 19. Moje pytanie brzmi: czy zestaw o takich podzespołach da rade sprostać moim oczekiwaniom? Ile Waszym zdaniem może być wart?

Podzespoły:

Procesor - Intel Core i5-3470 4-rdzeniowy 3.6Ghz Turbo

Karta Graficzna -AMD Radeon RX-570 4GB, dedykowana

Pamięć RAM - 8GB DDR3 

Dysk - 500 GB Sata 3 HDD + 120 SSD

Obudowa - AMJ Argus RGB

Zasilacz - ATX 500W 120mm 

Windows 10 Pro - dożywotnia licencja

 

4 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 22 grudnia 2019 przez Restej Dyskutant (8,690 p.)
Zdecydowanie odradzam kupowanie komputerów z allegro. Zwyczajnie większość ofert jest od Januszy Biznesu, którzy chcą zarobić na osobach nie znających się na specyfikacjach. Z używanymi komputerami jest różnie. Zdania są podzielone. Według mnie nie warto, chyba że kupujemy od znajomego. Moim zdaniem nigdy nie wiemy na co trafimy tak naprawdę. Co było z komputerem robione wcześniej i na ile rzeczywiście może on nam posłużyć w przyszłości. Preferuję nowe zestawy. Kupiliśmy nowe, złożyliśmy, tylko my z tego korzystamy i mamy pewność że zakup się opłacał i komputer będzie nam chodził tyle na ile my mu na to pozwolimy. Poświęciłem chwilkę by złożyć zestaw specjalnie pod ciebie. Starałem się nie przekroczyć kwoty 2000zł ale niestety lekko to nagiąłem. Można oczywiście z czegoś zrezygnować i przejść półkę niżej uzyskując te niższą cenę. Zestaw który Ci zaproponuje pozwoli Ci na wszystko co wymieniłeś. Nauka i montaż bezproblemowo. Będziesz chciał sobie pograć to również będziesz zadowolony. Przeciętne gierki online obsłuży bardzo wydajnie 100 fps+ a nowsze tytuły na niskich, średnich detalach w stałych 60 klatkach. Twoją fife na spokojnie uruchomisz na wysokich detalach w stałych 60-70 klatkach. Gdybyś miał jeszcze jakieś pytania co do zestawu, chciałbyś by jednak był tańszy lub jeszcze co innego to śmiało jestem do twojej dyspozycji. Zostawiam link: https://www.x-kom.pl/lista/hmwrwyd2c
komentarz 23 grudnia 2019 przez PreZmyK Pasjonat (21,470 p.)
O wiele lepszy config z możliwością rozbudowy.

Trup z allegro jest nieopłacalny!!!
komentarz 29 grudnia 2019 przez Piotr24 Nowicjusz (120 p.)

@Kuba776, Teraz przyjrzałem się lepiej zestawowi i chyba faktycznie najbardziej opłacalny, dzięki za pomoc! Czy byłaby jednak możliwość wymiany niektórych podzespołów na tańsze, tak aby nadal spełniał moje oczekiwania?

komentarz 29 grudnia 2019 przez Restej Dyskutant (8,690 p.)
Gdy w tym momencie zdecydowałbyś się na zejście z kartą graficzną, procesorem lub płytą główną o półkę niżej to stracisz  bardzo dużo gdyż wtedy nie wykorzystasz potencjału tego zestawu. I z montażem zależnie od programu którego używasz mogą pojawić się problemy. Z grami oczywiście oznacza to przejście jeszcze niżej jeśli chodzi o ustawienia natomiast nauka, oglądanie pozostanie bez zmian. Jedyna korzystna opcja jaką widzę to tymczasowe zaoszczędzenie na dysku. Zwyczajnie rezygunjemy w tym zestawie z HDD i SSD a wstawiamy SSD 240GB, który wystarczy chwilowo na twój użytek. Użyłem słowa tymczasowy dlatego że dysk można zawsze dokupić w sprzyjających warunkach finansowych i powiększyć sobie te przestrzeń. Być może niestety przy montażu sprawi to jakiś problem ponieważ to miejsce tam jest potrzebne. Lecz napewno można coś na to zaradzić no i przede wszystkim tak jak napisałem miej na uwadze że gdy będziesz mógł to ten dysk sobie dokupisz. Dzięki takiemu zabiegowi zestaw kosztuje te 2000 zł i ja bym ci polecał przy takim czymś zostać. To specyficzny budżet i zejście teraz o półkę niżej np. z kartą graficzną sprawi, że twój procesor też zejdzie bo zwyczajnie nie wykorzystasz jego potencjału a pieniądze wydasz. Jeśli zdecydowałbyś się na zejście to oczywiście w dalszym ciągu służę pomocą lecz ja bym dozbierał na ten :)

https://www.x-kom.pl/lista/35yf62rdl
0 głosów
odpowiedź 22 grudnia 2019 przez Stever Nałogowiec (25,720 p.)
Gdzie kupujesz ten zestaw, dla mnie wygląda to używany zestaw, lub jakiś gotowiec z Allegro który jest kompletnie nie opłacalny.

Podaj budżet.
komentarz 22 grudnia 2019 przez Piotr24 Nowicjusz (120 p.)
Zestaw z allegro. Chciałem zamknąć się w 1500zł ale to chyba niemożliwe, max 2000 zł
0 głosów
odpowiedź 22 grudnia 2019 przez DawidK Nałogowiec (37,910 p.)
W tym momencie bardzo zgaduje, ale myślę, że taki zestaw (używkę) kupiłoby się się za ok 900zł
komentarz 22 grudnia 2019 przez Piotr24 Nowicjusz (120 p.)
Skladanie z używanych części jest opłacalne? Czy lepiej z nowych?
komentarz 22 grudnia 2019 przez Piotr24 Nowicjusz (120 p.)
Ten zestaw akurat jest nowy wystawiony za 1550 zł
komentarz 22 grudnia 2019 przez DawidK Nałogowiec (37,910 p.)
na pewno jest tu więcej bardziej kompetentnych osób ode mnie żeby na to odpowiedzieć, gdy dokupowałem trochę elementów do 'biurowego trupa' (w zasadzie nie gram w gry) to RAM kupowałem nowy DDR3 (16G) w zasadzie nie było różnicy między nowym a używanym, procesor (i5-3570) używka wyszła jakoś 2razy taniej niż nowy
0 głosów
odpowiedź 23 grudnia 2019 przez Stever Nałogowiec (25,720 p.)

Moja propozycja z nowych podzespołów: https://www.x-kom.pl/lista/axs6mqqpj praktycznie jest to wydajniejszy zestaw od tego, który zaproponowałeś. Tylko nie posiada systemu.

  • Patriot 8GB 3000MHz Viper 4 CL16 (2x4GB)
  • SilentiumPC Vero L2 500W 80 Plus Bronze
  • ASUS Radeon RX 580 Dual OC 4GB GDDR5
  • AMD Ryzen 5 2600
  • SilentiumPC Armis AR5 TG
  • PNY 480GB 2,5" SATA SSD CS900
komentarz 23 grudnia 2019 przez Piotr24 Nowicjusz (120 p.)
Dzięki!
komentarz 23 grudnia 2019 przez Restej Dyskutant (8,690 p.)
Co z płytą główną i jakimś dyskiem HDD na dane?
komentarz 25 grudnia 2019 przez Stever Nałogowiec (25,720 p.)

Zapomniałem o płycie głównej
MSI B450M PRO-VDH MAX

500 GB to dość duży dysk.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 146 wizyt
pytanie zadane 9 września 2023 w Sprzęt komputerowy przez Arek04 Użytkownik (700 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 101 wizyt
pytanie zadane 7 września 2023 w Sprzęt komputerowy przez Arek04 Użytkownik (700 p.)
+1 głos
2 odpowiedzi 413 wizyt
pytanie zadane 24 kwietnia 2021 w Sprzęt komputerowy przez monika15.123 Nowicjusz (130 p.)

92,552 zapytań

141,399 odpowiedzi

319,534 komentarzy

61,938 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...