• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Składanie kompa

Object Storage Arubacloud
0 głosów
307 wizyt
pytanie zadane 22 grudnia 2019 w Sprzęt komputerowy przez Mojzesz Początkujący (460 p.)
Witam,mam pewne wątpliwości chodzi o to że jutro przychodzą mi ostatnie części z komputera i znam jego podstawową budowę itp lecz się boję że przy montażu coś uszkodzę np piny w procesorze (AMD) myślicie że warto go składać samemu czy oddać do serwisu w moim mieście żeby to złożyli do kupy?części są w 100% że sobą kompatybilne oraz mam zakupiony alkohol oraz pastę termoprzewodzącą oraz
komentarz 22 grudnia 2019 przez SimiVoid Pasjonat (19,790 p.)
Serwis może schrzanić więcej niż ty :)
komentarz 26 grudnia 2019 przez PolYGlok Pasjonat (19,450 p.)

@Mojzesz, pasty nie potrzeba, no chyba że używany procek. Nowe dają już pastę na procka.

Alko się przyda -by się ręce nie trzęsły przy zakładaniu procka :)

A jak coś schrzanisz to możesz przynajmniej zalać smutki:)

komentarz 26 grudnia 2019 przez Mojzesz Początkujący (460 p.)
Kompa już złożyłem wszystko git jest z nim tylko mam problem z profilem xmp :( włączyłem profil 2 xmp 3200mhz czyli tyle ile gwarantuję producent po wybraniu go miał się komputer zrestartować i włączył lecz tego nie zrobił s sensie wentylatory działały lecz nie było sygnału na monitorze oraz myszką i klawiatura nie dostały sygnału z płyty głównej musiałem wyjąć baterię z  bo komputer się nie chciał uruchomić się wiesz może co zrobić żeby ten profil xmp działał dobrze?
komentarz 26 grudnia 2019 przez Mojzesz Początkujący (460 p.)
Płyta to b450 tomahawk max a ramy to patriot Viper 4 3200mhz

6 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 22 grudnia 2019 przez Stever Nałogowiec (25,720 p.)
Jest wiele poradników w Internecie jak prawidłowo złożyć komputer, myślę że sobie poradzisz.
0 głosów
odpowiedź 22 grudnia 2019 przez Scheduler Mądrala (6,950 p.)
Złożenie komputera samo w sobie nie jest trudne, wystarczy uważać z procesorem i niezapomnieć o osłonach na gniazda na płycie, ale dobre ułożenie kabli... To jest chwila roboty, będzie Ci się chciało?
0 głosów
odpowiedź 23 grudnia 2019 przez AlekSan Początkujący (340 p.)

Uważam, że warto złożyć komputer samodzielnie, ale rób jak chcesz. Masz wątpliwości - oddaj serwisowi, chcesz spróbować samemu - składaj samemu. Przed zdecydowaniem się na serwis, radziłbym poczytać o nich opinie, czy są warci zaufania, czy niczego nie uszkodzą itd. Na pewno odradzam Ci np. Morele. Dlaczego? Poczytaj o nich smiley . A gdzie? W internecie, na ich kanale na Youtube. Tutaj daję link do jednej z opinii: https://forum.pclab.pl/topic/1209867-Opinia-morelenet/ . Jakbyś się zdecydował na samodzielne składanie, to tak jak koledzy niżej/wyżej pisali, wybierz jakiś poradnik (np. BlackWhite'a) dotyczący składania komputerów. Mam nadzieję, że pomogłem. 

0 głosów
odpowiedź 23 grudnia 2019 przez viGor Użytkownik (740 p.)
O piny się nie martw, patrz dobrze na procka i na płyte główną , tam masz oznaczone w jednym rogu(procka i płyty), w którą stronę ma być włożony procek ;-)
0 głosów
odpowiedź 23 grudnia 2019 przez Mojzesz Początkujący (460 p.)
Zdecydowałem że sam złoże komputer dzięki wszystkim za pomoc wesołych świąt

Jutro dam znać czy wszystko działa

Gdyż jutro z rana rozpoczynam składanie
komentarz 23 grudnia 2019 przez Mojzesz Początkujący (460 p.)
A i mam pytanie jak bardzo są delikatne te piny w procesorze AMD?
0 głosów
odpowiedź 24 grudnia 2019 przez Mojzesz Początkujący (460 p.)
Komputer złożony, działa temperatura procesora w spoczynku na stock chłodzeniu 33 stopnie tylko mam problem z ramem a dokładnie profilem xmp bo przez ustawienie musiałem resetować bios przez baterie bo ram nie chce startować z 3200 aktualnie jest ja 2133MHz
komentarz 24 grudnia 2019 przez AlekSan Początkujący (340 p.)
Mógłbyś podać model płyty głównej?
komentarz 24 grudnia 2019 przez Mojzesz Początkujący (460 p.)
MSI b450 tomahawk max

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 103 wizyt
pytanie zadane 17 października 2022 w Sprzęt komputerowy przez Jakub005 Początkujący (310 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 527 wizyt
pytanie zadane 23 lutego 2022 w Sprzęt komputerowy przez Marcin893 Nowicjusz (190 p.)

92,570 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,643 komentarzy

61,959 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...